4 Kasım – Boğa Burcunda Dolunay

4 Kasım’da Boğa burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Gökyüzünde Güneş ile Ay’ın karşı karşıya gelmesi ile oluşan dolunaylar haliyle Güneş’in temsil ettiği konularla Ay’ın temsil ettiği konular arasında bir karşıtlık, bir çatışma olacağına işaret ediyor. Güneş; hedeflerimizi, egomuzu, bilinçli kimliğimizi ve kariyerimizi anlatırken Ay ise bilinçaltındaki isteklerimizi, konfor alanımızı, duygularımızı ve aile yaşantımızı anlatıyor. Duyguların, bilinçaltımızın ve de gizli konuların bir şekilde su yüzüne çıktığı dolunay dönemlerinde aslında ne istediğimizi fark eder, kendimizi karar vermek ve harekete geçmek zorunda hissederiz. Peki bu dolunay seni nasıl etkiliyor, öğrenmek ister misin?

Güven hattı olarak bilinen Boğa – Akrep hattındaki bu dolunay, maddi manevi güven ihtiyacımızı ve huzur arayışımızı açığa çıkaracak. Sadece bugünü değil, geleceğimizi de düşünerek hareket edecek, yatırımlarımızı bu yönde şekillendireceğiz. Akrep burcu dönüşümü simgeliyor. Şu anda Jüpiter, Güneş ve Merkür’ün Akrep burcunda olması gözü kara bir şekilde risk alarak kendimizi ve hayatımızı dönüştürmek isteyeceğimizi gösteriyor. Ancak Boğa burcunun güven, istikrar ve huzur temaları dolunayla birlikte göz ardı edilemez bir hal alacak ve bize daha sabırlı davranmamız, gereksiz risklerden kaçınarak güvende kalmamız gerektiğini hatırlatacak.

Etkisini yaklaşık on beş gün boyunca hissedeceğimiz dolunay, yakın çevremizdeki insanlarla özellikle de eşimizle ya da partnerimizle aramızda güven ve sadakat konularını gündeme getirebilir. Güvenimizi sarsan kişileri hayatımızdan çıkarmak isteyebiliriz. Ayrıca finansal konular, birikimler ve yatırımlar üzerine bol bol konuşabilir, bu konularda önemli kararlar alabiliriz. Finansal ortaklıkları da sonlandırma kararı alabiliriz. Dolunay, özellikle 3-4-5 Kasım doğumlu Akrep’leri daha çok etkiliyor. Bu kişiler evlilik, çocuk sahibi olmak, iş ve ev değiştirmekle ilgili önemli kararlar alabilir, hayatlarında değişiklikler yapabilir.

Ülkemiz açısındansa dolunayın özellikle finansal konuları gündeme getireceğini söyleyebiliriz. Para piyasalarında spekülatif hareketlenmeler olabilir, döviz ve borsa yukarı ya da aşığı ivme kazanabilir. Bu durumdan bazıları kazançlı çıkanken bazıları da kayıplar yaşayacak. Bu nedenle bugünlerde alacağımız riskleri iyi hesaplamamız gerekiyor, derin araştırmalar ve detaylı analizler yaparak akılcı riskler alırsak karlı çıkmamız mümkün. Ayrıca maddi ve manevi değerlerimizle ilgili ani gelişmeler olabilir. Mevcut kaynaklarımızı daha verimli kullanmaya başlayabiliriz ancak elimizdekileri kaybetme riskimiz olduğunu akılda tutarak hareket etmemiz yerinde olur.

Hem bireysel hem toplumsal düzeyde güven, istikrar, huzur ve konfor ihtiyacımızın artacağını bugünlerde sahip olduklarımızla yetinmenin önemi anlamalıyız. Zira bu dolunay, aç gözlülükten uzak durduğumuz müddetçe bize isteklerimizi gerçekleştirmek için önemli fırsatlar sunabilir.

Sevgili Koç; bugünlerde yapacağın harcamalara dikkat etmen gerekiyor. Eğer harcamalarını kontrol altına almazsan borç altına girebilirsin. Aslında bütçeni düzenlemek için uygun bir dönemdesin. Bu fırsatı doğru bir şekilde kullanır, seni zora sokacak riskler almaktan ve borçlanmaktan kaçınırsan gelir gider dengeni kurabilirsin. Ayrıca gayrimenkul satışlarından gelir elde etmen de mümkün.

Sevgili Boğa; dolunayın en çok etkilediği burçların başındasın. Hayatının hemen hemen her alanında değişikliklere, yeniliklere açıksın. Evlenmeye karar verebilir ya da çocuk sahibi olabilirsin. Dış görüşünde değişiklikler yapman mümkün. Üzerinde emek verdiğin bir konuda nihayet beklediğin gibi bir sonuç alabilirsin. Ancak sağlık sorunlarına ve de eşin/partnerinle aranda çıkabilecek güven krizlerine karşı dikkatli olmalısın.

