4 İlişki Tipinden Hangisi Sana Ait? Burcun Ele Veriyor!

İlişkinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Partnerinizle sürekli kavga ediyor, ego savaşları veriyor, sonra zıt kutuplar birbirini çekiyor diye hayatınıza devam mı ediyorsunuz? Yoksa alınganlıkta sınır tanımıyor, en küçük problemde Yeşilçam filmi çeviriyor, en sağlam dram filmlerine misilleme mi yapıyorsunuz? Belki de sosyallikten ayaklarınıza kara sular iniyor, dağ tepe demeden gününüzü gün ediyorsunuz. Peki birlikte olduğunuz insanla gerçekten uyumlu bir çift olduğunuzu düşünüyor musunuz? İşte araştırmalar sonucu ortaya çıkan 4 ilişki tipi ve burçların rol model ilişkileri!

Dramatik ilişki

Hayat zaten başlı başına bir dramken ne kadar birbirinizi böyle üzmeye? Olayları dallandırıp budaklandırıp pembe diziye çevirmeye. Biraz sakin olun, tekrar tekrar geçmişi kurcalayıp filmi başa sarmayın. Gerçeklerden kaçıp hayal dünyasında yaşamayın. Kırılmaya yer arayan Yengeçler gibi ilişkinizi gereksiz yere yıpratıp sevgilinizden olmayın.

Çatışmalı İlişki

E hani mutlu olacaktınız? Bir yastıkta kocayıp dünyayı beraber dolaşacaktınız? Kavga etmekten fırsat mı kalmadı? Kırdığınız kapı pencereyi yenilemekten bütçeniz mi sarsıldı? Atamadınız bir türlü sinirinizi, dindiremediniz öfkenizi. Düşünmeden hareket edip hırsınıza yenildiniz Koçlar gibi! Belki de egonuza yenik düştünüz, kibrinizle köpürdünüz astığım estik, kestiğim kestik Aslanlar gibi.

Sosyal İlişki

Hayatım akşam falancanın daveti var. Yarın sabah da annemlerde brunch. Hafta sonu için uçak bileti almayı da unutma sakın. Ayak basmadığımız yer kalmaması lazım! Nasıl da koşuyor sosyal Yay, görüyorsunuz. Bir an bile yerinde duramıyor, dünyanın her köşesini keşfetmek istiyor. Partneri de bu çılgın arkadaşa uyum sağladığında bu ilişki tadından yenmiyor!

Partner Odaklı İlişki

Tamam, herkes karşısındakini önemser fakat partner odaklı ilişkilerde bundan çok daha fazlası var: Kendini kurban vermek. Bütün varını yoğunu sevgilisine teslim eden bu arkadaşlar, tek başına karar almaz, dik başlılık yapmaz. Maktülü oynayan Balıklar, başkasını için kendisinden taviz veren Teraziler, partner odaklı ilişkilerin baş kahramanlarına bir numaralı örnekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.