5 Hamlede Kova Burcunun Gönlünü Kazanmanın Yolu

Arkadaş canlısı, egosuz ve özgürlüğüne sıkı sıkıya bağlı Kova burçlarına geldi sıra. Bağımsız hareket etmesiyle ün salmış olan Kova burçları gözünüzü korkutmasın. Kova burçlarıyla ilgili vereceğimiz en önemli bilgi sabırlı davranmanız. Çünkü hiçbir konuda aceleci davranmayan hatta zaman zaman mesafeli olan Kova burçları aşk meşk işlerinde ayağını yere sağlam basmak ister. Eee bu da zaman ister. Hepsinin sonucunda sizin de sabırlı davranmanız gerekir. Hadi bakalım başlıyoruz; 5 hamlede Kova burcunu kazanmanın yolları…

1 – Gereksiz Samimiyetten Uzak Durun

Kova burçlarının mesafeli olduğundan bahsetmiştik değil mi? İşte bu hiç aklınızdan çıkmasın. Kova burçları dakika bir gol bir fazla samimiyetten hoşlanmaz. Hatta kaçabilir bile. O ne kadar mesafeliyse siz de o kadar mesafeli olun. O size “ben zorum” imajı çizmeye çalışacak, siz de ona duruşunuzla “tamam canım zorsun, ok” mesajı verin. Hemen ilgiye boğmayın. Kısaca o bir adım atıyorsa siz de bir adım atın. Fazlasına gerek yok.

2 – Sorular Sorun Getirir

Kova burçlarının ilişkilerden korkmasının en büyük sebebi, özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünmesidir. Sorular ve yoğun planlarla onları sıkmayın, kendi hallerine bırakın. Zaten Kova burçlarının özü sözü bir oluyor. Size kendini yakın hissettikçe, bilmenizi istediği her şeyi kendisi açıklayacaktır. Bir Kova burcuyla tanıştığınızda veya takıldığınızda işleri ilerletmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli ve güzel şey anın tadını çıkarmak olmalı. Çünkü o öyle yapıyor…

3 – Güven Güven Güven

“Doğru yer doğru zaman” mottosuna inanan Kova insanı, doğru insanı beklemek için yaratılanlardan. Onun gözünde doğru insan sizseniz ne ala. Yok ilk başta öyle hissetmediyse “sabır” maddesinin yanına “güven” maddesini ekliyoruz. Çünkü Kova aile ilişkilerinde de, arkadaşlık ilişkilerinde de güvene çok önem verir. Sabırlı olun, üstüne gitmeyin ve güvenini kazanın. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

4 – Önce İyi Arkadaş Olun

İdealist Kova burçları için güven esastır dedik. Acele etmeyi de sevmezler, zaten ego nedir onu da bilmezler. İlişkilere “özgürlük kısıtlayıcı” gibi baktıklarından mesafeli dururlar dedik. Kovaların aşk damarına girmek istiyorsanız, ona ne kadar iyi bir arkadaş olabileceğinizi gösterin. Eğlenceli, hoş sohbet ve güvenilir yönlerinizi ön plana çıkarmanın tam zamanı!

5 – Farklı Olanın Peşinden Gider

Farklı bir auraya sahip olan Kova burçları, genellikle girdikleri ortamın çekim merkezi haline gelirler. Sıra dışı tavırları insanları bir anda etraflarına çeker. Zeki olan Kova burçları için çekim merkezi ise “farklı” olmakta geçiyor. Tanıştığı insanın dış görünüşünden önce düşünceleriyle flört etmeye başlar. İlk tanıştığınızda ağzınızdan çıkan her kelime çok değerli. Çünkü sizi o kelimelere göre değerlendirecek. Farkınızı ortaya koyun, Kova burcunun üzerinde iz bırakacak bir adım atın.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.