4 Mart – Venüs, Koç Burcunda Geri Gidiyor!

Aşkın ve güzelliğin gezegeni Venüs, 04 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında geri gidecek ve hayatımızdaki birçok alanı etkileyecek. Venüs, iyicil gezegenlerden biri ve hayatta güzel ya da keyifli olarak adlandırabileceğimiz her şeye dokunuyor. Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit ile eş tutulan Venüs tahmin edeceğiniz gibi etkilerini özellikle aşk, romantizm, ilişkiler, evlilik, flört ve ortaklıklar konularında gösteriyor.
İlişkilerden neler beklediğimizi, nasıl insanlardan hoşlandığımızı, hangi ortamlarda bulunmaktan hoşlandığımızı ve hayatta nelerden keyif aldığımızı da anlatıyor. Estetik anlayışımız, zevklerimiz, sanata olan ilgimiz de Venüs’ün kanatları altında. Kazançlarımız ve harcamalarımızı da etkiliyor. Hangi konularda uyum ve denge arayışında olduğumuz ya da ilişkilerdeki uyumumuz da Venüs’le ilgili. Retrolar (geri hareket) zaten yeterince can sıkıcı, bir de Venüs gibi hayatımızın pek kıymetli alanlara dokunan bir gezegenin geri hareket ettiğini düşünün, maalesef biraz canımız sıkılacak.Venüs, 4 Mart’ta Koç burcunda geri hareketine başlayacak, 03 Nisan’da Balık burcuna geri dönecek ve 15 Nisan’da Balık burcunda düzelecek. Yaklaşık 1,5 aylık bu süre zarfında özellikle ilişkilerimiz Venüs’ün geri hareketinden etkilenecek. Şubat ayı başından itibaren kurduğumuz ilişkilerle,iş birlikleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapılabilir, bu süreçte yaptığımız anlaşmaları gözden geçirebiliriz. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamamakta,ortaklık kurmamakta ya da evlilikle ilgili adımlar atmamakta fayda var. Venüs geri hareketinde, bizi mevcut ilişkilerimizi sorgulamaya yöneltebilir ve ilişkilerde bizi rahatsız eden konular üzerine düşünebiliriz. Ancak bu süreçte yeni kararlar vermek ve yeni adımlar atmak uygun olmayabilir; bu nedenle ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı ve ticari anlaşmalarımızı gözden geçirsek bile harekete geçmek için retro hareketin bitmesini beklemek yerinde olur.

Venüs retrosu beğenilerimizi de etkileyeceği için bu dönemde çok beğenerek aldığımız pahalı bir kıyafeti sonra beğenmeyebiliriz, bu nedenle acil ihtiyaçlar dışında alışveriş yapmamak daha doğru olur. Normalde keyif aldığımız aktiviteler eskisi kadar çekici gelmeyebilir ve iç dünyamıza çekilmek, yalnız kalmak isteyebiliriz. Ayrıca estetik operasyonlara kalkışmamalı, dış görünüşümüzle ilgili büyük değişiklikler yapmaktan kaçınmalıyız. Venüs retrosunun iyi tarafı ise bize dargın olduğumuz insanlarla barışma fırsatı verebilir, eski sevgililerin geri dönmesini ya da biten ilişkilerin yeniden başlamasını sağlayabilir. Venüs retrodayken kazançlarımızda azalma olabilir, gereksiz alışveriş yapabiliriz, sevdiklerimizi ihmal edebiliriz.

Sevgili Koç: Venüs, 03 Nisan’a kadar Koç burcunda geri hareket edecek. Bu dönemde kendini biraz ihmal edebilirsin. Dış görünüşüne eskisi kadar özen göstermeyebilir, biraz bakımsız görünebilirsin. Yeni bir saç modeli denemekten ya da görünüşünde başka bir değişiklik yapmaktan kaçınmalısın.  Ama kendini o kadar da ihmal etme, bakımlı olmak ve hoş görünmek kendini daha iyi hissetmene yardım edebilir. Bu süreçte biten ilişkilerin yeniden canlanabilir, eski sevgilinden haber alabilirsin. Mevcut ilişkinde dikkatli davranmalı ve fevri hareketlerden kaçınmalısın. Ani kararlar vermesen iyi olur. 03 – 15 Nisan tarihleri arasında hatalarında ya da kayıplarınla yüzleşmen gerekebilir, bunu her şeyi yoluna koymak için bir fırsat olarak görmen faydalı olur.

Sevgili Boğa: Venüs’ün Koç burcundaki geri hareketi süresince yani 03 Nisan’a kadar dikkatli davranman gerekiyor. Çünkü açığa çıkmasını istemediğin ilişkiler ya da anlaşmalar gizliliğini yitirebilir.Mevcut ilişkinde geçmişten gelen ve şimdiye kadar önemsemediğin konular üzerine çok kafa yorabilir, içten içe seni rahatsız eden şeyleri fark edebilirsin. Bu nedenle ilişkinde sorunlar yaşaman söz konusu olabilir, gereksiz tartışmalar yaşamamak için fevri tepkiler vermemen yerinde olur. Para kaybı yaşayabilirsin. 03 – 15 Nisan tarihleri arasında fedakârlık yapmanı gerektiren koşullar oluşabilir, keyif aldığın aktivitelere zaman ayıramayabilir, kendinden ödün verebilirsin. Çocuklarla ilgili konularda ya da aşkla ilgili şanssızlıklar yaşayabilirsin.

