28 Haziran 2018 – Oğlak Burcunda Dolunay

Sabah saatlerinde Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay, biraz zorlayıcı etkilere sahip. Önümüzdeki 15 günlük süreçte sorumluluklarımızın bizi duygusal olarak yıpratması mümkün.

Ertelediğimiz işler, üzerine yeterince eğilmediğimiz, ihmal ettiğimiz konular gündemimize gelebilir. Bir çeşit sınavdan geçtiğimizi düşünebilir, ancak ne kadar çabalarsak çabalayalım, istediğimiz sonuçlara ulaşmanın mümkün olmadığı hissine kapılabiliriz.

Üzerimizde hayatımızdaki otorite figürlerinin baskısını fazlasıyla hissedeceğimiz bir dönem, karşımızdaki insanların bize fazla sorumluluk yüklediğini düşünebiliriz. Onların beklentilerini karşılamaya çalışırken yetersiz duygusuna kapılabiliriz.

Ne kadar baskı altında olursak olalım, gerçek duygularımızı açığa vurmakta zorlanabilir, olumsuz duyguların bizi ruhsal olarak yormasına izin verebiliriz. Çaresizlik içinde, kısıtlanmış ve yorgun hissetmemiz olası. Hayata her zamankinden daha karamsar gözlerle bakabiliriz.

Satürn’ün eşliğinde gerçekleşecek olan dolunay, aslında bize ayaklarımızın yere basması gerektiğini, yılgınlık göstermeden sorumluluklarımızı yerine getirdiğimizde her şeyin yoluna gireceğini hatırlatıyor. Bugünlerde sık sık kendimize “görevlerimi yerine tam olarak getirdim mi?”, “yapmam gereken her şeyi yaptım mı?” sorularını sorabiliriz. Biz sormasak da karşımızdaki insanlar bizi bu konularda sorgulayabilir.

Her ne kadar zorlayıcı etkiler olsa da tutarlı, kararlı ve azimli bir şekilde ilerlersek sonuç alabileceğimiz bir dönemdeyiz. Aynı zamanda Mars’ın da Kova burcunda retro hareketine başlamış olması, bize yeni bir şeye başlamamamız gerektiğini, bir süre kontrollü ve soğukkanlı bir şekilde ilerlememizin faydalı olacağını anlatıyor.

Kısacası önümüzdeki günleri şimdiye kadar yaptıklarımızı gözden geçirmek, eksiklerimizi tamamlamak, daha önce attığımız adımları sağlamlaştırmak için değerlendirebiliriz. Elimizi taşın altına koyduğumuz, sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirdiğimiz zaman olumlu sonuçlar almamız mümkün.

Sevgili Koç; Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay, özellikle iş hayatın ve sosyal yaşamında zorlu bir dönem geçireceğine işaret ediyor. Önümüzdeki günlerde, aile bireylerinin ya da yöneticilerinin baskısını üzerinde hissetmen mümkün. Kariyerini gözden geçirebilir, iş değiştirebilir ya da başarılı olmak için çok çalışabilirsin. Gerek özel hayatında gerek iş hayatında üstlendiğin sorumluluklar seni yıpratabilir.

Sevgili Boğa; dolunayla birlikte hayata bakışını gözden geçirmek durumunda kalabilirsin. Olaylara daha karamsar bir gözle bakman mümkün. Özellikle kardeşler, kuzenler, yaşadığın çevre ile ilgili konular, olayları ele alış biçimini değiştirmeni gerektirebilir. Yüksek öğrenim ve yurt dışıyla ilgili konular sonuçlanabilir, gelişmeler tam olarak arzu ettiğin gibi olmayabilir.

Sevgili İkizler; finansal konular, bu dönemde üzerinde ciddi bir baskı yaratabilir, kendini maddi anlamda kısıtlanmış hissedebilirsin. Özellikle başkalarıyla ortak kullandığın kaynakların idaresinde karşındaki insanlarla anlaşmazlıklar yaşaman mümkün. Finansal yetersizlikler seni ruhsal olarak da yıpratabilir. Harcamalarında disiplinli davranman bu süreci zararsız atlatmanı sağlayabilir.

