21 Ağustos – Aslan Burcunda Yeniay ve Güneş Tutulması

21 Ağustos’ta 28 derece Aslan burcunda ikinci bir Yeniay gerçekleşiyor, Yeniay’a bir de Güneş Tutulması eşlik ediyor. Bu tutulma ile geçtiğimiz Yeniay’da aldığımız kararların ve attığımız adımların sonuçlarını alacağız. 21, 22 ve 23 Ağustos doğumlu Aslan’lar bu tutulmadan daha fazla etkilenecek.

Bir tarafı ile güzel ve olumlu, bir tarafı ile sert ve zorlayıcı bir tutulma bizi bekliyor. Genelde tutulmalar, hayatımızda yeni konuları gündeme getirir fakat Merkür’ün Başak burcunda retro harekette olması ve yaklaşık bir ay önce Aslan burcunun ilk derecelerinde bir yeniayın daha gerçekleşmiş olması, geçmişten gelen temaların gündeme geleceğini gösteriyor. Fakat bu temalar, bizi beklemediğimiz sonuçlara götürebilir.

15 Nisan’dan beri etkisini hissettiğimiz tutulmayla birlikte olayların birden yön değiştirmesi ve karşımıza fırsatlar çıkarması söz konusu ama bu fırsatlar her şeyin kolaylıkla ilerleyeceği ve olayların tereyağından kıl çeker gibi çözüleceği fırsatlar değil, dayanıklı olmamızı ve sebat etmemizi gerektiriyor.

Bazı konularda aydınlanma fırsatı da yakalayabiliriz, bu sayede işleri kısa yoldan çözmemiz ve de planladığımızdan önce sonuç almamız ve alternatif çözümler üretmemiz mümkün olabilir. Tıkanan işlerin aniden çözüldüğünü görebiliriz. Ancak bu çözülme bizim düşündüğümüz ya da istediğimiz gibi gerçekleşmeyebilir.

Geçtiğimiz yeniayda aldığımız kararların bizi zorlaması söz konusu olabilir, başımızdan büyük işlere kalkışmış, tutamayacağımız sözler vermiş olabiliriz ve bu tutulma ile bu konular tekrar karşımıza gelebilir. Bu dönemde kibirli tutumlardan, fazla iddialı tavırlardan kaçınmamız yararımıza olur. Kendimize fazla güvenerek attığımız adımlar sonrasında bizi pişman edebilir.

Güneş tutulması sonrasında özellikle arkadaş grupları içinde beklenmedik olaylara, ilişkilerde baskı ve problemlere, yanlış bilgilerle alınan kararlara karşı dikkatli olmakta yarar var. Ayrıca bu dönemde sağlığımıza dikkat etmemiz ve kendimizi fazla zorlamamız yerinde olur.

İlişkilerde dengeyi, adaleti ve uyumu elden bırakmamalıyız. Kendimize olan güvenimiz birçok başarı elde etmemizi sağlayabilir ama haddimizi aşmalı ve karşımızdaki insanlara saygı çerçevesinde davranmalıyız. Bu sayede bu dönemi ikili ilişkilerimizde büyük sorunlar yaşamaksızın atlatabiliriz.

Ülke genelinde bakarsak da tutulma para piyasalarında bir bolluk hissi yaratabilir. Bu dönemde gayrimenkul fiyatlarında artış görmemiz mümkün.

Tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç; tutulma hayatında birçok yeniliğin habercisi olabilir. Kendini daha cesur hissetmen ve riskler almak mümkün. Geçtiğimiz Yeniay’da yani 23 Temmuz civarında attığın adımların sonuçlarını alabilirsin. O dönemde hayatına yeni insanlar girdiyse ilişkinizin daha sağlam temellere oturması mümkün ya da hayatına yeni biri girebilir ve aşk hayatına renk gelebilir. Romantik ilişkilerde sorun yaşamak istemiyorsan kibirli ya da bencil bir tavır takınmadığından emin olmalısın.

Sevgili Boğa; geçtiğimiz ay sonunda evinle ilgili bir adım attıysan ya da bir ev alma niyetine girdiysen bu dönemde bu konuların hızlı bir şekilde sonuçlandığını görebilirsin. Taşınma kararı alabilirsin. Aile kurmak ya da ev almak gibi bir fikrin varsa oldukça uygun bir dönemdesin. Ailen için risk alman gerekebilir, kariyer değişikliği yapabilir ya da kendi işini kurmak için cesur adımlar atabilirsin.

