23 Mart 2018 – Merkür Koç Burcunda Geri Gidiyor!

Merkür, 2018 yılının ilk geri hareketini 23 Mart ve 16 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda yapıyor. Merkür, Koç burcundayken son derece direkt, dolaysız ve şeffaf bir iletişim tarzı getirir. Hızlı bir şekilde düşünür, hızlı bir şekilde karar verir, kendimizi net bir şekilde ifade ederiz. Ancak Koç burcunun düşünmeden konuşma ve eyleme geçme özellikleri iletişim tarzımızı ve karar verme mekanizmamızı olumsuz etkileyebilir.

İletişim gezegeni Merkür’ün retro hareketi iletişimsel sorunlara, yanlış anlama ve anlaşılmalara neden olabilir. Bu nedenle önümüzdeki üç haftalık süreçte ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmemizde, iki düşünüp bir konuşmamızda yarar var. Aksi halde istemeden de olsa kırıcı sözler sarf edebilir, ikili ilişkilerimizde problemler yaşayabiliriz. Ayrıca Merkür retrodayken önemli anlaşmalara imza atmaktan, önemli görüşmeler yapmaktan kaçınmamızda yarar var. Merkür geri giderken eşyalarımızı kaybetme riskine karşı dikkatli olmalıyız. Alışveriş için de pek uygun bir zaman değil.

Merkür’ün retrosu yeni bir işe başlamak, yeni bir adım atmak için uygun bir dönemde olmadığımıza işaret ediyor. Bu süreyi yarım kalan işlerimizi tamamlamaya, eksiklerimizi gidermeye ayırabiliriz. Ayrıca eski dostlarımızla bir araya gelmemiz ya da öncesinde kaçırdığımız fırsatları tekrar yakalamamız mümkün.

Sevgili Koç; burcunda geri giden Merkür aslında kaçırdığı fırsatları tekrar yakalamasını sağlayabilir. Eski arkadaşlarınla bir araya gelebilirsin. Bu süreçte dış görünüşünle ilgili bir değişiklik yapmaktan kaçınmalısın. Ayrıca ağzından çıkan sözlere iki kat dikkat etmende yarar var, iletişim tarzın partnerinle ya da ortaklarınla sorunlar yaşamana neden olabilir.

Sevgili Boğa; Merkür’ün retro hareketi seni sağlık konularında etkileyebilir, Önümüzdeki üç hafta olası sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısın. Bu süreçte tedavi ya da doktor değiştirmen uygun değil. Kayıplara karşı dikkatli olmanda yarar var. Ayrıca eski husumetler tekrar gündeme gelebilir, geçmişte hakkında söylenmiş olumsuz sözler kulağına gelebilir.

Sevgili İkizler; Koç burcundaki Merkür retrosu özellikle arkadaş ilişkilerin üzerinde etkili olabilir. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle arkadaşlarınla tartışman mümkün. Kariyer gelirlerinde bir azalma söz konusu olabilir ya da gelirin beklediğin zamanda eline geçmeyebilir. Eski arkadaşlarınla bir araya gelmem mümkün. Bu süreçte alışveriş yapmaktan kaçınman yararına olur.

Sevgili Yengeç; Merkür geri giderken aile bireylerinle ilişkilerinde dikkatli olmalısın. Özellikle annenle ya da partnerinin ailesiyle aranda yanlış anlaşılmalar olabilir. İş hayatında aksilikler yaşayabilirsin. İş değiştirmek için uygun bir zaman değil fakat daha önceden kaçırdığın kariyer fırsatları tekrar gündeme gelebilir, bunları değerlendirmende sorun yok.

Sevgili Aslan; bu dönemde kardeş, kuzen ve de komşularla ilişkilerinde dikkatli olmanda yarar var. Aldığın haberlere, edindiğin bilgilere inanmadan önce iyice araştırman yerinde olur. Seyahat planların varsa aksaklıklar yaşaman mümkün, özellikle yurt dışı seyahatlerinde vize problemleri yaşayabilirsin. Eski bir eğitim fırsatı tekrar gündeme gelebilir.

Sevgili Başak; Merkür retrosu sırasında özellikle finansal konularda dikkatli olmalısın. Alacaklarını tahsil etmekte zorlanabilirsin. Vergi, sigorta primi gibi unuttuğun ödemelerin varsa bu dönemde cezası ile ödemen gerekebilir. Ani bir harcama nedeniyle borçlanman söz konusu olabilir. Partnerinin harcamalarında artış ya da gelirlerinde azalma söz konusu olabilir.

Sevgili Terazi; Merkür’ün karşıt burcunda geri gitmesi özellikle iki ilişkilerin üzerinde etkili olabilir. İş birliklerinde ve ortaklıklarda sorunlar yaşaman sorunlar yaşaman mümkün. Partnerinle aranda yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan çatışmalar olabilir. Eski ilişkilerin canlanabilir. Kaçırdığın fırsatlar tekrar karşına çıkabilir. Bugünlerde özellikle kıyafet alışverişi yapmamanda yarar var.

Sevgili Akrep; çalışma ortamında dikkatli olmalısın. İş arkadaşların aranda tartışmalar yaşanabilir. Günlük işlerin bir türlü bitmeyebilir, üstlendiğin sorumluluklar seni fazlasıyla yorabilir. İş ortamında küçük kazalara karşı dikkatli olmalı, yaptığın işleri kontrol etmelisin. Ufak tefek sağlık sorunları yaşaman mümkün. Uzun süredir görüşmediğin akrabalarla bir araya gelebilirsin.

Sevgili Yay; sosyal çevren tarafından yanlış anlaşılabilir, arkadaşlarınla sorun yaşayabilirsin. Çocuklarla ilişkilerinde pürüzler olabilir. Romantik ilişkilerinde anlaşmazlıklar su yüzüne çıkabilir. Eski aşklar tekrar kapını çalabilir, eski sevgilinle ilgili bir haber alabilirsin. Normalde seni mutlu eden aktivitelerden eskisi kadar keyif almamaya başlayabilirsin.

Sevgili Oğlak; Merkür Koç burcunda geri hareketteyken özellikle küçük ev kazalarına karşı dikkatli olmanda yarar var. Evinle ilgili aksaklıklar olabilir, evde tadilat yaptırman gerekebilir. Aile içinde anlaşmazlıklar yaşaman söz konusu olabilir, özellikle babanla aranda bir gerilim olabilir. Davetsiz misafirlerle uğraşmak zorunda kalabilirsin.

Sevgili Kova; önümüzdeki günlerde teknolojik aletlerle ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Özellikle cep telefonu, bilgisayar gibi iletişim araçların bozulabilir ya da kaybolabilir. Planladığın yolculukları ertelemek durumunda kalabilirsin ya da yolculuk esnasında aksilikler yaşayabilirsin. Kardeş, kuzen ve komşularla aranda yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir.

Sevgili Balık; Koç burcundaki Merkür retrosu seni özellikle finansal konularda etkileyebilir. Yaptığın işlerin parasını almakta zorlanabilir, gelir gider dengeni tutturamayabilirsin. Harcamalarında temkinli olmamda yarar var. Kredi borcu, kredi kartı harcamaları gibi konular canını sıkabilir. Bu dönemde yeteneklerini kullanman mümkün olmayabilir. Zamanını verimli kullanmakta sorun yaşayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.