25 Eylül 2018 – Koç Burcunda Dolunay

Bu ayı, önemli bir gökyüzü olayı ile, yani 25 Eylül 2018’de saat 05.51’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile kapatıyoruz. Bu dolunayın en önemli özelliği, Satürn’den kare açı alacak olması. Yani yüksek derecede Satürn etkili bir dolunayla karşı karşıyayız. Güneş ve Merkür’ün Terazi burcunda olması sayesinde gerçekleşecek T-Kare, özellikle iletişim konularında sıkıntılar yaşayabileceğimizi açıkça gösteriyor.

Bir süredir, söylemek istediklerimizi içimizde tutuyor, dilimizin ucuna gelenleri bastırmaya çalışıyor olabiliriz. Ancak, dolunayla birlikte tüm bu dengeler sarsılabilir, kendi kendimizi sorgulamaya başlayabiliriz. Koç ve Terazi aksındaki çatışma, Satürn’ün de etkisi ile, birdenbire aşırı kavgacı ve hırçın olmamıza, bir an sonra ise yönümüzü kaybetmiş, tamamen kendimizden taviz verir bir şekilde davranmamıza sebep olabilir.

Koç Burcunda Dolunay

Dolunayın etkisini başlamadan en az 10 gün önce hissedeceğimiz için, bu süreçte kendimizi yeni kararlar almaya, bu kısır döngüden kurtulmak ve kendimizi sorgulamak için motive olmaya hazırlayabiliriz. Kendi kişiliğimizden ve isteklerimizden taviz vermeden, kişisel ilişkilerimizde aradığımız dengeyi kurabiliriz. İlişkiler açısından beklenmedik sürprizler yaşayabiliriz. Uzun zamandır bir köşede duran, başlamaya cesaret edemediğimiz konular üzerinde harekete geçmenin tam zamanı.

Dolunayı ülkemiz ve dünya gündemi açısından incelersek, ekonomik dalgalanmaların süreceğini söylememiz yerinde olacaktır. Yabancı ülkelerle olan ilişkilerde de yaz aylarından beri süre gelen inişli çıkışlı dönemler devam ediyor olacak.

Sevgili Koç: Girişken, kendi kaderini kendi ellerine almak isteyen, haksızlıklara karşı sesini yükseltmek istediğin bir döneme giriyorsun. Ancak sabırsızlığın ve agresifliğin, çevrenle sorunlar yaşamana sebep olabilir. Kendini daha iyi kontrol etmeye çalışmalı, sevdiğin kişiler üzerinde baskı kurmaktan kaçınmalısın. Kariyerinde fırtınalı bir dönem yaşayabilirsin. Pasif agresif bir tavır sergilemek yerine, isteklerini daha net bir şekilde ortaya koymaya çalışmalısın. Ebeveynlerin ile daha sonra pişman olabileceğin tartışmalar yapmamaya dikkat et.

Sevgili Boğa: Dolunay, iç dünyanı olumsuz olarak etkileyebilir. Kendini aşırı gergin hissetmen ve zaman zaman etrafındakileri korkutacak öfke patlamaları yaşaman mümkün. Geçmişten gelen konular tekrar su yüzüne çıkabilir ve kendini kötü hissedebilirsin. Bu dönemde gizli düşmanların teker teker ortaya çıkabilir ve onlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsin. Yüksek stres, sağlık sorunlarına yol açabilir. Kendine dikkat etmelisin.

Sevgili İkizler: Dolunay, sana sosyal çevrende şans ve başarı getiriyor olacak. Arkadaş grupları arasında son derece popüler olabilir, ilgini çekecek, entelektüel, enerjik ve neşeli kişilerle tanışabilirsin. Yeni gelecek planları yapmak ya da yapılmış planların tekrar üzerinden geçmek için ideal bir dönemdesin. Öte yandan, kariyer kazançlarını har vurup harman savurmaktan kesinlikle kaçınmalısın. İlişkin yoksa, hayatına senden yaşça küçük ya da seninle aynı ilgi alanlarını paylaşan biriyle tanışabilirsin.

Sevgili Yengeç: Dolunay, kendini bu süreçte gergin, huzursuz ve her an patlamaya hazır hissetmene neden olabilir. Özellikle kariyer ile ilgili konularda, daha stratejik hareket etmeye çalışmalı, üstlerinle çatışma yaşamaktan kaçınmalısın. Aşırı hırslı olmak, kavgacı tavırlar sergilemek sana yarardan çok zarar getirecektir. Ebeveynlerin ile de kalp kırıcı konuşmalar yapmak, ileride pişman olmana sebep olabilir. Biraz daha toleranslı olmaya çalışmalısın.