Sevgili ikizler; bu dönemde alacağın haberler ya da çıkacağın seyahatler yeni bir aşkın tohumlarını atabilir. Yeni bir eğitime başlamak için oldukça uygun bir zaman, özellikle kişisel gelişimine yönelik eğitimleri düşünebilirsin. Yeteneklerini sergilemek isteyebilir, kendini cesur bir şekilde ifade edebilir, yaratıcılık gerektiren işlerde başarılı olabilir, dikkatleri üstüne çekebilirsin.

Sevgili Yengeç; geçtiğimiz ay, finansal konularda attığın adımların sonuçlarını alabilirsin. Özellikle kazançlarını arttırmak ve yeni gelirler bulmak için başlattığın girişimler hızlı bir şekilde sonuçlanabilir. Ailenle ya da ortaklarınla yaptığın işlerde yeni kaynak arayışına çıkabilir, riskli yatırımlarda bulunabilirsin. Ayrıca lüks harcamalardan kaçınmanda yarar var.

Sevgili Aslan; burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, hayatının birçok alanını etkileyebilir. Özellikle ilişkilerinde hızlı kararlar alabilir, cesur adımlar atabilirsin. Geçtiğimiz ay, başladığın işlerin sonuçlarını alabilirsin. Motivasyonun oldukça yüksek olacak, kendini oldukça özgüvenli ve kararlı hissedebilirsin. Bu dönemde fazla kibirli ve hırslı davranmamaya gayret et. Büyük laflar etmekten kaçın.

Sevgili Başak; bir süredir bilinçaltınla yüzleşiyorsun zaten, tutulma ile birlikte de bilinçaltındaki sorunları çözebilir, kendini içsel olarak rahatlatabilirsin. Kaygılarından sıyrılarak Gelecek adımlarını planlamaya başlayabilirsin. Finansal konularda uzun vadede olumlu şekilde sonuçlanacak girişimlerde bulunabilirsin.

Sevgili Terazi; Aslan burcundaki tutulmayla birlikte özellikle kariyer konularında sağlam adımlar atabilir, kendine uzun vadeli hedefler koyabilirsin. Kariyer kazançlarında artış olabilir. Yeni gruplar içinde bulunman, güven temelli yeni ilişkiler kurman mümkün. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru üzerinde çalışmaya başladığın projeler hızla sonuçlanabilir.

Sevgili Akrep; özellikle kariyer alanındaki tıkanmaların hızlı bir şekilde çözüleceği bir dönemdesin. Kariyer planlarında kulislerden alacağın desteğin etkisini hissedebilirsin. Dikkatleri üzerine toplayabilirsin ancak bu durum ummadığın kişilerle rekabete girmene neden olabilir. İş değiştirmek ya da mevcut işinde başka bir pozisyona geçmek istiyorsan oldukça uygun bir zaman.

Sevgili Yay; kendini çok daha enerjik, umutlu ve cesur hissedeceğin bir dönemdesin. Hayata bakış açını gözden geçirebilir ve kendine bu doğrultuda yeni hedefler belirleyebilirsin. Planlarını hayata geçirmek için cesur adımlar atabilirsin. Geçtiğimiz aydan bu yana aklında olan konularda harekete geçebilirsin. Yurt dışı seyahatleri ve yüksek öğrenimle ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Sevgili Oğlak; tutulma özellikle finansal konulardaki gelişmeleri hızlandırabilir. Kredi, miras, prim gibi sürüncemede kalan konular varsa bunların hızla çözüldüğünü görebilirsin. Başkalarına kaynaklarını nasıl değerlendirecekleri konusunda fikirlerini dile getirebilir, finansal krizlerini çözebilirsin. İş hayatında da para kaynaklarınla ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Sevgili Kova; karşıt burcun Aslan’daki tutulma, koşulların senin kontrolünde şekillenmeyeceğini gösteriyor, yine de olayların senin lehine gelişmesi çok olası. Benzer görüşleri paylaştığın insanlarla bir araya gelebilir, yeni oluşumlarda yer alabilirsin. Çevrendekilerin cesur ve inançlı tavrı seni de cesaretlendirebilir ve yeni iş birlikleri ve ortaklıklar için harekete geçebilirsin.

Sevgili Balık; tutulma çalışma ortamınla ilgili konuları gündeme getirebilir. Beraber çalıştığın kişilere ya da akrabalarında maddi ve manevi paylaşımlarda bulunabilirsin. Uzun vadede kariyerini olumlu yönde etkileyecek adımlar atabilirsin. Finansal kaynaklarını arttıracak girişimlerde bulunabilirsin. Sağlıkla ilgili konulara eğilmek için uygun bir zaman, sağlığınla ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir