2020 Oscar Ödülleri Şık ve Rüküşleri

Meta: 2020 Oscar Ödül Töreni Kırmızı Halı geçidinin tüm ünlüleri burada! Yıldız haritalarına göre incelediğimiz ünlülerin hangilerinin şık ya da rüküş olduğunu merak ediyorsan hemen tıkla.

Dünyanın en şık kırmızı halısı 2020 Oscar Ödül Töreni Kırmızı Halı geçidi sabaha karşı Los Angeles Dolby Tiyatrosu’nda 92. kez gerçekleşti. Bu yıl geçen yıla oranla beklediğimiz isimler halıdan yürümedi bile. Ne Nicole Kidman ne Angelina Jolie ne de Jennifer Lawrance vardı. Abartılarından gözlerimizi yoran ama yine de merak ettiğimiz Jennifer Lopez bile yoktu. Brad Pitt ile yakınlaşacaklar mı diye beklediğimiz Jennifer Aniston, yok oda yok. Resmen uykularımızı kaçırdığımıza değmeyecek bir kırmızı halı geçidiydi. Hatta iddia ediyoruz Charlize Theron aday olmasa gelmezdi bile. Öyle sönük bir törendi. Geceye yağmurla başlandığı için birçok ünlü kırmızı halıdan geçmedi diyeceğiz ama içeride de göremedik. Maalesef bu yüzden bu yılın Oscar Töreni Kırmızı Halı geçidi beklediğimizin altında şıklık ile gerçekleşti.

 

Kostümlerde siyah başta olmak üzere koyu renklerin hakimiyeti vardı. Fakat payetli elbiseler de gözümüzden kaçmadı. Dekolteler hem yırtmaç hem de göğüste toplanıyordu. Düşük omuzlu kostümler bu yılın couture modasında zaten yerini aldığı için bizi hiç şaşırtmadı. Kumaşlarda ise ipek ve tafta ön plandaydı. 2020 Oscar Töreni ünlülerin kostümleri detaylı incelemesinde gözümüzde ışık saçan bir şıklık olmadığı için şıklık beklentimizi oldukça düşürdük. Rüküşler içinse söylenecek pek bir şey yok zaten. Her kırmızı halı töreninde olduğu gibi 2020 Oscar Ödülleri Kırmızı Halı geçidinde yürüyen ünlülerin yıldız haritalarına göre bizi pek mutlu etmeyen şıklıkları ve rüküşlüklerini değerlendirdik.

Şimdi hazırsan Oscar Ödülleri şık ve rüküşlerini incelemeye başlıyoruz.

 Armani Prive Tasarımı ile Renée Zellweger

Yükseleni Başak, Güneş burcu Boğa ve Venüs burcu Koç olan Renée Zellweger makyajından Armani Prive kostümüne, duruşundan mücevherlerine kadar gecenin en şık kadınıydı. Payet işlemeli beyaz kostümü ile kuğu gibi duruyordu kırmızı halıda. Özellikle yakasından başlayan detayı, tek kollu ile birleşerek şıklığına ayrıntı katıyordu. Vücuduna tam oturması, elbisesinin boyu ile tek kelime ile gecenin hakimi benim dedi ünlü oyuncu.

 DIOR Couture Tasarımı ile Charlize Theron

Charlize Theron her zamanki gibi zarif ve şık. Çünkü onun yükselen ve Venüs burcu Başak. Sadelikle şıklığın uyumunu yine kusursuz bir biçimde kırmızı halıya yansıtmayı başardı. Fakat artık bu sıradanlık bizi biraz sıkıyor. Gözlerimiz Güneş ve Ay burcu Aslan olan kadını arıyor. Siyah elbise risksiz bir seçim. Omuz dekoltesi ve yırtmaç da bu yılın trendlerinden ama biraz daha ışıltı biraz daha eleganlık ya da azıcık da olsa bizi şaşırtsaydı keşke de Charlize yine açık ara şık olsaydı demek istiyoruz. Ne yazık sadece şık. Saçı ve makyajı bilindik kusursuzlukta. Güzel ve kusursuz ama fazlasıyla sıradan.

Chanel Couture Tasarımı ile Margot Robbie

Margot Robbie Yengeç burcu olmasının hakkını verdi ve geceye Chanel’in 1984 İlkbahar Yaz Haute Couture koleksiyonundan ilham alınarak tasarlanmış lacivert  renkli kalp formlu straplez bir kostüm ile katıldı. Kollarında fiyonk detayları ile oldukça romantik ama Venüs burcunun İkizler olmasından dolayı hareketli yapısına uyum sağlayan bel çizgisinden sonra hafif bir bolluk bulunuyordu.

Ay burcunun Akrep burcu olmasının etkilerini ise hafif ıslak saç modeli ve makyajında gördük. Broşu da yine Chanel’e ait altın, safir, elmas ve kültür incilerinden tasarlanmıştı. Şıklık konusunda ünlü oyuncu sınıfı geçti diyelim.

