24 Ekim 2018 – Boğa Burcunda Dolunay

Gezegen hareketleri açısından oldukça hareketli geçen Ekim ayında yine önemli bir gökyüzü olayı ile karşı karşıyayız. 24 Ekim 2018’de saat 19.45’de Boğa burcunun 1 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay anında, Ay ve Uranüs’ün birleşim açısı içinde olması, Güneş’in ise retro durumdaki Venüs ile birleşim yaparak tam karşılarında yer alması bu dolunay sürecini daha da zorlu hale getirebilir.

Ancak dolunayın her iki ucunun da Satürn ile yaptığı olumlu açı, bu süreci biraz daha rahat atlamamızı sağlayabilir. Ama yine de dolunaya eşlik eden retro hareketteki Uranüs ve Venüs arasındaki karşıt açı, bizi çok da gevşememiz, ayağımızın altındaki halının her an çekilebileceği, güvendiğimiz dağlara kar yağabileceği konusunda uyarıyor. Dolunay anında İkizler burcunun yükselmesi, yükselen burcun yöneticisi Merkür’ün Akrep burcunda bulunması ve Akrep burcunun yöneticisi Mars’la yaptığı kare açı, özellikle kariyer ve iş hayatı alanlarında iletişim sorunları yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Dolunay sürecinde duygularımızı kontrol etmekte güçlük çekebilir, zaten sallantılı bir zeminde olan işlerimizin iyice sarpa sardığına şahit olabiliriz. Ayağımızı sağlam basmakta yarar var. Maddi konularda risk almaktan kaçınmalı, gereksiz harcamalar yapmamalıyız. İlişkilerle ilgili yüzleşmeler söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili konular tekrar gelip bizi bulabilir. Sırlarımız aniden ortaya dökülebilir ve bizi zor durumlarda bırakabilir. Dolunay, 6 ve 12. Ev aksında gerçekleşeceği için beklenmedik, önceden kestiremeyeceğimiz, kontrolümüz dışında gelişen ani olaylarla karşılaşabiliriz. Finans, ilişkiler ve sağlık konularında çok dikkatli hareket etmemizde yarar var. Peki dolunay, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkiliyor olacak?

Koç Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay, seni en çok maddi konularda etkiliyor olacak. Ani ve beklenmedik bir gelir artışı olması ya da yeni bir kazanç kapısı açılması mümkün. Ancak yine de temkinli hareket etmeye çalışmalısın. Borç almak ya da kredi kullanmak, bir şeyler satın almak için uygun bir zaman değil. Güdüsel olarak para harcama eğiliminde olabilirsin, bu yüzden kendini kontrol altında tutmaya çalışmalısın. Eski bir borç konusu ortaya çıkabilir. Yatırım fikirlerini daha sonraya ertelemende ve bütçeni tekrar gözden geçirmende büyük fayda var.

Boğa Burcu Dolunay Yorumu

Burcunda gerçekleşen dolunaydan tabii ki en çok etkilenen burçlardan biri olacaksın. Dolunayın, Uranüsyen etkisi, sinirlerinin gerilmesine, kendini her zamankinden daha fazla stresli ve gergin hissetmene sebep olabilir. Mevcut ilişkilerinin zorlu bir testten geçtiğini hissediyor olabilirsin. Sorunlar karşısında inatlaşmamaya çalışmalı, agresifliğini kontrol altına almalı ve karşı tarafı dinlemeye çalışmalısın. Aksi takdirde, ilişkilerinde beklenmedik kopuşlar yaşayabilirsin. Evlilik ya da uzun vadeli bir ilişki kararı almak için uygun bir dönemde değilsin.

İkizler Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay, iç dünyanda iniş çıkışlar yaşamana sebep olacak. Bu dönemde gizli düşmanların ortaya çıkabilir. Çok dikkatli olmalısın. Aynı zamanda ağzından çıkanı kulağının duyması gereken, ketum davranmanın yararına olacağı bir süreçtesin. Dikkatli olmazsan saklamak istediğin ne varsa ortaya dökülebilir. Yaşadığın stres, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle, boyun ve boğaz bölgesi ile üreme organları ile ilgili sorunlar yüzünden sıkıntı yaşayabilirsin.

Yengeç Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay, senin için sosyal çevre ve arkadaşlıklar konularında etkilerini gösterecek. Sosyal çevrene yeni insanlar girebilir. Bu insanlar sana yeni fırsatlar sunabilir. Gözünü dört açman gerekiyor. Arkadaşlıklarda ufak tefek gerilimler yaşanabilir, özellikle kadın arkadaşlarınla sıkıntılar yaşayabilirsin. Daha sonra pişman olacağın sözler söylemekten kaçınmalısın. İlişkin yoksa arkadaş çevrenden biri hayatına aniden girebilir. Ancak, yeni bir aşk yaşamak için uygun bir zaman değil. Yeni bir şeylere başlamak için Venüs retrosunun etkilerinin geçmesini yani Kasım sonunu beklemende fayda var.