Sevgili İkizler: 03 Nisan’a kadar özellikle arkadaşlarınla ilişkilerinde sorunlar yaşayabilirsin. İşten elde ettiğin kazançlarda düşüş olabilir. Dahil olduğun gruplardaki insanlarla fikir ayrılığına düşebilir,çatışma yaşayabilirsin. İkili ilişkilerde iniş çıkışlar olabilir,anlaşmazlıklar yaşanabilir. Eski arkadaşlarınla yeniden bir araya gelebilirsin.Venüs retrosu, seni özellikle 03 – 15 Nisan tarihleri arasında iş hayatınla ilgili konularda zorlayabilir. İş arkadaşlarınla aranda gerginlik olabilir. Bu dönemde üstlerinle ilişkilerinde dikkatli davranman yararına olabilir, gereksiz tartışmalara girmekten kaçınmalısın. Eski işinle ilgili yeni bir teklif alabilirsin.

Sevgili Yengeç: Venüs’ün Koç burcundaki geri hareketi, 03Nisan’a kadar özellikle kariyerinle ilgili sorunların gündeme gelmesine yol açabilir. İş gereği yaptığın anlaşmalar bozulabilir. Yeni bir işe başlayabilirsin ama kazancın öncekine göre düşük olabilir. Bu dönemde yaptığın iş görüşmeleri çok verili geçmeyebilir, görüşmelerden sonuç alamayabilirsin.  03 – 15 Nisan tarihleri arasında hukuksal konularda zorluklar yaşayabilirsin. Devam eden hukuksal süreçler sonuçlana bilir ama adaletin yerini bulmadığını düşünebilirsin. Eski okul arkadaşlarınla bir araya gelebilirsin. Yurt dışına seyahat planların varsa vize başvurusu ile ilgili sorunlar canını sıkabilir. Seyahate çıkmak zorlaşabilir, yola çıktığında aksaklıklar yaşayabilirsin. Eşinin akrabalarıyla sorun yaşayabilirsin.

Sevgili Aslan: 03 Nisan’a tarihine kadar duygu ve düşüncelerini dile getirirken kelimelerini ekstra dikkatli seçmen faydana olur. Kaş yapayım derken göz çıkaracak laflar edebilir, yanlış anlaşılabilirsin. Bu yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan gerginlikler yaşayabilirsin. Daha soğukkanlı davranmaya çalışmalısın. Eğitimle ilgili konularda aksaklıklar ya da sorunlar meydana gelebilir. Sosyal medya aracılığı ile kuracağın ya da kurduğun ilişkiler bozulabilir. Özellikle 03 – 15 Nisan arası para kaybetme riskine karşı dikkatli olmalısın. Başkaları aracılığıyla elde ettiğin gelirlerde ya da eşinin kazancında düşüş olabilir. Prim, komisyon ya da nafaka gelirlerinde azalma olabilir.

Sevgili Başak: Venüs retrosu, seni özellikle finansal konularda zorlayabilir. 03 Nisan’a kadar vergi, sigorta, kredi ile ilgili konularda sorunlar yaşayabilirsin. Bu dönemde borç verirken ya da alırken iki kere düşünmelisin. Verdiğin borç parayı geri alamama riskin var. Borç alırsan da ödemekte zorluk yaşayabilirsin. 03 – 15 Nisan tarihleri arasında eşinle yada yakın ilişkide olduğun kişilerle sorun yaşama olasılığın yüksek. Gereksiz tartışmalardan, fevri hareketlerden ya da ani tepkilerden kaçınmaya çalışmalı, olayları çok büyütmemelisin. Hukuksal bir konu gündeme gelebilir. Eski ilişkilerinle ilgili bir gelişme olabilir, eski iş birliklerinle ya da ortaklıklarınla ilgili bir hareketlilik olabilir.

Sevgili Terazi: Venüs retrosunun seni ilişkiler anlamında çok zorlayabilir. Özellikle 03 Nisan’a kadar evlilik, ortaklık ya da ikili ilişkilerle ilgili sorunlar canını sıkabilir. Kendini daha sabırsız, tahammülsüz ve sinirli hissedebilirsin ve anlaşmazlık halinde uzlaşma yolunu seçmekte zorlanabilirsin. Anlaşma süreçleri uzayabilir, görüşmeler sonuçsuz kalabilir, yaptığın anlaşmalar bozulabilir. Sona eren ilişkilerin yeniden başlayabilir. Dış görünüşün seni rahatsız edebilir, kendini beğenmekte zorlanabilirsin. Bu dönemde fikir aldığın insanlara dikkat etmelisin. Danıştığın kişilerin seni yanlış yönlendirme ihtimalleri var. Özellikle 03 – 15 Nisan arasında akrabalarınla ilişkilerinde sorun yaşayabilirsin. Bu dönemde elindeki işleri yetiştirmekte zorlanabilirsin.