Sevgili Aslan: Özellikle yurt dışı seyahatleri ile ilgili konularda çok dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Seyahat planlamalarında hiçbir şeyi son ana bırakmaman gerekiyor. Bu dönemde çok fazla seyahat etmen gerekebilir. Yeni bir eğitim fırsatı doğabilir, uzun süredir seni uğraştıran hukuki bir mücadelen senin açından olumlu bir şekilde sonlanabilir. Yurt dışı ya da yabancılarla iş yapma fırsatları önüne çıkabilir. Kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek arzun artabilir.

Sevgili Başak: Dolunayın etkisi ile maddi açıdan zorlu bir döneme giriyorsun. Bu dönemde her zamanki gibi temkinli ve tutumlu tavırlarını elden bırakmayıp, riskli ve spekülatif yatırımlardan kesinlikle kaçınmalı, alım satım gibi konulardan kesinlikle uzak durmaya çalışmalısın. İkili ilişkilerde de gizli saklı olduğunu düşündüğün şeyler ortaya dökülebilir ve senin de ilişkin hakkında karar vermeni kolaylaştırabilir.

Sevgili Terazi: Dolunay seni, en çok ilişkiler açısından etkiliyor olacak. Mevcut ilişkinde sorunlar yaşadığını düşünüyorsun, bu süreç senin için tam bir yüzleşme zamanı olacak. Kendini fikirlerini dile getirmeye hazır hissedeceksin. Eğer bir ilişkin yoksa, beklenmedik ve ani bir şekilde seni heyecanlandıracak yeni birisiyle tanışabilir, eğlenceli bir flört dönemine girebilirsin. Aile ile ilişkilerinde biraz daha sakin olmaya çalışmalı, pişman olacağın sözler söylemekten kaçınmalısın.

Sevgili Akrep: Dolunay seni en çok, sağlık, günlük rutinler ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. Bu dönemde spora başlayabilir, uzun zamandır aksattığın rutin sağlık kontrollerini yaptırabilirsin. İş ortamında çok fazla sorumluluk yüklenmek zorunda kalabilirsin, ancak her şeyin üstesinden gelebilecek güce sahipsin. Günlük rutinlerin seni sıkıyor olsa da yine de sorumluluklarını aksatmayacak ve enerjik bir şekilde hareket edeceksin.

Sevgili Yay: Dolunay sana, aşk, aşk ve aşk diyor. Eğer bir ilişkin yoksa, hayatına büyük heyecan kazandıracak yeni birileriyle tanışabilirsin. Mevcut ilişkinde ise heyecan katsayısı artabilir, ilişkinize yeni bir enerji gelebilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsan ise, harekete geçmenin tam zamanı. Sosyal hayatın çok hareketlenebilir ve kendini sosyal çevren arasında çok popüler olmuş bulabilirsin. Bu dönemde seni çok eğlendirecek yine bir hobi edinmen de mümkün.

Sevgili Oğlak: Dolunay seni, özel hayat ve kariyer konularında etkiliyor olacak. Ailen ve işin arasında dengeyi sağlamakta büyük güçlük çekebilirsin. Ancak işin gerginliğini ailene, aile arasında yaşanan sorunları da işine yansıtmamaya çalışmalısın. İşinle ilgili beklediğin değişiklikler konusunda sabırsızlanıyor olabilirsin, ancak biraz daha beklemen ve temkinli davranman senin açından daha hayırlı olacaktır.

Sevgili Kova: Yakın çevren, kardeşlerin ve arkadaşların ile ilişkilerin dolunay sayesinde ön plana çıkıyor olacak. Aranızdaki yaşanabilecek sorunları hızlıca ve rasyonel bir şekilde çözebilirsin. Sosyal medya alanında şansın açılabilir. Senin için şanslı ve karlı olabilecek yeni anlaşmalar imza atabilir, hukuki konulardan kazançlı çıkabilirsin. Yeni ve sana heyecan verecek bir eğitime başlaman söz konusu olabilir.

Sevgili Balık: Dolunay, sana maddi konularda çok dikkatli olmanı öğütlüyor. Planlı ve programlı hareket etmeli, ayağı yere basmayan hayaller kurmamalısın. Bu dönemde borç altına girmekten kesinlikle kaçınman gerekiyor. Eşin ya da partnerin için, kendi fikirlerinden taviz vermek, kendini baskı altında hissetmene sebep olabilir. Gerektiğinde sesini yükseltmek için çaba göstermelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.