Oscar de la Renta Tasarımı ile Scarlett Johansson

Seksiliği Güneş ve Ay burcunun Akrep olmasından kaynaklanan Scarlett Johansson Oscar de la Renta olduğuna inanamadığımız bir seksilikte katıldı kırmızı halıya. Seksi olmasında elbette bir problem yok çünkü kendisi zaten Akrep burcu ama romantik tasarımları ile öne çıkan Oscar de la Renta’nın böyle bir kostüm ile öne çıkması bizi oldukça şaşırttı. Belki de Oscar’ın kemikleri sızlıyordur bilemiyoruz. Fakat Oscar ne düşünürse düşünsün Scarlett geceye damgası vuran 3 kişiden biriydi. Diğeri zaten Renée ama 3. kişi sanıyoruz ki herkese göre değişecek. Gümüş rengi, kuyruklu kostümünün kumaşı ipeğin mükemmel akışkanlığına sahipti. Fakat elbisesinin can alan kısmı kesinlikle saçaklı ve her an dağılacakmış gibi duran korse biçimde mücevherlerden tasarlanan üst bedeniydi. Tek kelime ile muazzamdı. Fotoğrafta pek belli olmasa da hareket halinde göz kamaştırdı.

Stella McCartney Tasarımı ile Olivia Colman

Kısacık kahverengi saçları ile tanıdığımız Kova burcu kadını Olivia Colman yine burcunun aykırılığını göstererek tasarımını tam olarak ne beğendiğimiz ne de anlam verebildiğimiz Stella McCartney kostümü ile geceye katıldı. Geçen yıl olduğu gibi yine kimsenin dediğini umursamam tavrıyla kostümünde bulunan taşla hiçbir şekilde örtüşmeyen zümrüt mücevheri ile salındı kırmızı halıda. Kırmızı halıdaki koyu renk tutkusunu Venüs burcunun Oğlak olmasından, kadife kumaş seçimini ise Ay burcunun Boğa olmasından kaynaklandığı düşünüyoruz. Kol detayları fazlasıyla gözümüzü aldığı için ünlü İngiliz oyuncuyu rüküş seçtik.

Celine Tasarımı ile Brie Larson

Brie bu yıl Venüs ve Ay burcu Akrep olmasının hakkını verdi. Şampanya rengi baştan aşağı kristal işlemelerden tasarlanmış, yarım pelerinli Hedi Slimane tasarımı Celine kostüm ile kırmızı halıdan geçti. Derin göğüs dekoltesi, yırtmacı ve sırt dekoltesiyle ben Akrep kadınıyım seksi ve tutkuluyum diye bağırıyordu. Zarif ve elegan şıklığını, saç, makyaj ve mücevher seçimleri  burcunun Terazi olduğunu açıkça ifade ediyor bize. Beyaz altın ve elmas BVLGARI küpeleri de güzelliğini parlatarak şıklar listesine en tepelerden adını yazdırdı Brie Larson.

Atelier Versace Couture Tasarımı ile Regina King

Regina King Oğlak burcu bir kadın. O nedenle yeniliklere açık değil ve gelenekselden asla şaşmayan bir zevki var. Aslında birçok Oğlak kadınının aksine bunu avantaja çeviremiyor. Bu yıl Versace Couture ile katıldığı Oscar Töreni gecesi kostümü özellikle etek kesimi ile bu yılın revaçta olan kesimlerinden biri özellikle gelinliklerde. Fakat elbisenin renginden dolayı  biraz fazla göze çarptığı için gözlerimizi yordu açıkçası. Ay burcu Başak olan ünlü oyuncunun bu hatayı yapmamasını beklerdik. Elbisenin drape aralarındaki taş serpmelerinden ve asimetrik yaka ve omuz askısından yükselen burcunun sıra dışı Kova kadını olduğunu ilk bakışta anlayabiliyoruz. Regina King bu sene bizden süper bir not alamadı ama rüküş diyecek kadar da haksızlık yapmak istemiyoruz zira geceye damgasını vuran rüküşler oldukça fazla.

Dior Couture Tasarımı ile Natalie Portman

Kendisi İkizler burcu olmasına rağmen onun stilini kesinlikle Ay burcu Başak ve Venüs burcu Yengeç burçlarının yönettiğini düşünüyoruz. Aksi halde bu kadar vintage görünümlü tasarımlar tercih etmezdi. Reklam anlaşmasından dolayı Dior Couture ile katılıyor her kırmızı halıya ama yine de seçimleri İkizler kadınının modernliğinden daha çok Yengeç kadınının gelenekselliğine ve Başak burcunun detaycılığına takılıyor. 2020 Oscar Töreni Kırmızı Halı geçidinde de transparan göğüs dekoltesi, altın rengi işlemeleri, beline kondurulan halat ipten kemeri ile muazzam görünüyordu. Omuzlarına aldığı pelerininde ise feminist damarlarına dikkat çeken bir detay vardı. Aday olmayan kadın yönetmenlerin ismini işletmişti. Her zamanki gibi ünlü oyuncu sadece güzel değil farklı olduğunu da yine göstermiş oldu. Ve elbette şıktı ama yine de pelerinsiz halini de görmek isterdik.

