21 Mart 2019 – Terazi Burcunda Dolunay

Mart ayında gökyüzü durulmak bilmiyor. 21 Mart 2019 tarihinde, Türkiye saati ile 04.43’te Terazi burcunda 0 derecede bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay haritasında Kova burcu yükseliyor. Dolunay elbette yükselen burçlarımıza göre hepimizi etkileyecek ancak en çok etkilenecek burçların Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak olacağını söyleyebiliriz.

Yükselen Kova yöneticisi Satürn ise diğer yönettiği burç olan Oğlak’ta ve 12. Evde bulunuyor. Dolunay haritanın 3 ve 9. Ev aksında yer alıyor. Dolunayın öncü burçlarda ve 0 derecede gerçekleşmesi bize her şeyin çok hızlı gelişeceğini, 3 ve 9. Ev vurgusu da iletişimle ilgili konuların, Terazi burcunda meydana gelmesi de ilişkilerin ön plana çıkacağını gösteriyor. Sosyal medya, medya, yayıncılık, teknoloji alanlarında büyük sarsıntılar yaşanabilir. Dolunay anında Merkür’ün hale düşük ve zararlı konumda olduğu Balık burcunda retro hareketine devam ettiğini de unutmayalım. Bu yüzden gerçekten de ağzımızdan çıkan sözleri duymamızda yarar var.

Dolunaylar bitişleri, kapanışları, Terazi de ilişkileri temsil ettiği için ilişkilerimiz ile ilgili bazı konuların açık seçik ortaya çıkacağı ve belki de nihai kararlar alacağımız bir dönemdeyiz. Dolunayın diğer ucunu oluşturan Koç burcundaki Güneş’in yanında bulunan Şiron da verdiğimiz kararların ilk aşamada bizi yaralayabileceğini ancak iyileşmemiz ve yaralarımızı sarıp yolumuza devam etmemiz için bunun gerekli olduğunu gösteriyor. Haritada bireyselliği, özgürleşmeyi temsil eden Kova’nın yükselmesi artık bir yol ayrımına geldiğimizi, bizi inciten şeylere elveda demek isteğimizi vurguluyor ancak Kova’nın yönetici gezegeni Satürn’ün 12. Evde yer alması işimizi biraz zorlaştırabilir.

Terazi Dolunay’ının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Karşıt burcundaki Dolunay seni ilişkiler konusunda dikkatli olman için uyarıyor. İlişkilerin konusunda tamam mı devam mı kararını almak üzere olduğun bir döneme giriyorsun. Hayatında biri yoksa yeni biriyle tanışabilir ya da vadesini doldurduğunu düşündüğün bir ilişkiyi kesip atmak isteyebilirsin. Ancak Merkür’ün hala retro hareketine devam ettiğini ve seni yanıltabileceğini sakın unutma.

Boğa: Dolunay seni en çok, sağlık, günlük rutinler ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. Hem iş hem de günlük hayatında seni rahatsız eden şeylerden kurtulmak için harekete geçmek için adım atacağın bir dönene giriyorsun. Günlük yaşamında bazı kişileri hayatından çıkarmak isteyebilirsin. Sağlığınla ilgili yeni kararlar almak isteyebilirsin. Bu dönemde kendini biraz karamsar ve yorgun hissetmen mümkün.

İkizler: Terazi burcundaki Dolunay, seni aşk ve ilişkiler konularında etkiliyor olacak. İlişkiler açısından tamam ya da devam diyeceğin bir dönemde olabilirsin. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen ve ilişkide sorunlar yaşıyorsan, Merkür-Neptün birleşimi yanlış kararlar vermene ya da Merkür’ün geri hareketi bu kararları uygulayamamana yol açabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir zaman dilimi değil. 18 Nisan ve sonrasını beklemelisin.

Yengeç: Terazi Dolunay’ı ev ve aile ile ilgili konuları ön plana çıkaracak. Geçmişten gelen bazı konuları gündeme getirebilir, ailenle ilgili yaşadığın sorunları geçmişte bırakmak isteyebilirsin. Ancak yanlış anlaşılmalar ve alınganlıklar özellikle anne ya da anne figürü yerine koyduğun kişilerle çatışmana sebep olabilir. Kariyerinde de yeni kararlar alabileceğin ancak bu kararları uygulamakta zorluk çekeceğin ya da yanlış kararlar alabileceğin bir döneme giriyorsun. Bu yüzden hem aile ilişkilerinde hem de kariyerinde dikkatli olmanda fayda var.

