21 Ocak 2019 – Aslan Burcunda Ay Tutulması

21 Ocak tarihinde Türkiye saati ile 08.16’da Aslan Burcunun 0 derecesinde süper kanlı Ay tutulması olarak adlandırılan bir tam tutulma gerçekleşiyor. İlk olarak tutulmanın kanlı olarak adlandırılmasının sebebinin tutulma sırasındaki ışık kırılması nedeniyle Ay’ın renginin bakır rengine dönüşmesi olduğunu söyleyelim. Süper tutulma tabirine gelince; bu tutulma sırasında Ay dünyaya en yakın noktasında olacak ve tabii ki çok büyük ve parlak görünecek. Bu yüzden bu tutulma hem kanlı hem de süper olarak adlandırılıyor. Tüm bu tabirlerin astronomik açıdan önemli olduğunu ancak astrolojik olarak herhangi bir etkisi olmadığını da ekleyelim.

Tutulma öyle ya da böyle tüm burçları etkileyecek. Ancak en çok etkilenecek burçların özellikle sabit burçlar Kova, Akrep, Boğa ve tabii ki tutulmanın gerçekleşeceği Aslan olacağını söyleyebiliriz. Sabit burçlarda 0 derecede gezegenleri bulunanlar ise en dikkatli olması gereken kişiler. Ayrıca bu tutulmanın yaklaşık 1,5 senedir Aslan – Kova aksında gerçekleşen tutulmaların sonuncusu olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Yani hayatımızda 18 aylık bir dönemin de sonuna geliyoruz diyebiliriz. Tutulmanın Ay düğümleriyle çok yakın bir derecede gerçekleşmesi de etkilerini iyice artırıyor.

6 Ocak tarihinde gerçekleşen Güneş tutulmasında deneyimlerden ders alıp, yeni bir yola çıkmak, yeni işlere başlamak teması hakimdi. Hemen arkasından gelen bu Ay tutulmasının haritasında Oğlak burcu yükseliyor. Yükselen yöneticisi Satürn ise birinci evde kendi burcunda yer alıyor. Bunun yanında Mars gezegeninin yöneticisi olduğu Koç burcunda dördüncü evde yer alması var olan düzenin üstüne yeni bir düzen getirme arzusuna işaret ediyor.

21 Ocak’taki tutulma ile hayatımızda vadesini doldurduğunu düşündüğümüz şeyleri geride bırakarak yeni başlangıçlar yapmak isteyebiliriz. Ancak, bunu başarabilmek için çok cesur ve dirayetli olmamız gerektiği açık. Etrafımızda bize gaz veren çok fazla kişi olacak, kendimiz de aşırı iyimser ve gözü kara bir ruh hali içinde olacağız. Tutulmanın Aslan burcunda gerçekleşiyor olması, kendimizi daha çok ortaya koyma, egolarımızı daha çok öne çıkarma isteğimizi artırabilir. Daha enerjik, daha çok risk almaya yakın olabiliriz. Öz güvenimiz ve cesaretimiz artabilir.

Tabii bu sırada ayağımızın çok sağlam yere basması gerekiyor, her an kayıp düşme ihtimalimiz var! Amaçladığımız şeylere ulaşmak için yeni yetenekler, yeni beceriler kazanmaya uğraşmalıyız. Özellikle de kriz yönetimi konusunda kendimizi geliştirmemiz gerekebilir. Bu tutulma gerçekten “altta kalanın canı çıksın” temasında bir tutulma. Gerektiğinde kendi çıkarımızı korumak için acımasız davranmaktan ve kırıp dökmekten kaçınmamamız gerekiyor. Fazla merhametten maraz doğduğunu unutmamakta yarar var. Yükselen Oğlak bize başarının temelinin disiplin ve temkinli davranmakta yattığını hatırlatıyor.

Kendimizi manipülatif enerjilere karşı korumayı da ihmal etmemeliyiz. Atacağımız imzalar, vereceğimiz sözler ileride bizim için olumsuz anlamda bağlayıcı olabilir. İçgüdülerimizi dinlemeli ancak mantığı da elden bırakmamalıyız. Geçmişe takılı kalmak bize yalnızca zarar getirebilir.

