3 Aralık – İkizler Burcunda Dolunay ve Yay Burcunda Merkür Geri Hareketi

Merkür, 3 Aralık’ta Yay burcunda geri harekete başlayacak ve 23 Aralık’a kadar geri hareketini sürdürecek. Merkür Yay burcunda başarılı bir konumda olmadığı için bu Retro hareket bizleri daha fazla etkileyebilir. Özellikle iletişimle ilgili konulardaki aksaklıklar bizlere zor zamanlar geçirtebilir.

Ayrıca 3 Aralık’ta İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşecek olması Merkür’ün retro hareketinin etkisini daha da arttıracağa benziyor. İletişim hattı olarak adlandırdığımız İkizler – Yay hattındaki bu yoğunluk bizim hayatımızda iletişimle ilgili her şeyi etkilerken ülkemiz açısından da uluslararası ilişkilerle ilgili konuların gündeme geleceğine işaret ediyor.

Yurt dışı seyahatlerinde artış olabilir, yurt dışından gelen misafirleri ağırlayabiliriz. Eğitimle ilgili konulara vurgu olabilir, iletişim trafiğimiz hareketlenebilir. Ancak İkizler burcundaki Dolunay, bizi yalan yanlış haberler konusunda uyarıyor. Bu dönemde bilgi kirliliği çok yoğun olabiliri bu nedenle alacağımız kararlarda dikkatli olmalı, edindiğimiz bilgilerin doğruluğundan emin olmadan harekete geçmemeliyiz.

Merkür’ün Yay burcundaki geri hareketi süresince yaptığımız planlarda aksaklıklar olabilir. Çevremizle iletişim kurarken kendimizi doğru bir şekilde ifade edemeyebilir, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebiliriz. Ayrıca aldanma ve kandırılma riskine karşı çok dikkatli olmalıyız çünkü bu süreçte dolandırıcılık olaylarına çok açık olacağız.

Dolunaylar genelde bitişleri temsil etse de İkizler burcundaki dolunayın yöneticisi Merkür’ün Yay burcunda retro harekete başlayacak olması, bir süredir üzerinde durduğumuz ve sonlandırmaya yakın olduğumuz konuların gündemimizde kalmaya devam edeceğini gösteriyor. Zihin karışıklığı yaşayabilir, ikilemde kalabilir ve adım atmakta zorlanabiliriz. Eğitim, iletişim, yolculuk, anlaşma ve sözleşmelerin yanı sıra kardeş, arkadaş ve yakın çevremizle ilgili gelişmeler de gündemimize gelebilir.

İkizler burcundaki Dolunay; 2, 3 ve 4 Aralık doğumlu Yay burçlarının hayatlarında yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor olabilir. Özellikle de eğitimle ilgili konularda yeni kararlar alabilirler.

Sevgili Koç; yakın çevrenle iletişimden kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsin. Yolculuklarında aksamalar olabilir, özellikle de yurt dışı seyahati planlıyorsan daha tedbirli olmanda yarar var. Kardeşler, yakın akrabalar ya da komşularla ilgili sorunlar yaşaman olası.

Sevgili Boğa; hem dolunay hem de Merkür retrosu finansal konuları gündeme getirebilir. Alışveriş yaparken dikkatli olmanda, aldığın şeylerin gerçek ederini araştırmanda yarar var. Para kaybı söz konusu olabilir, geri alamayacağın bir borç verebilirsin. Borçlarını ödemekte zorlanabilirsin.

Sevgili İkizler; her türlü ilişkide dikkatli olman gereken bir dönemdesin. İletişim kazalarına, yanlış anlamalara ve anlaşılmalara çok açıksın. Eşinle, ortağınla, iş birliği içinde olduğun kişilerle aranda problemler yaşanabilir. İş ortamından birilerinin ayağına çelme takmaya çalıştığını fark edebilirsin.

Sevgili Yengeç; bu dönemde kendini inanılmaz bir dedikodu furyasının içinde bulabilir, bu dedikodulardan dolayı fazlasıyla bunalabilirsin. Sağlıkla ilgili konularda da dikkatli olmanda yarar var, bir rahatsızlığın varsa yanlış teşhis konulabilir. Eşyalarını kaybetmen de mümkün.

Sevgili Aslan; önümüzdeki günlerde yaptığın hesapları birkaç kez gözden geçirmelisin, yanlış hesaptan dolayı para kaybı yaşayabilir, yaptığın işlerden zarar edebilirsin. Çocuklarınla ilgili konularda yanlış bilgilendirilmen mümkün. Uzun süredir görüşmediğin arkadaşlarınla tekrar bir araya gelebilirsin.

Sevgili Başak; bu günlerde küçük ev kazalarına ve sakarlıklara karşı dikkatli olmanda yarar var. Aile bireylerinle ilgilenmeni gerektiren durumlar olabilir. İş ortamında ya da aile içinde edineceğin yanlış bilgiler yanlış kararlar almana neden olabilir.

Sevgili Terazi; önümüzdeki günler için bir yolculuk planın varsa dikkatli olmanda yarar var, yolculuğun ertelenebilir ya da yolda valizini kaybetmek gibi aksilikler yaşayabilirsin. Sosyal medyadan edindiğin bilgileri doğruluğundan emin olmadan kullanmamalısın. Eşinin kardeşleri ile sorun yaşayabilirsin.

Sevgili Akrep; bankalarla ya da devlet kurumlarıyla yanlış evraktan kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsin. Parasal konularda dikkatli olmanda yarar var, yanlış hesaplar yüzünden para kaybı yaşayabilirsin. Alacak verecek işlerinde kazıklanma riskine karşı gözünü dört açmalısın.

Sevgili Yay; geleceğinle ilgili kararları gözden geçirmende yarar var, yanlış planlama yapmış olabilirsin. Bugünlerde ilişkilerde alttan almanda yerinde olur, özellikle eşinle yanlış anlamalardan kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsin. Olaylar kontrolünden çıkabilir, düşmanını yanlış yerde arayabilirsin.

Sevgili Oğlak; bugünlerde çevrendeki insanlara, özellikle de akrabalarına ve iş arkadaşlarına dikkat etmen yerinde olur. Seni oyuna getirmek, kandırmak isteyen insanlar olabilir. Evine giren çıkanlara dikkat etmeli, hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olmalısın. Sağlığınla ilgili yanlış alarmlar olabilir.

Sevgili Kova; önümüzdeki günlerde duyduğun şeyleri iyi analiz etmeli, her şeye inanmamalısın. Alışverişlerde dikkatli olmalısın, yanlış hesap yapıp para kaybı yaşayabilirsin. Eğer varsa çocuklarınla ilgili konularda temkinli olmalı, bir karar vermeden önce iyice düşünmelisin.

Sevgili Balık; bugünlerde aile bireyleriyle aranda iletişimden kaynaklanan sorunlar olabilir, iyice dinleyip anlamadan hareket etmemelisin. Beklenmedik misafirler canını sıkabilir. Gayrimenkul alım satımı ile ilgili konularda dikkatli olmasın, kazıklanma riskin var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.