Aslan: Yakın çevren, kardeşlerin ve arkadaşların ile ilişkilerin dolunaydan en çok etkilenen alanlar olacak. Bu dönemde sevdiklerin ve yakın çevrenden ile bazı konuları sonuçlandırmak isteyebilir, hatta keskin kararlar alabilirsin. Ancak bu kararların yanıltıcı olması çok mümkün. Bu yüzden fevri davranışlarda bulunmamanda fayda var. Özellikle sosyal medyada fikirlerini dile getirirken çok dikkatli davranman ve kendine hâkim olman gereken bir süreçtesin. Küçük kazalara da dikkat etmelisin.

Başak: Dolunay, seni en çok maddi konularda etkiliyor olacak. Finansal konularla ilgili kapıldığın endişeler sonucunda artık yeni gelir kapıları aramanın, maddi alanlarda bir düzenleme yapmanın zamanının geldiğine karar verebilirsin. Ancak fazla iyimser olman ya da yanlış kararlar vermen mümkün olabilir. Bu nedenle sakin ve düşünerek hareket etmende fayda var. Gökyüzündeki yanıltıcı etkiler devam ediyor. 18 Nisan ve sonrasını beklemen senin açından daha iyi olacaktır.

Terazi: Burcunda gerçekleşen Dolunaydan en çok etkilenecek burçlardan birisin. İlişkilerin ve genel olarak hayatınla ilgili yeni düzenlemeler yapmak, sana faydası olmadığını düşündüğün konuları sonlandırmak, sana yeteri kadar değer vermediğini düşündüğün insanları hayatından çıkarmak isteyebilirsin. Bu durum seni yaralayabilir ve bu yüzden ruh halin karamsar ve içe dönük olabilir. Ancak yine de yapman gerekeni yapacağın bir dönemdesin.

Akrep: Terazi burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, iç dünyanda iniş çıkışlar yaşamana sebep olacak. Korkularınla yüzleşmek isteyebilirsin. Ayrıca bu dönemde senden saklanmış bazı sırlar ve gizli düşmanlar ortaya çıkabilir. İş ortamı ve günlük rutinler açısından da bazı şeyleri sonlandırmak isteyebilirsin. Sağlık konusunda da çok dikkatli olman gereken bir dönem. Sigarayı bırakmak ya da spora başlama gibi sağlıkla ilgili kararlar alman mümkün. Ancak başlangıç için 18 Nisan ve sonrasını beklemelisin.

Yay: Terazi Dolunay’ı, seni sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarında etkiliyor olacak. Arkadaşların ya da sosyal çevrenden bazı insanları hayatından çıkarmak isteyebilirsin. Yakın olduğun kişiler seni yaralayacak sözler sarf edebilir ve bu yüzden arkadaşlık ilişkilerini tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin. Bu dönemde aşk ilişkileri de inişli çıkışlı olabilir. Hayatından çıkan ya da hayatına giren kişiler olabilir. Yine de hemen karar vermekten kaçınmalısın. Çünkü yanılma payın çok yüksek.

Oğlak: Terazi Dolunay’ı, seni ev ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. İşle ilgili konular gündeme gelebilir. Kariyerinle ilgili bir yol ayrımına geldiğini hissedebilirsin. Üstlerinle veya ebeveynlerinle iletişim kurmakta zorlanman ve çatışmalar yaşaman mümkün. Ailenin yanından ayrılmak ya da işini değiştirmek kararı vermen mümkün. Ancak bu dönemde önemli kararlar almaktan kaçınmalısın. Sezgilerin ve düşüncelerin seni yanıltabilir.

Kova: Terazi burcundaki Dolunay, eğitim, yurt dışı, medya, hukuk alanlarında etkisini gösteriyor olacak. Dünya görüşünü sorguladığın, kendini bir arayış içinde hissettiğin bir döneme giriyorsun. Bu dönemde uzun süredir devam eden bir hukuksal süreç nihayet sonuçlanabilir. Sosyal medyada dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Hala retro durumda olan ve Neptün ile birleşim içinde olan Merkür kendini tehlikeye atacak söylemlerde bulunmana neden olabilir ve muhakeme yeteneğini zayıflatabilir.

Balık: Dolunay, seni finansal konularda etkiliyor olacak. Ailenin parası, ortaklıklardan gelen gelirler, borç, vergi, sigorta gibi konularda gerginlik ve endişe yaşayabileceğin bir döneme giriyorsun. İşi gerginliğe ve çatışmaya vardırmak yerine daha uyumlu olmaya çalışmalı, iş birliği yaparak, karşındakileri dinleyerek hareket etmeye çalışmalısın. Retro Merkür’ün yanıltıcı etkisiyle hatalı kararlar alabilir, söylemek istemediğin kelimeler sarf edebilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.