3 Aralık 2017 Burç Yorumları

Güne İkizler burcundaki dolunayın etkisi altında başlıyoruz. Kendimizi hem zihinsel hem bedensel olarak huzursuz hissedebiliriz. Ayrıca Merkür’ün de Yay burcunda geri harekete başlıyor olması, bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sonlandırmak üzere olduğumuz konularda sorunlarla karşılaşabileceğimizi, bu konuların bir süre daha gündemimizde kalacağını gösteriyor. Bugün zihnimizi toplamakta zorlanabilir, kendimizi ikilemler içinde bulabiliriz. Olayları kontrol etmeye çalışmak yerine akışta kalmak daha doğru olabilir. Eğitim, iletişim, yolculuklar, anlaşmalar ve kardeşlerle ilgili konular gündeme gelebilir. 

Sevgili Koç; bugün yaşanacak Dolunay aklının karışmasına, aldığın kararlarda ikilemde kalmana yol açabilir. Yakınlarını, kardeş ve arkadaşlarını ilgilendiren bazı durumlar karşısında fedakarlıkta bulunmanı gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Geri hareketine geçen Merkür ise ideallerini sorgulamana neden olabilir.

Sevgili Boğa; maddi konularda planlarının değişmesine neden olabilecek gelişmeler bugünkü Dolunay ile ortaya çıkabilir. Kendi değerinle, yetenek ve becerilerinle ilgili de kafa karışıkları yaşaman mümkün. Geri hareketine geçen Merkür ise ortaklı ve prim, vergi gibi finansal işlerde geçmişe yönelik bazı şeyleri yeniden gündemine taşıyabilir.

Sevgili İkizler; burcunda gerçekleşen Dolunay ilişki ve iş birliklerinde muallakta kalmana neden olacak durumlara yol açabilir. Bundan altı ay önce başlamış konularla ilgili ise umulmadık gelişmeler, sonlanmalar veya bir kez daha üzerinde çalışmanı gerektirecek durumlar gündeme gelebilir.

Sevgili Yengeç; düşünce ve fikirlerinin değişime uğramasına neden olacak bir dolunay yaşayabilirsin. Kemikleşmiş fikirlerinde kendince yenilikler yapabilir, duygularına hâkim olmaya çalışarak mantığını devreye alabilirsin. Ayrıca bugün gerileyecek olan Merkür ihmal ettiğin sorumluluklarını yerine getirmen için sana yeni bir şans olabilir.

Sevgili Aslan; bugünkü Dolunay, grup ve ekip çalışmaların, arkadaşlıkların veya hedeflerinle ilgili yeni etkiler taşıyor. Parasal konulardan veya duygusal nedenlerden dolayı sekteye uğrayan durumlar ortaya çıkabilir. Geri hareketine dönecek olan Merkür ise aldığın kararları bir kez daha müzakere ettirebilir.

Sevgili Başak; geri hareketine dönen Merkür evin, ailen ve yerleşiminle ilgili konularda ihmal ettiğin şeyleri bir kez daha ele almana imkân sağlayabilir. Bugünkü Dolunay ise iş ve sosyal yaşantınla ilgili koşullarında değişikliklere yol açabilir. Eşin veya ortağınla ilgili hayal kırıklığı yaşayabilirsin.

Sevgili Terazi; Dolunay ihmalkarlığın veya kontrolün dışında gelişen durumlar sonucunda bakış açının değişmesine ve bazı farkındalıklar kazanmana yol açabilir. Yurt dışı, eğitim, ticaret ve hukuksal işlerinde yolunda gitmeyen durumlarla karşılaşsan da kontrolü ele almak senin elinde.

Sevgili Akrep; geri hareketine dönen Merkür parasal konularda sıkışıklık yaratabileceği gibi bilgi, beceri ve yeteneklerini olması gerektiği gibi kullanmakla alakalı kısıtlılığa yol açabilir. Dolunay ise aşkta hayal kırıklığı yaratan durumları daha farklı bir bakış açısıyla ele alıp çözüm üretebileceğini anlamana yardımcı olabilir.

Sevgili Yay; burcunda geri hareketine geçecek olan Merkür aldığın kararları ve başlattığın girişimleri bir kez daha gözden geçirmene imkân sağlayabilir. Bugünkü Dolunay ise ilişki ve iş birliklerinde belirsizliğe yol açan konuları daha farklı bir bakış açısıyla değerlendirmene neden olabilir.

Sevgili Oğlak; bugün cesaretini kıran ve seni arka planda bırakan konularla ilgili bir kez daha değerlendirmede bulunma imkanın olabilir. Ayrıca bugünkü Dolunay iş hayatınla ilgili

anlaşmalar yapmana, eğitim veya sağlıkla alakalı şikayetlerinin altındaki nedenleri keşfetmene yardımcı olabilir.

Sevgili Kova; grup çalışmalarında sorumluluklarını bir kez daha gözden geçirip eksik bıraktıklarını tamamlayabileceğin bir sürece girmektesin. Bu süreçte amaçlarını yeniden belirleyebilirsin. Bugünkü Dolunay ise aşk hayatın ve çocuklarınla alakalı hayallerinde değerlendirmeler yapmana fırsat tanıyabilir.

Sevgili Balık; Bugünkü Dolunay evin, ailen ve yerleşiminle alakalı hayal ettiklerini önceliklerin arasına almanı sağlayabilir. Geri harekete geçen Merkür ise iş ve sosyal yaşamında bazı ters durumlara yol açabilir. Çıkacağın seyahat ertelenebilir, girişimlerin ise hazırlıklarını tamamlayamadığın için gecikebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.