Sevgili Yengeç; karşıt burcun olan Oğlak’ta gerçekleşecek dolunay, senin için bir hayli zorlu günlerin habercisi olabilir. Ancak aynı zamanda ev, aile ve kariyerle gibi yaşamsal konularda bir dönüm noktasında olduğunu unutmamalısın. Bugünlerde ne kadar zorlanırsan zorlan sorumluluklardan kaçmamalı, üstüne düşüne eksiksiz yerine getirmelisin.

Sevgili Aslan; dolunay, özellikle iş ortamında yaşanacak gerginliklere işaret ediyor. Çalışma arkadaşlarınla aranda rekabete dayalı anlaşmazlıklar olabilir. Aynı şekilde akrabalarınla da problemler yaşayabilirsin. Gerek evde gerek işte gündelik sorumlulukların artabilir, her zamankinden daha çok çalışman gerekebilir. Bu yoğun tempoda sağlığını ihmal etmemelisin.

Sevgili Başak; Oğlak burcundaki dolunay, senin için yaşamdan keyif almakta zorlanacağın, keyifleri sorumluluk haline dönüştüreceğin bir döneme işaret ediyor. Romantik ilişkilerde duygularınla mantığın arasında kalabilir, bu nedenle ruhsal olarak yıpranabilirsin. Karşındaki insana duygularını anlatmakta zorlanabilir ya da onun seni anlamadığını düşünebilirsin.

Sevgili Terazi; bu dolunayla birlikte evin, ailen ya da kariyerinle ilgili önemli kararlar alabilirsin. Aldığın kararların gerçekçi ve hayata geçirilebilir olduğundan emin olmalısın.  Hem evde hem iş yerinde son derece yorucu bir dönemden geçiyor olabilirsin, üzerinde ciddi bir baskı hissedebilirsin. Bu hissiyatın kararlarını etkilemesine izin vermemeli, sorumluluklarından kaçmamalısın.

Sevgili Akrep; yakın çevrenle ilişkilerini gözden geçireceğin bir dönemdesin. Hakkında olumsuz konuşan insanların varlığını fark edebilirsin, duyacağın şeyler canını sıkabilir. Duygu ve düşüncelerini anlatma zorlanabilir, kendini savunamayabilirsin. Özellikle kardeşler, kuzenler ya da komşularla ilişkiler seni duygusal olarak yıpratabilir. Sözleşme, anlaşma gibi imza gerektiren işleri bir müddet ertelemende yarar var.

Sevgili Yay; Oğlak burcuda gerçekleşecek olan dolunay, kendini maddi açıdan güvensiz hissetmene neden olabilir. Önümüzdeki günlerde maddi kaynaklarınla ilgili kısıtlanmalar yaşayabilirsin. Kendini finansal olarak disipline etmende ve aşırıya kaçan harcamalar yapmaktan kaçınmanda yarar var. Üzerinde sahip olduğun yetenekleri paraya çevirmen konusunda bir baskı olabilir.

Sevgili Oğlak; burcunda gerçekleşecek dolunay, senin için yeni bir döneme işaret edebilir. Hayatını büyük bir ciddiyetle ele alabilir, şimdiye kadar attığın adımları gözden geçirebilir ve bundan sonra atman gereken adımları netleştirebilirsin. Kendini birçok konuda baskı altında hissediyor olabilirsin. Ancak disiplinli ve azimli hareket etmenin karşılığını alabilirsin.

Sevgili Kova; bu dolunay, seni biraz daha fazla zorlayabilir, bir taraftan hayatını kontrol altına almak konusunda üzerinde ciddi bir baskı hissedebilir, diğer taraftan hiçbir şeye müdahale edemiyormuş, olaylar sana rağmen gelişiyormuş gibi hissedebilirsin. Belirsizlik seni her zamankinden daha fazla yıpratabilir ama bir müddet olayları akışına bırakmanda yarar var.

Sevgili Balık; Oğlak burcundaki dolunay, geleceğinle ilgili hedeflerini sorgulamana neden olabilir. Keyif aldığın şeylerle, geleceğin için yerine getirmen gereken sorumluluklar arasında bir çatışma olabilir. Sorumluluklar, üzerinde baskı yaratabilir. Arkadaş çevrenle ilişkilerinde sorunlar yaşaman mümkün. Üzülsen de bazı insanları hayatından çıkartman gerektiğini fark edebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.