28 Ocak – Kova Burcunda Yeniay

28 Ocak tarihinde Kova burcunda bir Yeniay gerçekleşecek. Bu Yeniay; özellikle toplumsal hak ve özgürlükler, muhalif ve sorgulayan düşünceler, bireysel olarak harekete geçme, ilkeler ve değerler konularında etkili olacak. Bu alanlarda yenilenmeler olması söz konusu olabilir.
Kova burcundaki Yeniay, kendimizi birey olarakkonumlandırmak isteyeceğimiz bir döneme işaret ediyor. Başkalarının peşindengitmektense kendi kararlarımızı almayı tercih edeceğiz. Bu etki yüzündenilişkilerimizde daha inatçı olabilir ve uzlaşma yollarını kapatabiliriz.Toplum içinde de özgürlük ve bireysellik konuları daha fazlaönem kazanabilir. Muhalif düşünceleri dile getirmek konusunda daha istekliolabilir, kendimizi daha özgür bir şekilde ifade edebilmek için talepkardavranabiliriz. Ancak bu taleplerin zemininin ne derece sağlam olduğuna dikkatetmeliyiz. Bu dönemde toplumsal değerler üzerinden ayrışma tehlikesi söz konusuolabilir ve ekonomik dengeler sarsılabilir. Ayrıca kentsel dönüşüm projelerindehızlanma olabilir.

Yeniay’la gelen yoğun özgürlük talebi kişiselilişkilerimizde bağlılıkların sarsılmasına yol açabilir. Romantik ilişkilerdetaraflardan birinin daha fazla alan istemesi, daha fazla bireysellik talepetmesi tartışmaların yaşanmasına neden olabilir. Bu tartışmalarda dikkatliolmamız lazım çünkü Yeniay’ın etkileri gelecekteki bitişlerin temelinioluşturacak. Yani şimdi yaptığımız bir kavga 3-5 ay sonra ayrılık yaşamamızaneden olabilir.

Yeniay, parasal kayıplara da sebep olabilir. Özellikleyanlış hesaplara karşı dikkatli olmalıyız. Riskleri yanlış hesaplamamız vealmak isteyeceğimizden daha büyük riskler almamız mümkün.

Romantik ilişkilerde bir dönüşüm isteyebiliriz ama budönüşümü yapıcı bir şekilde tamamlamamız mümkün görünmüyor. Bir şeyleri fedaetmek ya da karşımızdakini kırmak durumunda kalabiliriz. Taleplerimiz içinçabalarken karşı tarafı da düşünmemiz gerekiyor. Daha objektif olmalı vesorunlara herkesi memnun edecek çözümler aramalıyız.

Sevgili Koç; hayatınayeni arkadaş grupları girebilir. Haksızlığa uğrandığını düşündüğün konulardakurban olmayı kabul etmeyecek, kontrolü ele almak isteyeceksin. Bu dönemdeadalet savunucusu gibi davranabilirsin ama dikkatli olmanda yarar var. Maaşzammı gibi konularda sorunlar olabilir.

Sevgili Boğa;kariyer değişiklikleri yapmak için uygun bir zaman. Son zamanlarda finansalolarak zorlanmış olabilirsin ve bu da seni kariyerinle ilgili bir atılım yapmaistediği yaratmış olabilir. Şanslısın ki, iş aramak için güzel bir dönemegiriyorsun. Sosyal çevreni değiştirmek isteyebilirsin.

Sevgili İkizler;duygu ve düşüncelerini açıkça ifade etmek istediğin bir döneme giriyorsun.Özellikle sosyal medyada fazlaca aktif olabilir, muhalif düşüncelerini dilegetirebilirsin. Düşüncelerini eyleme dökmek konusunda da istekli olacaksın. Hemsosyal hem romantik ilişkilerde gerginlik yaşama ihtimalin var, dikkatlidavranmalısın.

Sevgili Yengeç;vergi, sigorta, nafaka faiz, prim, komisyon gibi finansal bir konu nedeni ilebir kriz yaşayabilir, sonrasında bir yenilenme ile krizin üstesindengelebilirsin. Parasal durumunla ilgili yeni bir yapılanma içine girebilir, kredibaşvurusunda bulunabilirsin. Çalışma ortamında zorlanacağın bir dönem, işleilgili sorumlulukların artabilir.

Sevgili Aslan;her şeyi kontrol etme istediğini dizginlemek durumunda kalabilirsin. Karşındakiinsanların kararlarına uyman gerekebilir. Evlilik, ortaklık, iş birlikleriyleilgili yeni adımlar atmak isteyebilirsin. Harcamaların konusunda dikkatliolmalısın.

Sevgili Başak;yoğun bir çalışma dönemine giriyorsun. Yaptığın işlerde yenilik yapmak, yenibir projede yer almak isteyebilirsin. Ailenle ya da yakın ilişkide olduğuninsanlarla ilgili sorumluluklarında artış olabilir ve bu durum senin içinyıpratıcı bir hal alabilir.

Sevgili Terazi;aşk hayatınla ilgili bir değişiklik yapmak isteyebilirsin. Yeni bir aşkarayışında olabilirsin. Sosyal hayatın hareketlenebilir ya da yeni hobileredinebilirsin. İletişim sorunları yaşanabilir. Özellikle aşk ilişkilerindekendini doğru ifade edemediğin için sorunlar yaşayabilirsin.

Sevgili Akrep;hayatına yeni bir yön vermek isteyebilirsin. Ev ya da iş değiştirme kararı almaihtimalin var. Parasal konularda şanssız bir dönem olabilir, gelirlerindeazalma yaşayabilirsin. Bu nedenle yaşam tarzında bazı değişiklikler yapmakdurumunda kalabilirsin.

Sevgili Yay; kısayolculuk, eğitim, seminer gibi etkinliklere katılmayı planlayabilirsin.Görüşlerini açık bir şekilde ifade edeceğin bir dönem. İletişim trafiğinoldukça yoğunlaşabilir. Aile ilişkilerinde sorunlar yaşama ihtimalin sözkonusu, dikkatli davranmanda yarar var.

Sevgili Oğlak; gelirleriniarttırmak isteyeceğin bir döneme giriyorsun. Bu konu üzerinde fazlaca kafayorabilirsin. Kariyerinle ilgili bazı sorunlar yaşıyorsun ve sen de bunlarınfarkındasın ve adımlarını daha dikkatli atmak isteyeceksin.

Sevgili Kova; buhaftanın en şanslı burcu sensin. Dikkatleri üzerine toplayacağın ve ilgiçekeceğin bir dönem. Geleceğini planlamak için adımlar atacaksın. Kendinişımartmak isteyebilir ve biraz aşırıya kaçan harcamalar yapabilirsin. Bu konudadikkatli olmalısın.

Sevgili Balık; budönemi, olayları kontrol etmeye çalışmadan akışta kalarak geçirebilirsin. Farkındalığınınartacağı bir dönem, sorun yaşadığın konularda alternatif çözümler bulabilirsin.Sorumlulukların artabilir, keyif aldığın aktivitelerden feragat etmen gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.