Bu dönemde ne kadar cesur, disiplinli ve yüksek enerjili olursak kazancımız da o kadar büyük olacak. Eli güçlü olan bu süreçten zaferle çıkacak.

Peki tutulma seni nasıl etkileyecek? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç: Tutulma 5. Evde yani aşk, ilişkiler, çocuklar ve hobilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Yeni bir aşk söz konusu olabilir. Bekar Koçlar bu dönemde aşkı bulabilirler. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan uygun bir dönem. Çocukların varsa onlarla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Ancak riskli yatırımlardan uzak durman gereken bir dönemdesin. Mevcut ilişkinde yenilikler ya da dönüşümler yaşanabilir. Ayrılıklar ya da ilişkinin daha da ciddileşmesi gündeme gelebilir.

Sevgili Boğa: Tutulma 4. Evinde yani aile, ev ile ilgili konularda etkin olacak. Aile ve ev konularında değişim zamanı başlıyor diyebiliriz. Yeni bir eve taşınabilirsin ya da yeni bir gayrimenkul satın alman söz konusu olabilir. Evinde birtakım değişiklikler yapmaya karar verebilirsin. Bu tutulma senin 4 ve 10. Ev aksında gerçekleştiği için evle birlikte kariyer temaları da öne çıkabilir. Üstlerinle ya da ebeveynlerinle aranda gerilimler yaşanabilir.

Sevgili İkizler: Ay tutulması senin 3. evinde, yani kardeşler, kuzenler, yakın çevre ile ilişkilerinde etkin olacak. İletişim trafiğin artabilir. Uzaklardaki tanıdıklarından haberler alabilirsin. Yeni bir eğitime başlaman söz konusu olabilir. Ya da eğitim hayatın devam ediyorsa başarıyla sonlandırabilirsin.  İletişim yeteneklerini gösterebileceğin, satış, pazarlama, sosyal medya gibi konulara eğilebilir, hatta bu alanlarda bir kariyer yapmaya başlayabilirsin.

Sevgili Yengeç: Tutulma 2. evinde yani para evinde gerçekleşiyor. Finansal konular ön plana çıkıyor. Yeni yatırımlar yapman ve yeni gelir kaynakları bulman söz konusu olabilir. Eski bir dönemi kapatıp, kendini geliştireceğin yeni bir alana yönelebilirsin. Tabii riskli yatırımlardan kaçınman, kazandığını elinde tutman ve birikim yapmaya çalışman çok önemli. Beklentilerini de çok yüksek tutmamanda büyük fayda var.

Sevgili Aslan: Tutulma 1. evde, burcunda gerçekleşiyor. Çok büyük bir değişim sürecine giriyorsun. Yaşamında yeni bir sayfa açabilir, yeni kararlar alabilirsin. Hayatını tekrar gözden geçirmek, eskiyen şeyleri geride bırakmak için ideal bir dönem. Tutulma senin için 1. ev ve 7. ev aksında gerçekleştiği için, ilişkiler de bir dönüşüm yaşaman söz konusu. Eğer bekarsan, hayatında kalıcı olacak yeni bir ilişki başlayabilir. Bir ilişki içindeysen, evlilik yolunda adım atman söz konusu olabilir.

Sevgili Başak: Tutulma 12. evinde, yani bilinçaltı alanında gerçekleşiyor. Bu dönem senin için geçmişinle yüzleşme zamanı. Geçmişin hesabını yapabilir, travmalarınla karşı karşıya gelerek, zihinsel bir temizlik yapmak için çaba gösterebilirsin. Ruhunu dinlendirmek, meditasyon, yoga gibi sakinleştirici aktivitelerle uğraşmak sana çok iyi gelebilir. Sezgilerin güçlenebilir. Ruhsal bir aydınlanma yaşayacağın bu dönemden sonra hayatında yeni bir sayfa açılacak diyebiliriz.

