26 Ağustos 2018 – Balık Burcunda Dolunay

Mayıs ayından bu yana gökyüzü gerek retrolar gerek tutulmalarla son derece hareketliydi. 26 Ağustos 2018’ta Balık burcunda gerçekleşecek dolunay ile nihayet biraz nefes almaya başlıyoruz.

Balık burcunda gerçekleşecek dolunay, yaz boyunca netleşmeyen konuların, bir sonuca varmayan çabaların, sürüncemede kalan işlerin yavaş yavaş nihayete ereceğini gösteriyor. Çabalarımızın karşılığını alacağımız, daha doğrusu çabalarımızın bizi nereye götüreceğini görebileceğimiz bir döneme giriyoruz diyebiliriz.

Dolunay, bize hayatımızın muhasebesini yapmak için doğru bir zamanda olduğumuzu söylüyor. Attığımız adımların sonuçlarını almaya başlarken neyi doğru, neyi yanlış yaptığımızı anlayacak, nelere devam etmemiz, nelerden vazgeçmemiz gerektiğini anlayacağız. Başak burcu ne kadar hesap kitap yapmak, analiz etmek, somut sonuçlar almak ile ilgiliyse Balık burcu da o kadar vazgeçmek, akışta kalmak ve teslim olmak ile ilgili. Özetle bu dolunay bizi bir taraftan hayatımızla ilgili ciddi bir muhasebe yapmaya iterken diğer taraftan da nelerden vazgeçmemiz gerektiğini gösterecek.

Yaz boyunca attığımız adımların, gösterdiğimiz çabaların sonuçlarını alacağız. Olaylar istediğimiz şekilde sonuçlanmayabilir, gelişmelerin bizim lehimize olmadığını düşünebiliriz, fakat bir şeylerin neticeleniyor olması bizi rahatlatacak. Neredeyse tüm yazı belirsizlik içinde geçirdik, bu nedenle olumsuz da olsa sonuç alıyor olmak, bize yeniden hareket kabiliyeti kazandıracak. Bazı çabaların boşuna olduğu fark edebilir, bazı hedeflerden vazgeçmenin bizi rahatlattığına şahit olabiliriz. Bize faydası olmayan şeyleri geride bırakabilir, başkaları için yaptığımız fedakarlıkları, aldığımız sorumlulukları gözden geçirebiliriz.

Sevgili Koç; iç dünyana çekilmek isteyeceğin bir dönemdesin. Neyi neden yaptığını gözden geçirecek, attığın adımlarının arkasındaki gerçek motivasyonla yüzleşeceksin. Bu durum seni zorlasa da gerçek niyetinin farkına varmak istediğin sonuçları elde etmeni kolaylaştıracak. Birinden bağımsız ve anlamsız görünen birçok olayın iç yüzünü görecek, çevrendeki insanlara nereye kadar güvenebileceğini fark edeceksin.

Sevgili Boğa; dolunay, özellikle arkadaş ortamını etkiliyor. Çevrendeki insanlara, içinde bulunduğun gruplara karşı idealist bir yaklaşım göstersen de gerçekleri görmen için seni zorlayacak gelişmeler yaşaman kaçınılmaz. Geleceğinle ilgili hayallerini somutlaştırmak, kulağa uçuk kaçık gelen planlarını hayata geçirmek için uygun bir dönemdesin. Romantik ilişkilerde dikkatli olmalı, karşındaki insanı idealize etmekten kaçınmalısın.

Sevgili İkizler; Balık burcundaki dolunay, özellikle kariyerin ve sosyal konumun üzerinde etkili olacak. Geçtiğimiz aylardan beri gündemde olan ev ya da işle ilgili konuların neticelerini alacağın bir dönemdesin. Daha önce yaptığın iş başvurularından geri dönüş alabilir ya da yaşadığım yeri değiştirebilirsin. Aile bireyleri ile ilişkiler biraz zorlayıcı bir hal alabilir, verdiğin tepkilerin ölçülü olduğundan emin olmalı, toplum içinde abartılı tepkiler vermekten kaçınmalısın.