Sevgili İkizler; endişelerinin artacağı bir dönem geçirmen mümkün. Özellikle de finansal konularla ilgili kaygıların seni içsel olarak yıpratabilir. Ticari faaliyetlerden kayıplar yaşama ihtimalin var. Bu nedenle her türlü alım satım işleminde dikkatli olmalı, risk almakta kaçınmalısın. Çevrende sana karşı düşmanca duygular besleyen insanlar olduğunu fark edebilirsin. Seni yoran, yıpratan bir konuyu ya da bir insanı hayatından çıkarmaya karar verebilirsin.

Sevgili Yengeç; Boğa burcundaki dolunay, kariyerinden elde ettiğin kazançların artmasına yardım edebilir. Ancak bu günlerde arkadaşlarınla ilişkilerinde dikkatli olmalısın, aranızda bazı gerginlikler yaşanabilir ve ilişkinizi bitme noktasına getirebilir. Romantik ilişkilerinde ise gereksiz kıskançlıklar yapmaktan kaçınmalısın. Ayrıca çocuk sahibi olmak için uygun bir dönemdesin.

Sevgili Aslan; hayatının birçok alanında önemli değişikliklerin olabileceği bir döneme giriyorsun. Bir terfi alabilir ya da işini değiştirebilirsin. Ayrıca evinle ilgili değişiklikler de gündeme gelebilir, yaşadığın yeri değiştirmen mümkün. Devam eden bir ilişkin varsa evlilik kararı alabilirsin. Annenle ilgili konular da gündeme gelebilir, küçük sağlık problemleri canını sıkabilir.

Sevgili Başak; bugünlerde eğitimle ilgili konular gündeme gelebilir, bu konuda bir aksilik yaşaman mümkün ya da sınav stresi seni yorabilir. Hayatını etkileyecek bir konuyla ilgili düşüncelerini tekrar gözden geçirmek durumunda kalabilir, daha önce verdiğin kararları değiştirebilirsin. Yatırımlarını değerlendirmek ya da yeni bir gelir elde etmek için bazı yolculuklar yapabilirsin.

Sevgili Terazi; boğa burcundaki dolunay hayatına özellikle finansal konularla ilgili bir hareketlilik getirebilir. Gelir giderlerini gözden geçirmek, bütçeni yeniden yapılandırmak isteyebilirsin. Eline toplu bir para geçebilir. Mevcut borçlarını kapatabilir, yeni bir kredi başvurusu yapabilirsin. Sürüncemede kalan bir miras konusu nihayet sonuçlanabilir. Prim ve komisyon gelirlerinde artışlar olabilir.

Sevgili Akrep; Boğa burcundaki dolunay, ilişkilerini olumsuz etkileyebilir. Özellikle de romantik ilişkilerinde güven sorunları açığa çıkabilir. Partnerine güvenmekte zorluk çekebilir, kıskançlıklar yapabilirsin. Ancak bunun geçici bir durum olduğunu aklında tutmalı onu üzmemelisin. Ayrıca duygularını açığa çıkarabilir, bir itirafta bulanabilir ya da evlenme teklifi yapabilirsin. Ancak finansal konularda dikkatli davranmalısın, çünkü ortak gelirlerle ilgili krizler yaşayabilirsin.

Sevgili Yay; bugünlerde iş hayatınla ilgili gelişmeler yaşaman mümkün. Çalıştığın iş yerinde pozisyonun değişebilir ya da görev tanımında bir değişiklik olabilir. Akrabalarınla aranda gerginlikler yaşanabilir. Sağlığına dikkat etmen gereken bir dönemdesin. Yeme alışkanlıklarını değiştirmen gerekebilir. Diyetine dikkat etmende ve hareketsizlikten kurtulmanda yarar var.

Sevgili Oğlak; dolunay özellikle aşk hayatına bir hareket getirebilir, yeni bir aşka yelken açabilirsin ancak devam eden bir ilişkin varsa onu bitirme kararı alman da mümkün. Ayrıca kazançlarında artış olması da söz konusu, yaratıcılık gerektiren işlerden para kazanma olasılığın var. Bu dönemde çocuk sahibi olabilir, hamile olduğunu öğrenebilirsin.

Sevgili Kova; bu dönemde yaşadığın yerle ilgili değişiklikler yapman mümkün. Yeni bir eve taşınabilir ya da ev alabilirsin. Ayrıca güvenlik konularının senin için ön plana çıkacağı bir dönemdesin. Evindeki güvenlik tedbirlerini arttırmak isteyebilirsin. Birçok yatılı misafir ağırlamak durumunda kalabilirsin. Babanla ilgili gelişmeler olabilir, onun sağlığı ile ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Balık; dolunayla birlikle kardeşlerin, kuzenlerin ya da komşularınla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Verdikleri sözleri tutmamaları bu kişilerle aranda bir gerilim olmasına ve karşı karşıya gelmenize neden olabilir. Yakın çevrenden birine borç verebilirsin ya da sen borç alabilirsin. Eğitim hayatını ilgilendiren kararlar alabilir, bu kararlarla yeni bir döneme başlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.