26 Şubat – Balık Burcunda Güneş Tutulması

Güneş Tutulmaları genel olarak hayatımızdaki bitiş ve başlangıçlara işaret eder. 26 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşecek Halkalı Güneş Tutulması ile Mart 2015’ ten beri devam eden bir tutulma serisinin sonuna geldik. Hayatımızda bir devrin kapanıp yeni bir devrin başladığını hissedebiliriz. Yani bu tutulmayla birlikte son iki yıldır üzerinde çalıştığımız konularda sonuç alacağımız ya da bu konularla uğraşmaktan vazgeçeceğimiz bir dönem başlıyor.
Güneş Tutulması, bir domino taşı etkisi yaratabilir ve birçok sürpriz gelişmenin birbiri ardına gerçekleşmesine tanık olabiliriz. Evren bizim yerimize harekete geçmiş gibi hissedebiliriz. Beklenmedik olaylar, bizi bir şekilde yeni başlangıçlar yapmaya zorlayabilir. Bu süreç biraz sancılı geçebilir ama sonrasında her şeyin yoluna girdiğini ve işlerin istediğimiz şekilde sonuçlandığını görebiliriz.Tutulma, en çok Balık ve Başak burçlarını sonrasında ise Yay ve İkizler burçlarını etkiliyor. Tutulmanın ardından kadersel diyebileceğimiz olaylar yaşayabiliriz. Bu olaylar, hayatlarımızda bir dönüm noktası olabilir ve bizi beklenmedik kararlar almaya sevk edebilir. Tutulmanın olumlu taraflarından biri hem sağlık sorunlarımıza hem de içsel olarak bizi yaralamış olan konulara şifa bulmamıza yardım edecek olması.

Güneş Tutulmaları genel olarak güzel gelişmeler ve hoş sürprizler ile ilişkilendirilse de zaman zaman kontrol edilemeyen kopuşlara da yol açabilirler. Bu süreçte ayaklarımız yere basmayabilir ve fazlasıyla hayalperest davranabiliriz. Bu nedenle ani kararlar vermeden önce mümkün olduğunca gerçekçi değerlendirmeler yaptığımızdan emin olmak yerinde olur.

Sevgili Koç; bu tutulma, kadersel sayılabilecek gelişmelerin habercisi olabilir. Olayların kontrolün dışında geliştiğini hissedebilirsin. Ayrıca hayallerini gerçekleştirmek için adım atacağın bir döneme giriyorsun. Fiziksel ve ruhsal sorunların varsa bu konularda şifa bulabilir, iyileşme yaşayabilirsin. Yardıma ihtiyacı olan insanlar için çalışmalar yapabilirsin.

Sevgili Boğa; Güneş Tutulması, özellikle sosyal çevrenle ilgili değişikliklere neden olabilir. Arkadaş çevrenden kaynaklanan hayal kırıklıkları yaşama riskin var. Kadersel gelişmeler seni destekleyecek insanlarla tanışmana ya da bir gruba katılmana yardım edebilir. Bebek bekleyen Boğa’ların bu süreçte erken doğum riskine karşı dikkatli olması yerinde olur.

Sevgili İkizler; tutulma özellikle kariyer hayatını etkileyecek. Kariyerinle ilgili bir değişiklik yapabilirsin. Mevcut işinden ayrılabilir ve yeni bir işe başlayabilirsin. Yeni bir eve taşınma ihtimalin ortaya çıkabilir. Çalışmıyorsan bile sosyal statünde bir değişiklik yaratacak gelişmelere açık olmalısın.

Sevgili Yengeç; hassasiyetinin artacağı bir döneme giriyorsun. Çevrendeki insanlara karşı daha duyarlı olabilir, onlarla empati kurabilirsin. Yurt dışı ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Sosyal medya, yayıncılık ya da eğitim gibi konularda yeni bir başlangıç yapman söz konusu. Mesela internet üzerinde bir blog yayınlamaya başlayabilirsin.

Sevgili Aslan; başkalarının aracılığıyla elde ettiğin gelirler varsa bu gelirlerle ilgili değişiklikler olabilir. Örneğin eşinin kazançlarında artış olabilir ya da tazminat, vergi iadesi, miras gibi bir yolla bir gelir elde edebilirsin. Duygusal olarak iniş çıkışlı bir süreç seni bekliyor, karar almakta zorlanabilirsin. Seni rahatsız eden, bunaltan bir konuda, olayları akışına bırakabilirsin.

Sevgili Başak; bu dönemde hayatının kontrolü sende değilmiş gibi hissedebilirsin. Olaylar beklemediğin, öngöremediğin bir şekilde gelişebilir ve bunların sonucunda yeni ilişkiler, ortaklıklar ya da iş birlikleri kurabilirsin. Eşinin ya da eşinin ailesinin hayatındaki değişiklikler seni de etkileyebilir. Olup bitene müdahale etmek yerine akışta kalmayı seçebilirsin.

Sevgili Terazi; tutulmayla birlikte iş hayatında bazı değişiklikler olabilir. Bir süre için çalışma hayatına ara vermek isteyebilirsin. Yaptığın iş ya da çalıştığın ortam değişebilir. Eğer sağlık sorunların varsa bu dönemde bu sorunlara çözüm bulabilir ve iyileşebilirsin. Ancak ayaklarla ilgili rahatsızlıklar konusunda dikkatli olmalısın.

Sevgili Akrep; tutulma özellikle aşk hayatın, hobilerin ve çocuklarla ilgili konularda etkili olacak. Beklemediğin bir anda bir ilişkiyi sonlandırıp yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Sürpriz bir gelir elde edebilirsin. Yeni bir hobi ile ilgilenmeye başlaman mümkün. Eğer çocukların varsa onların hayatında önemli gelişmeler olabilir.

Sevgili Yay; Balık burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, seni özellikle ev ve aile hayatı ile ilgili konularda etkiliyor. Ev değiştirebilir, deniz kenarında bir yere taşınmak için bir adım atabilirsin. Gayrimenkullerle ilgili konularda hareketlilik olabilir, ev alıp satabilirsin. Ailedeki küslükler sona erebilir. İş değişikliği yapabilirsin.

Sevgili Oğlak; tutulma kardeşlerin ya da kuzenlerinle ilgili konulara bir hareketlilik getirebilir. Onlarla ilgili önemli bir haber alabilirsin. Bunun yanında iletişim ve eğitimle ilgili sürpriz gelişmeler de olabilir. Yeni bir eğitime başlayabilir, bu sayede yeni bir çevre edinebilirsin. Ani bir yolculuğa çıkman gerekebilir.

Sevgili Kova; Güneş Tutulması seni özellikle kazançlarınla ilgili konularda etkileyecek. Yeni bir gelir kaynağı bulabilir ve kazançlarında artış yaşayabilirsin. Sanatsal yaratıcılık gerektiren konularda başarılı çalışmalar yapabilirsin. Çevrendeki insanlara borç vermek durumunda kalabilirsin. Beklenmedik harcamalar söz konusu olabilir.

Sevgili Balık; Güneş Tutulması burcunda gerçekleşiyor ve bu nedenle de tutulmadan en çok sen etkileniyorsun. Hayatının tüm alanlarında değişiklikler olabilir. Ev veya iş değiştirebilirsin. Evlenme kararı alabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin. Fiziksel bir değişim de söz konusu olabilir, dış görünümünle ilgili bir değişiklik yapabilirsin.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.