Sevgili Yengeç; inandığın her şeyi gözden geçireceğin bir dönemdesin. Hayatını yeni bir bakış açısı ile ele alabilir, kendine yeni bir yol çizebilirsin. Duyguların ve düşüncelerin arasında bir denge kurabilir, şimdiye kadar körü körüne inandığın ya da savunduğun şeylerin gerçekliğini sorgulayabilirsin. Her durumda senin için neyin doğru olduğunu görebileceğin bir dönem. Kardeşlerin ve yakın çevrenle ilgili gerilimli durumlar yaşanabilir.

Sevgili Aslan; yaz ayları senin için oldukça hareketliydi. Hayatını yeniden şekillendirmeni gerektiren kadersel gelişmeler yaşamış olabilirsin. Balık burcundaki dolunay ise bu gelişmeleri somutlaştırman için bir fırsat sunabilir. Özellikle finansal konular gündeminde olacak. Yapmak istediğin şeyler için yeterli finansal kaynağa sahip olmadığını sorgulayabilir, kendine yeni kaynaklar yaratmak için harekete geçebilirsin.

Sevgili Başak; karşıt burcundaki dolunay, ikili ilişkilerini, ortaklıklarını ya da evliliğini gözden geçirmeni sağlayacak. İkili ilişkiler açısından karşılıklı özverinin değerini anlayacağın bir dönem. Duyguların ile mantığım arasında bir denge kuracak, ilişkilerin kendini feda etmek olmadığının farkına varacaksın. İkili ilişkileri sağlıklı bir şekilde devam ettirmek için kendi çıkarını korumanın da özveride bulunmak kadar elzem olduğunu anlayacaksın.

Sevgili Terazi; Balık burcundaki dolunay, sağlığını ve alışkanlıklarını gözden geçirmeni sağlayacak. Daha sağlıklı olmak ve hayat kaliteni arttırmak için neler yapman gerektiğine kafa yorabilir, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için somut adımlar atabilirsin. Günlük sorumluluklarını yerine getirirken zorlanabilir, işlerini kolaylaştırmanın yollarını arayabilirsin.

Sevgili Akrep; Balık burcundaki dolunay, özellikle romantik ilişkiler üzerinde etkili olabilir. Sevdiğin insanlar için fedakarlıkta bulunmanın zor gelmeyeceği bir dönemdesin. Hayattan daha fazla keyif almak isteyebilir, bunun için de sorumlulukların ve hobilerin arasında bir denge kurmaya çalışabilirsin. Mevcut ilişkine ciddiyet kazandırmak için bir adım atabilir, evliysen çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin.

Sevgili Yay; ailevi konular gündeminde olacak. Aile bireylerinin sorumluluğunu almanı ya da onlar için fedakarlıkta bulunmanı gerektiren durumlar meydana gelebilir. Bu güne kadar içine attığın ama seni kırmış olan konuları dile getirebilir, aile içindeki sorunları çözmek için adım atabilirsin. Yaşadığın yerle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsin.

Sevgili Oğlak; olaylara bakış açını gözden geçirmene neden olacak haberler alabilirsin. Öyle ki bu haberler, kendine yeni hedefler belirlemeni, hayatına yeni bir yön vermeni gerektirebilir. Kardeşlerin, kuzenlerin ya da yaşadığın çevre ile ilgili fedakarlıkta bulunmak durumunda kalabilirsin, onlar için hissettiklerinle kendin için belirlediğin somut hedefler arasında bir denge kurman gerekebilir.

Sevgili Kova; Balık burcundaki dolunay, finansal konuları gündemine taşıyor. Kontrolün dışındaki gelişmeler, seni maddi konularda zorlayabilir ancak beklemediğin bir şekilde destek de bulabilirsin. Bu dönem bir tarafıyla senin için zorlayıcı olsa da dolunay, içinde bulunduğun maddi ve manevi krizleri aşman için sana da sunacak. Yeteneklerinin farkına varmalı, kazançlarını arttırmak için neler yapabileceğini gözden geçirmelisin.

Sevgili Balık; burcunda gerçekleşen dolunay, ikili ilişkilerde şimdiye kadar üstlendiğin sorumlulukların ve verdiğin emeklerin karşılığını almak isteyeceğini gösteriyor. Hayatındaki insanları gözden geçirecek, seni yoran ilişkilerden kurtulmak için doğru adımları atabileceksin. Hayatının her alanında değişime açık olduğun bir dönemdesin, karşına çıkacak fırsatlara karşı uyanık olmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.