29 Aralık – Oğlak Burcunda Yeni Ay

Oğlak burcundaki yeni ay, bizi adete geçmişimizin bir muhasebesini yapmaya davet ediyor. Oğlak burcunda retro hareketine devam eden Merkür’ün etkisini de kapsayan ve tam da yıl sonuna denk gelen yeni ay; özellikle kariyerimiz, sorumluluklarımız ve sosyal konumumuzla ilgili bir öz eleştiri yapmayı kaçınılmaz kılıyor.
Bu dönemde hayatımızda iş, kariyer, aile büyükleri, otorite figürleri, konusunda yetkin kişiler ve para durumumuzla ilgili konularda hareketlenmeler olabilir. Merkür retrosu, bu konuların geçmişten gelen sorunlar ya da fırsatlarla ilgili olacağına işaret ediyor.Mars ve Neptün’ün de yeni ay derecesine açı yapıyor. Yeni ay ile gündemimize gelecek konularda yüksek beklentiler içine girme riski doğuruyor. Olaylara bakış açımız hayalperest olabilir, değerlendirmelerimizde yanılma ihtimalimiz olabilir. Aynı zamanda bu açılar, oğlak burcunda gerçekleşen yeni ayın etkisiyle alacağımız kararlarda mantığımız kadar iç sesimizi ve vicdanımızı da dinleyeceğimizi gösteriyor. Karar verirken içinde bulunduğumuz koşullar tam anlamıyla netleşmeyebilir, değişkenler kontrolümüz dışında olabilir ve belirsizlikleri bertaraf edemeyebiliriz. Bizim bilgimiz ve kontrolümüz dışında gelişmeler yaşanabilir.

Tüm bu etkiler, özellikle yeni kararlar alırken dikkatlice düşünmemiz gerektiğini vurguluyor. Her şeyi enine boyuna düşünmeden ve güvenli koşulları temin etmeden harekete geçmememizde yarar var.

Sevgili Koç; bugün gerçekleşecek yeni ayla birlikte kariyerin ve sosyal konumunla ilgili gelişmeler meydana gelebilir. Merkür, oğlak burcunda retro hareketine devam ettiği için bu konular geçmişten geliyor olabilir. Karar verirken mantığını kullanman ve gerçekçi olman gerekiyor.

Sevgili Boğa; yeni ay yurt dışı, akademik çalışmalar, medya ve hukuki işlerin üzerinde etkili olacak; daha önceleri üzerinde çalıştığın ama çok da önemsemediğin konular gündeme gelebilir. Bu konuları tekrar değerlendirmen gerekebilir, kendine hedef belirlerken gerçekçi olmalısın.

Sevgili İkizler; oğlak burcundaki yeni ay ile geçmişten gelen finansal konular canlanabilir. Özellikle alacak-verecek konuları, bu dönemde seni meşgul edecek gibi görünüyor. Unutulmuş borçlar su yüzüne çıkabilir ve geçmiş hesaplar kapatılabilir. İkili ilişkilerini tekrar gözden geçirebilir, ilişkinin getirilerini sorgulayabilirsin.

Sevgili Yengeç; karşıt burcunda gerçekleşecek yeni ay, yaz aylarında meydana gelen gelişmeleri tekrar gündemine taşıyabilir, bu olaylarla ilgili dersler çıkabilirsin. İlişkilerin konusunda aydınlanma söz konusu olabilir, gerçekleri daha net görebilirsin. Yeni ay, atman gereken adımları belirlemek konusunda seni destekleyebilir.

Sevgili Aslan; yeni ay ile özellikle kariyerin, sorumlulukların ve sağlığınla ilgili konular seni meşgul etmeye başlayabilir. Geçmişten gelen sorumlulukların baskısını daha yoğun olarak hissetmeye başlayabilirsin. Görevlerini aksatmaman ve sorumlulukların konusunda daha özenli davranman gereken bir dönemden geçebilirsin.

Sevgili Başak; bu yeni ayın olumlu etkilediği burçlardan birisin. Romantik ilişkiler ve parasal konularda sevindirici gelişmeler yaşayabilirsin. Özellikle yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olabileceğin bir dönem. Olaylara yaklaşımının gerçekçi olmasına dikkat et.

Sevgili Terazi; geçtiğimiz Eylül ayından beri yaşamakta olduğun olaylara bakış açın her zamankinden daha gerçekçi olabilir, yapan gerekenler konusunda farkındalığın artabilir. Hayatında neleri bitirmen, nelere başlaman gerektiği konusunda karar vermek isteyebilirsin. Kararlarını mantığının süzgecinden geçirmen yararına olur.

Sevgili Akrep; yeni ayla birlikte özellikle gelecek planlarını tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin. Hayatına yön vermek senin için öncelikli bir hal alabilir. Hedeflerini belirleyebilir ve bu hedeflere varmak için atman gereken adımları kurgulayabilirsin. Kardeşlerin ya da eğitim, yolculuk gibi konularda yeni gelişmeler ortaya çıkabilir.

Sevgili Yay; bir süredir finansal konularda zorlanıyorsun, yeni ay bir müddet daha seni bu konuda zorlamaya devam edebilir. Yeteneklerini değerlendirmek ve yeni kazanç yolları bulmak isteyebilirsin. Ailenle ya da gayrimenkullerle ilgili kontrol dışı gelişmeler olabilir.

Sevgili Oğlak; yeni ay senin burcunda gerçekleşiyor. Bu süreçte hayattaki hedeflerini belirlemek ve bu hedefleri gerçekleştirmek için harekete geçmek isteyeceksin. Ancak harekete geçmeden önce geçmişten gelen konuları gözden geçirmen ve mümkünse sonuçlandırman yararına olur.

Sevgili Kova; yılın son yeni ayı seni biraz zorlayabilir. Oğlak burcundaki yeni ayın etkisi ille iç dünyana yönelebilir, bilinçaltındaki konulara eğilebilirsin. Kontrol etmekte zorlanacağın gelişmeler seni etkileyebilir. Harekete geçmeden ve karar vermeden önce etraflıca düşünmen senin faydana olacaktır.

Sevgili Balık; yılın son günlerinde yeni ayın da etkisi ile hedeflerini gerçekçi bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsin. Daha doğrusu, yeni ay seni hedeflerinin ulaşılabilirliğini sorgulamaya zorlayacak ve gerçekleri görmene yardım edecek. Bu etki altındayken geleceğinle ilgili kararlarını ve amaçlarını gözden geçirmen faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.