Chanel Couture Tasarımı ile Penelope Cruz

Bu yılın öne çıkan kumaşlarından olan tafta kumaşa şans veren Penelope Cruz,  siyah renkte asimetrik balon eteği ve yine 2020 gelinlik trendlerinden biri olan düşük bel modasına gönderme yapan Chanel kostümü ile geceden öyle bir geçti. Ne şık ne de rüküş oldu. Bir yanda boyundan bağlanan yakası, göğsüne kondurulan Chanel’in kamelya çiçeği, belindeki inci kemer ile karmaşık bir görünüm veriyor. Sanıyoruz ki bu karmaşa Venüs burcunu Balık, Yükselen burcunun Koç, Ay burcunun Yengeç ve Güneş burcunun da Boğa olmasından kaynaklanıyor. Rüküş değil ama şık da olamadı. Her zamanki gibi…

Chanel Couture Tasarımı ile Lucy Boynton

Güzeller güzeli Lucy Boynton son zamanların en ama en güzel makyaj yapan ünlüsü. Bu gece de onu farklı bir makyajla bekliyorduk ama o farklılığını saçına kondurduğu incilerle gösterdi. Kulağındaki inci ve elmas mücevheri, saç ve makyajının kusursuzluğu ve kostüm seçimindeki siyah ve beyaz renk seçimi burcunun Oğlak olduğunu ispatlıyor bize. Fakat Chanel tasarımı bebe yaka, karpuz kollu, piliseli ve kat kat fırfırlardan tasarlanmış kostümü ile benim Venüs burcum Kova ve seçimimi tamamen o yönetti diyor bize. Sanıyoruz güzelliğinden ötürü rüküş bulamadık kendisini.

Armani Privé Tasarımı ile Laura Dern

Doğal bir güzelliğe sahip Laura Dern bizi “Marrige Story” filminde yarattığı karakter ile oldukça sinirlendirmişti. O sinirimizi almak istediğinden midir yoksa Venüs burcu Balık olduğundan mıdır bilemiyoruz yıllar önce Gwyneth Paltrow’un Oscar aldığı pembe renkli kostümünün aynı tonunu tutturarak katıldı geceye. Belki de totem yaptı bilemiyoruz. Çünkü kendi de heykelciği kucakladı. Fakat rüküş olmaktan da geri kalmadı. Nereden başlasak bilemedik; siyah korsajlı abajuru andıran püsküllü göğüs dekoltesinden mi, eski moda saçlarından mı, duruşundan mı ya da daha yürürken bile kırışan tafta eteklerinden mi? İnsan Kova burcu olup da bu kadar burcunun özelliklerine aykırı bir şekilde sıradan bir kostüm ile geceye katılır mı hiç! Oscar heykelini alsa da kesinlikle rüküş Laura Dern…

Kathy Bates

Yılların oyuncusu, Güneş ve Venüs burcu Yengeç, yükseleni ise Başak olan Kathy Bates’e saygımızdan dolayı yerden yere vurmayacağız ama baştan belirtelim aşırı rüküşlük sınıfında birinci oldu ünlü oyuncu. Bir kere kırmızı halı törenlerinde “Dress Code” denen bir kural vardır. Erkekler smokin ile kadınlar da kostüm ile katılırlar. Takım elbise ile değil. Üstelik siyah ve lacivert en olmayacak renktir bir arada. Yakalarını beğensek bile bol kesim ceketi onu olduğundan daha da iri göstermiş. Vücudunun bütün kısımlarını toparlayacak bir elbise giymek varken neden umursamaz tavırlarla gelirler hiç anlamıyoruz. O kadar umursamıyorsan gelme ama hem geleceğim hem de umursamam görüneceğim kırmızı halıda olmuyor maalesef. Bu uygulama sadece sokak modasında geçerli…

Louis Vuitton Tasarımı ile Florence Pugh

Oğlak burcu olmasına rağmen kırmızı halıya kesinlikle Venüs burcu Kova ve Ay burcu İkizler burcunun etkisinde gelmiş Florence Pugh. 2020 Oscar Ödül Töreni’nde adaylığı olmasına ve oldukça göz önünde olacağı garanti olan genç oyuncunun neden Louis Vuitton kostümle arz-ı endam ettiğini anlamış değiliz. Çünkü Louis Vuitton her zaman risklidir. Şıklık ile rüküşlük arasında genelde rüküş sınıfına girer ki bunun örneklerini Emma Stone’da bile gördük. Büyüklerinden ders al değil mi ya da Oğlak burcunun özelliklerinden faydalanarak kostüm seç. Elbisenin rengi bile kurtaramıyor Florence’i. Duruşu, makyajı, saçı, mücevherleri hepsi rüküş. Üstelik bundan sonraki seneler ilgi göreceği bile kesin değilken büyük bir fırsatı kaçırdı bize göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir