3 Aralık – Merkür Oğlak Burcunda

3 Aralık’ta Merkür oğlak burcuna geçiyor. Bu etki ile hayat mottomuz “az laf, çok iş” olacak. Yalnızca gereklilik olduğunda iletişim kuracağız. Havadan sudan konular üzerine sohbet etmek istemeyeceğiz.
Okumak, yazmak veya öğrenmek gibi eylemler zorunluluk halini alabilir. İş seyahatleri ve iş görüşmeleri yoğunlaşabilir. Bir toplantıdan diğerine koşturmak zorunda kalabiliriz. Aile bireylerinin, özellikle de kardeşlerimizin sorumluluklarını üstlenebiliriz. 19 Aralık’a kadar bu etkileri hissedeceğiz. 19 Aralık’ta Merkür, oğlak burcunda retro hareketine başlayacak. Önümüzdeki günlerde Merkür’ün retro hareketinin bizleri nasıl etkileyeceği ile ilgili bir yazı da paylaşacağız. Takipte kalın.Sevgili Koç; bu dönemde ciddi bir gündemle yoğun bir şekilde çalışacaksın. İşle ilgili birçok toplantıya katılmak, yoğun iş görüşmeleri yapmak durumunda kalabilirsin. Yönetim Kurulu toplantısı gibi üst düzey toplantılara katılabilirsin. Bu görüşmelerin gündemi oldukça ciddi olabilir. İş aramaya başlayabilir, iş başvuruları yapabilirsin. Bu dönemde istediğin gibi bir iş bulmak için nasıl bir yol izlemelisin?

Sevgili Boğa; Merkür’ün oğlak burcuna geçişiyle iş ve inançla ilgili konularda iletişimin yoğunlaşabilir. İş seyahatleri gündeme gelebilir. İnançla ilgili yolculuklar yapabilirsin. Seninle aynı görüşü paylaşan insanlarla bir araya gelmekten memnun olacaksın. Bu insanlarla fikir alışverişinde bulunabilirsin. Bu alanlardaki düşüncelerini derinleştirebilirsin. Bu dönemdeki görüşmeler hayatını nasıl etkileyecek?

Sevgili İkizler; bir süredir kredi ile ilgili görüşmeler yapıyorsan bu dönemde karar verebilir, kredi almak için imza atabilirsin. Kısa süreli iş birlikleri söz konusu olabilir, bu iş birliklerinden kazanç sağlayabilirsin. Mirasla ilgili konular gündeme gelebilir, bu konuda yoğun görüşmeler yapabilirsin. Romantik partnerinle yakınlaşabilir, samimi sohbetler yapabilirsin. Bu dönemde partnerinle yaşadıkların ilişkinin geleceğini nasıl etkileyecek?

Sevgili Yengeç; bu süreçte çevrendekiler desteğine ihtiyaç duyabilir. Sevdiklerinin sorunlarıyla ilgilenebilir, onlara akıl verebilirsin. Yeni ortaklıklar, iş birlikleri kurabilir, ekip çalışmalarında yer alabilirsin. Evlilikle ilgili konular gündeme gelebilir. Devam eden bir ilişkin varsa evlilik kararı alabilirsin hatta bu dönemde evliliğe imza atabilirsin. Böyle bir karar verirken nelere dikkat etmelisin?

Sevgili Aslan; evinle ve işinle ilgili günlük rutinlerini düzenlemek isteyeceksin. Daha sağlıklı bir yaşam için alışkanlıklarını gözden geçirebilirsin. Sağlığınla ilgili olumlu adımlar atman mümkün. Akrabalarınla bir araya gelebilirsin. İş arkadaşlarınla iletişimin artabilir, iş takvimin yoğunlaşabilir. Sürekli toplantı halinde olabilirsin. Bu yoğun dönemi en verimli şekilde geçirmek için nasıl hareket etmelisin?

Sevgili Başak; Merkür’ün oğlak burcundaki hareketi seni oldukça olumlu etkileyebilir. Yaratıcılık gerektiren konularda çalışmalar yapmak için uygun bir zaman. Keyif aldığın konularda kendini geliştirmek isteyebilir, bir eğitime başlayabilirsin. İlişkin varsa partnerinle daha keyifli vakit geçirebilirsin. Birbirinize daha çok vakit ayıracağınız, ilgi göstereceğiniz bir dönem. Partnerinle yakınlaşmak ilişkini nasıl etkileyecek?

Sevgili Terazi; aile bireyleri ile iletişimin artabilir. Akrabalarını evinde misafir edebilirsin, özellikle anneanne, dede yatılı misafirliğe gelebilir. Gayrimenkullerle ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Alım – satım işleri ile uğraşabilirsin ya da bu konularda aracılık yapabilirsin. Bu sayede yeni kazançlar elde edebilirsin. Gayrimenkul alırken ya da satarken nelere dikkat etmelisin?

Sevgili Akrep; sözlerini etkili bir şekilde kullanabileceğin bir dönemdesin. Çevrendeki insanları kolaylıkla ikna edebilir, yönlendirebilirsin. İletişim halinde olduğun insanlardan bilgi edinebilir, merak ettiklerini öğrenebilirsin. Komşu ziyaretleri yapabilirsin. Kardeşlerin ya da kuzenlerin ziyarete gelebilir. Kardeşlerinle ilgili sorumluluklar üstlenmen mümkün. Sorumluluklar hayatını nasıl etkileyecek?

Sevgili Yay; parasal konular gündemini meşgul edecek. Hayatını maddi anlamda dengelemek isteyeceksin. Gelir ve giderlerini hesaplayabilirsin. Kazançlarını gözden geçirebilir, yeni kazanç kapıları arayabilirsin. Bu dönemde özellikle profesyonel yeteneklerini kullanacağın bir iş için imza atma olasılığın var. Bu işten kazanç sağlayabilirsin. Harcama yaparken nelere dikkat etmelisin?

Sevgili Oğlak; Merkür senin burcunda hareket ediyor. Normalde çok konuşan biri değilsin ama bu dönemde bolca sohbet etmek isteyebilirsin. Kendini çok güzel bir şekilde ifade edebileceksin. Romantik ilişkilerinde hiç konuşmadığın kadar çok konuşabilir, kendini anlatmak isteyebilirsin. Hayatını ilgilendiren konuları bir sonuca bağlayabilir, bu konularda önemli kararlar verebilir, anlaşmalar yapabilirsin. Karar verirken nelere dikkat etmelisin?

Sevgili Kova; Merkür’ün oğlak burcundaki hareketinin etkisi ile sosyal ortamlardan ve sosyal medyadan uzak kalabilirsin. İletişim kanallarında tıkanmalar yaşama olasılığın var. Her zamankinden daha az konuşacağın, lafı uzatmak istemeyeceğin bir dönem. Fakat kulislerde konuşulanlardan haberdar olabilirsin. Gizli saklı tüm konuşmalar bir şekilde kulağına gelebilir. Edindiğin bu bilgilerle ilgili nasıl bir yol izlemelisin?

Sevgili Balık; bu dönemde arkadaşlarınla bir araya gelebilir, keyifli zaman geçirebilirsin. Grup içinde kendini çok rahat ifade edebileceksin. Düşüncelerini derleyip toplayacak, söylemek istediklerini karşındakilere açık bir şekilde aktarabileceksin. Bu süreçte hep aşktan konuşmak istemen de mümkün, romantik konulardan bahsetmek seni mutlu edebilir. Kendini güzel ifade edeceğin bu dönemi daha verimli geçirmek için nasıl bir yol izlemelisin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.