Aslan Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay seni, özel hayat ve kariyer konularında etkiliyor olacak. İşle ilgili bir süredir beklediğin ancak ümidini kestiğin bir haber aniden gelebilir. Mevcut işinde eski bir sorun çözüme kavuşabilir. Ancak, üstlerin ve ebeveynlerin ile aranda son zamanlarda hissettiğin stres yüzünden gerginlikler yaşanması mümkün. Sert ve taviz vermez bir tutum izlemekten, kırıcı sözler sarf etmekten kaçınmalı, daha diplomatik olmaya çalışmalısın. İş ortamındaki ilişkilerde çok dikkatli olman gereken bir dönemdesin.

Başak Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay, seni dünya görüşünü ve fikirlerini sorgulamaya itebilir. Yurt dışı ve eğitim hakkında uzun süredir kararsız kaldığın bir konuda aniden karara varabilirsin. Seyahat planlamalarını iyi yapmalı ancak beklenmedik sorunlara karşı da hazırlı olmalısın. Hukuki bir mücadelenin sonucu bu dönemde gelebilir. Medya, internet konuları ile ilgili bir iş gündeme gelebilir. Bu konularla ilgili bir eğitim almak isteyebilirsin.

Terazi Burcu Dolunay Yorumu

Dolunayın etkisi ile maddi konular gündeme geliyor olacak. Sürüncemede kalan vergi, miras, kredi gibi finansal konular bu dönemde aniden çözüme kavuşarak seni sevindirebilir. Ancak her zamanki gibi temkinli ve tutumlu tavırlarını elden bırakmayıp riskli ve spekülatif yatırımlardan kesinlikle uzak durmaya çalışmalısın. Özellikle ikili ilişkilerle ilgili konularda kendini depresif hissedebilir, ilişkini tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin.

Akrep Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay seni ilişkiler konusunda sarsıyor olacak. Mevcut ilişkinde tüm kartları masaya yatırmanı gerektirecek ani bir gelişme yaşanabilir ve ilişkinin temelden sarsılmasına sebep olabilir. Eğer ilişkinin devam etmesini istiyorsan, daha ılımlı olmaya çalışmalı, saldırgan davranışlardan ve aşırı kıskançlıktan kaçınmalısın. Bu süreçte ilişkini gözden geçirip, gerçekten devam etmeye değip değmeyeceğini çözüme kavuşturabilirsin. Yeni bir ilişkiye başlamak için ise retro döneminin bitmesini beklemelisin.

Yay Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay seni en çok, sağlık, günlük rutinler ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. Bu dönemde iş yerinde beklenmedik değişiklikler, ani istifalar ya da işe başlamalar olabilir. Rutin haline gelen bir sorumluluktan kurtulabilirsin. İş stresini günlük yaşamına, günlük stresini ise iş hayatına yansıtmamaya çok dikkat etmelisin. Öte yandan sağlık kontrollerini de mutlaka yaptırmanda yarar var. Aniden bir sağlık sorunu baş gösterebilir.

Oğlak Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay sana beklenmedik bir aşk getirebilir. Ancak, Venüs retrosu nedeniyle yeni bir ilişkiye balıklama atlamadan önce bu ilişkinin tüm artıları ve eksileri iyice bir tartmakta yarar var. Eski bir sevgili tekrar hayatına girmek için harekete geçebilir. Ancak Venüs retrosu nedeniyle bu ilişki başlasa bile çok uzun ömürlü olamayacak, retro sona erdiğinde geçmişteki sorunların tekrar gündeme gelmesinden dolayı sona erecektir.

Kova Burcu Dolunay Yorumu

Dolunay, aile ve ev ile ilgili konularda gerilimli bir sürece gireceğine işaret ediyor. Geçmişten gelen sorunlar, eski ve çözüme kavuşmamış konular aile içi tartışmalara sebep olabilir. Özellikle anne ve anne figürü olarak kabul ettiğin kişilerle sert konuşmalar yapabilir, geriye dönüşü olmayan sözler söyleyebilirsin. Bu nedenle daha sakin ve kontrollü olmaya çalışmalısın. Gayrimenkul satın almak, yeni bir yere taşınmak için hiç uygun bir dönemde değilsin.

Balık Burcu Dolunay Yorumu

Yakın çevren, kardeşlerin ve arkadaşların ile ilişkilerin dolunay sayesinde ön plana çıkıyor olacak. Aranızda eski husumetlerden dolayı yeni tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde çok sayıda önceden planlanmamış ani yolculuk yapmak zorunda kalabilirsin. Sosyal medyada fikirlerini beyan ederken dikkatli olmanda büyük yarar var. Genel olarak iletişimle ilgili konularda daha kontrollü ve ketum olman gereken bir dönemdesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.