Sevgili Akrep: Venüs’ün geri hareket etmesi, seni iş ortamın ve günlük rutinlerin konusunda zorlayabilir. 03 Nisan’a kadar bu etkiyi yoğun bir şekilde hissedebilirsin. İş ortamında gerilim yaşayabilir, çalışma arkadaşlarınla kavga edebilirsin. Özellikle iş ve ev kazalarına karşı dikkatli olmalısın. Bu dönemde sorun sorunları yaşama riskin yüksek, bu nedenle sağlığına özen göstermen gerekiyor. Özellikle 03 – 15 Nisan tarihleri arasında eski romantik ilişkilerinle ilgili bir gelişme olması mümkün. Eski sevgilin geri dönebilir yada ondan bir haber alabilirsin. Çocuğun varsa onlarla ilgili sorunlar yaşaman mümkün. Eşinle ya da sevgilinle ilişkinde aranızdaki gerilim yükselebilir,problemler su yüzüne çıkabilir. Hayattan keyif almakta zorlanabilirsin.

Sevgili Yay: Retro, seni parasal konularda daha fazla etkileyebilir. Paranı tutmak konusunda zorlanabilirsin. 03 Nisan’a kadar gereksiz alışverişler yapmaktan kaçınmak yerinde olur. Ayrıca şans oyunları,borsa gibi para kaybetmene neden olabilecek risklerden uzak durmalısın. Aşk hayatında bir hareketlenme olabilir. Eski bir ilişkin canlanabilir, eski sevgilinle ilgili bir gelişmeden haberdar olabilirsin. Yeni bir ilişkiye de başlama ihtimalin var ama kısa bir birliktelikten sonra ilişkiye son verebilirsin. 03 – 15 Nisan tarihleri arasında evinle ilgili konular gündeme gelebilir, bir tadilat gerektirecek durumlar oluşabilir. Aldığın ev eşyalarını beğenmeyebilirsin. Aile ilişkilerinde sorun yaşanabilir, dikkatli olmalısın.

Sevgili Oğlak: Venüs retrosu, seni özellikle ev ve aile hayatınla ilgili konularda etkileyebilir. 03 Nisan’a kadar aile fertleri ile ilişkilerinde sakin davranmalısın. Anlaşmazlıklar büyüyebilir ve kavgaya dönüşebilir. Bu nedenle tartışmalarda soğukkanlı davranman ve fevri tepkilerden kaçınman iyi olur. Ev içinde gerçekleşebilecek ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmanda yarar var. İş hayatında bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Özellikle 03 – 15 Nisan tarihleri arasında konuşmadan önce iki kere düşünsen iyi olur, sözlerinin yanlış anlaşılması mümkün. Eğitimle ilgili konularda sorunlar olabilir. Çıktığın yolculuklarda keyif almayabilirsin. Eski okul arkadaşlarınla bir araya gelebilirsin.

Sevgili Kova: 03 Nisan’a kadar beklediğin ama bir türlü gelmeyen haberlerin gelmesi mümkün. Yaptığın iş anlaşmaları retronun etkisiyle bozulabilir. Özellikle kardeşlerin ve kuzenlerinle ilişkilerinde temkinli olmalısın. Kardeş veya kuzenlerle yaşanacak fikir ayrılıkları büyük bir tartışmaya dönebilir. Bu dönemde komşularla ilişkilerinde de küçük krizler olabilir, anlaşmazlıkları büyütmemeye çalışmalısın. Özellikle 03 – 15 Nisan tarihleri arasında tahsil edemediğin alacaklarını ya da verdiğin borçları geri alabilirsin. Kazançlarında düşüş olması ya da gereksiz harcamalar yapma ihtimalin de var, bu nedenle bu dönemde sen de borçlanabilirsin.

Sevgili Balık; Venüs retsosu canını en çok kazançlarınla ilgili konularda sıkacak gibi görünüyor. 03 Nisan’a kadar para sorunları yaşaman mümkün. Çalışıyorsan iş yerinden paranı alamama ya da geç alma ihtimalin var, bu ihtimali aklında tutman iyi olur. Para harcarken de temkinli davranmanda yarar var çünkü gereksiz harcamalar yapabilir, tüm paranı çarçur edebilirsin, bu nedenle de ödemekte zorlanacağın borçlar alabilirsin. 03- 15 Nisan tarihleri arasında ilişkin ya da evliliğinle ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Emeklerinin karşılığını alamayabilirsin. Ayrıca eski ilişkilerin canlanması mümkün. Retro süresince kendini güzel hissetmeyebilirsin, dış görünüşün seni mutsuz edebilir, bunu kafana takmamaya çalış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.