27 Temmuz – Kova Burcunda Ay Tutulması

27 Temmuz 2018, saat 20.15 itibariyle son yüzyılın en uzun süreli Ay tutulması, Kova burcunda gerçekleşecek. Tutulma, 02.28’de sonlanacak. Tutulma tabii ki tüm burçları öyle ya da böyle etkiliyor olacak. Ancak bu tutulmanın en çok kahrını çekecek olanların, Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burçları olacağını söyleyebiliriz. Tutulmanın tam da Merkür, Kova’nın karşıt burcu Aslan’da geri harekete başlamışken gerçekleşmesi, işleri daha da çetrefilli bir hale getiriyor.

Tutulma Kova’da gerçekleştiği için, bu dönemde gizli saklı şeylerin açığa çıkması, belirsizlerin netleşmesi, bugüne kadar içimizde tuttuklarımızı dışa vurmamız ve geçmişten gelen sorunların iyi ya da kötü bir şekilde çözüme kavuşması söz konusu olabilir.

Kova burcunun temsil ettiği bireysellik ve özgürlük temalarının bu süreçte daha da ön plana çıkması şaşırtıcı olmayacaktır. Kendimizi daha özgürce ifade etmek, fikirlerimizi paylaşmak, sınırlarımızı aşmak, bizi kısıtlayan koşullardan kurtulmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Her ne kadar planlı ve programlı hareket etmek istesek de hayat bu dönemde bize bol bol sürprizler yapabilir. Kendimizi daha atak, daha hızlı, daha spontane olmaya hazırlamalı ve hatta zorlamalıyız. Değişime çabuk adapte olduğumuz takdirde, bu süreçten yara almadan çıkma ihtimalimiz çok fazla.

Risk alma isteğimizin de arttığını hissedebiliriz. Hayatımıza bir parça heyecan katmakta sorun yok ancak kendimizi tehlikeye atacak derecede büyük risklerden kesinlikle uzak durmalıyız. Ayrıca inatçılık ve sabit fikirlilik de bu dönemde bize büyük zarar verebilir. Fikirlerimizden taviz vermek istemeyebiliriz ancak biraz esnek olmamızda yarar var.

Ülkemizde ve tüm dünyada ise, sosyal medya, internet teknoloji, uzay alanlarında beklenmedik değişimler gündeme gelebilir. Özellikle ülkemiz için, bankalar, krediler, vergiler ve sigorta sistemleri ile ilgili yeni düzenlemeler yapılabilir ya da bu konularla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Borsa ya da diğer spekülatif yatırım araçlarıyla ilgilenmek için uygun bir dönem değil.

Peki tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç; Tutulma ile hayatında tam bir değişim ve dönüşüm dönemi başlıyor. Arkadaş gruplarında ve sosyal çevrende beklenmedik değişiklikler olabilir. Uzun süredir devam eden bazı ilişkilerin ani bir şekilde sonlanabilir. Kendini yeni bir çevrede bulabilirsin. Bu dönemde, dernekler, vakıflar, yardım organizasyonları ile ilgili çalışmalara katılabilir, sosyal konular üzerinde mücadele verebilirsin. Tedbirli olmalı ancak kendini kısıtlamamalısın.

Sevgili Boğa; Tutulmayla beraber, kariyerinde çalkantılar yaşayabileceğin bir döneme giriyorsun. Hedeflerin için mücadele etmen, daha çok sesini çıkarman, kendini daha çok ifade etmen gerekebilir. Üstlerin ya da otorite figürlerinle karşı karşıya gelebilirsin. Kişiliğinden taviz vermeden, biraz daha esnek olmanın bir yolunu bulmalısın. Kariyer ve ailen arasında kalabilir, özgürlük ihtiyacının arttığını hissedebilirsin.

 

Sevgili İkizler; Dünya görüşlerin, fikirlerin ve inançların ile ilgili değişimler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Kendini daha çok ifade etmek ve sesini daha çok duyurmak isteyeceksin. Sosyal medya üzerinden yeni bir girişim başlatman söz konusu olabilir. Bu dönemde çevrenle bol bol fikir çatışması yaşaman mümkün. Aşırı isyankâr, her şeye itiraz eden bir tavır sergilemekten kaçınmalı, farklı görüş ve fikirlere de açık olmaya çalışmalısın.

Sevgili Yengeç; Tutulmanın etkilerini, finans ve ilişkilerle ilgili konularda çok yoğun hissediyor olacaksın. Yeni bir ortaklık ya da hayatını değiştireceğini hissettiğin yeni bir ilişkinin başlaması sürpriz olmayacaktır. Sabit fikirli olmadığın ve inatçılık yapmadığın sürece, finansal krizlerini bu dönemde çözüme kavuşturabilirsin. Ancak spekülatif yatırım araçlarından kesinlikle uzak durmalısın. Sigorta, miras, vergiler gibi seni uğraştıracak konular bu dönemde gündeme gelebilir.