Sevgili Terazi: Ay tutulması 11. evinde, yani gelecek planları, arkadaşlık, sosyal çevre alanlarında etkili olacak. Sosyal çevrende bir dönüşüm olması söz konusu. Bazı kişilerle ilişkilerin artık geçmişte kalabilir. Yeni kişilerle tanışabilir, yeni bir çevreye girebilirsin. Ancak eski arkadaşlarınla da gerginlik yaşamamaya ve kırıcı olmamaya dikkat etmelisin. Yaşam hedeflerinde ve gelecek planlarında da dönüşümler yaşanabilir.

Sevgili Akrep: Ay tutulması 10. evinde yani kariyer evinde gerçekleşiyor. Bu durumda hayatında kariyer ve hedeflerin ilgili büyük değişimlerin yaşanması mümkün. Uzun zamandır beklediğin bir terfi haberi gelebilir. Eğer iş arıyorsan çok istediğin bir işe başlayabilirsin. Ya da tam tersine, bir süredir ilişkini kesmek istediğin bir işten ani bir kararla istifa edip ayrılabilirsin. Aile ve üstlerle ilişkilerin gerilebilir. Bu dönemde ani kararlardan ve düşünmeden hareket etmekten kaçınman gerekiyor. Düsturun “Öfkeyle kalkan zararla oturur” olmalı.

Sevgili Yay: Tutulma 9. evinde yani eğitim, medya, hukuk, gelecekle ilgili kararlar, uzun yolculuklarla ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu konularda değişiklikler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Eğitimin sürüyorsa, başarıyla tamamlayacağın bir döneme giriyorsun. Yani artık mezun olup öğrencilik hayatını geride bırakabilirsin. Devam eden bir hukuksal sürecin varsa, o da bu dönemde sonlanabilir. Yurt dışı, yabancılarla çalışma gibi konularda önüne yeni fırsatlar çıkabilir. Fikirsel bir dönüşüm de yaşayabileceğin güzel bir dönemdesin. Düşüncelerini dile getirmekten çekinmeyeceksin ancak biraz temkinli olmanda da yarar var.

Sevgili Oğlak: Ay tutulması 8. evinde gerçekleşiyor. Yani, finansal konular, eşin ya da ortağın parası, vergi, sigorta, miras, prim, komisyon gibi konular ön plana çıkıyor. Vergi, sigorta, miras gibi konularda devam eden bir süreç varsa, bu tutulma ile sonuca ulaşabilir. Eşinin geliri ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Eline geçen beklenmedik bir para ile bir borcunu erken kapatabilirsin. Ancak yeni borçlar almamalı, ayağını yorganına göre uzatmaya devam etmelisin.

Sevgili Kova: Tutulma, 7. evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşiyor. Geçtiğimiz 18 ay boyunca ilişkiler konusundaki gelişmelerin sonucunu alacağını söyleyebiliriz. Eğer bekarsan hayatına kalıcı bir ilişki yaşayacağın biri girebilir. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen, evlilik kararı alabilir ve hatta nikah masasına oturabilirsin. Eğer zaten evliysen ve sorunlu bir ilişki yaşıyorsan, o zaman ayrılık söz konusu olabilir. İyi gitmeyen ilişkiler bu tutulmayı sağlam atlatamayabilir. Ama iyi giden ilişkiler daha da fazla güçlenebilir. Ortaklıklar için de aynı şeyler geçerli diyebiliriz.

Sevgili Balık: Ay tutulması, 6. evinde yani iş ortamı, günlük rutinler ve sağlık konularını kapsayan alanda gerçekleşiyor. İş yerin ile ilgili bir değişiklik olması çok muhtemel. Bir projeyi bitirip teslim edebilirsin. Ya da bir iş yerinden ayrılıp, yeni bir yere geçebilirsin. Günlük rutininde ve yakın çevrende de yeni gelişmeler, değişiklikler olabilir. Sağlık konusunda dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Fazla stres depresyona girmene sebep olabilir. Ayrıca sırt, omurga, kalp ve kan dolaşımı ile ilgili sorunlara da dikkat. Doktor randevularını ertelememende fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.