Sevgili Aslan; Karşıt burcunda gerçekleşen tutulmanın, burcundaki Merkür retrosu ile aynı zamana denk gelmesinin seni çok zorlayacağını söyleyebiliriz. Senin için hareketli bir dönem başlıyor. Yolunda gitmeyen, sana zarar verdiğini düşündüğün ilişkilerden kurtulmanın, zincirlerini kırmanın tam zamanı. Hayatındaki kötü etkileri atarak, sana gerçekten destek verecek insanlarla yoluna devam etmelisin. Yeni bir ilişkiye başlamayı düşünüyorsan, 19 Ağustos sonrasını tercih etmen yerinde olacaktır.

Sevgili Başak; Çalışma ortamın ve sağlığınla ilgili konularda değişiklikler seni bekliyor. Çalışma ortamında daha demokratik bir ortam sağlanması için çaba göstermeye başlayabilirsin. İşyerinde kendini göstermek için daha çok sesini çıkarman, daha özgüvenli ve gerektiği zaman daha mücadeleci olman gerekiyor. İsteklerinden taviz vermeden uzlaşman gereken bir dönemdesin. Bugüne kadar başkalarının da sorumluluklarını üstlenmiş olman sağlığında sorunlara yol açabilir. Stresten uzak durmalısın.

Sevgili Terazi; Tutulma, sana özellikle aşk hayatında büyük değişimler vaat ediyor. Eski ve vadesini doldurmuş ilişkiler bu dönemde nihayet sonlanabilir. Zincirlerinden kurtulduğunu, özgürlüğüne kavuştuğunu hissedebilirsin. Seni mutsuz eden kişilere kapıyı göstermenin tam zamanı. Sosyalleşme isteğin artıyor. Birçok yeni insanla tanışabilirsin. Ancak uzun vadeli yeni bir ilişki için, 19 Ağustos sonrasını beklemelisin.

Sevgili Akrep; Tutulma, seni en çok ev ve ailevi konularda etkiliyor olacak. Bir süredir süregelen ailevi ve evle ilgili sorunlar hakkında radikal ve zor kararlar alman gerekebilir. Evini satman, yeni bir yere taşınman ya da yeni bir ev satın alman gibi konular gündeme gelebilir. Bir aile bireyini hayatından çıkarma kararı alabilirsin. Ya da çok uzun zamandır görüşmediğin biriyle tekrar bir araya gelebilir, geçmişteki sorunlarını çözebilirsin.

Sevgili Yay; Tutulma kardeşlerin ve yakın çevren ile ilgili ilişkilerinde sarsıntılar yaratabilir. Çevrenden bazı kişiler hayatından tamamen çıkabilir. Kardeşlerin ile beklenmedik çatışmalar yaşayabilirsin. Teknoloji ya da sosyal medya ile ilgili bir alanda eğitim alman söz konusu olabilir. Kendini çok daha açıkça ve özgürce ifade edebilir, zihinsel sınırlarını aşmak için çabalayabilirsin. Çok sık seyahat etmen söz konusu olabilir.

Sevgili Oğlak; Tutulma seni en çok maddi konularda etkiliyor olacak. Bir süredir çektiğin finansal sıkıntıları bu dönemde atlatman mümkün. Geçmişe göre daha cesur davranman ve korkularınla yüzleşmen sayesinde çabalarının karşılığını kolayca alabilirsin. Ancak bu süreçte değişime açık olmalı, gerektiği yerde sesini yükseltmekten ve sınırlarının dışına çıkmaktan korkmamalısın.

Sevgili Kova; Burcunda oluşan tutulma ile son derece büyük bir değişim sürecine giriyorsun. Hayatındaki belirsizliklerin sonlanacağı, yeni bir hayata yelken açabileceğin bir dönemdesin. Eskimiş ve vadesini doldurmuş her şeyi ve herkesi, hayatından çıkarmalı, yoluna yeni hedeflerle devam etmelisin. Özgürleşmenin ve kendini göstermenin tam zamanı. Seni tehlikeye atacak risklerden uzak durmalı ancak yenilikler karşısında direnç göstermeden akışa kapılmalısın.

Sevgili Balık; Kafandaki belirsizliklerden kurtulup, iç dünyanı düzene sokabileceğin bir döneme giriyorsun. Özeleştiri yapıp, kendine yeni hedefler belirleyebilir, hayat yolunu tekrardan çizebilirsin. Bu dönemde farkındalığın artış gösterebilir ve güçlü sezgilerin sana yol gösterebilir. Değişime direnmediğin ve içindeki sese kulak verdiğin sürece, bu süreçten zarar almadan çıkabilirsin

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.