2020 İlkbahar Haute Couture Trendleri

Yılda iki kez sadece Paris’te düzenlenen Haute Couture Moda Haftalarından Ocak ayında gerçekleşen 2020 İlkbahar Couture Modası yine tasarımcıların eşsiz işçilikle hazırladığı enfes tasarımlara sahipti. Hatta Oscar Töreni kırmızı halı geçidinde hangilerini göreceğimizi merakla bekliyoruz. Her koleksiyonun gerçek bir sanat eseri kıvamında olduğu tasarımlardan öne çıkan trendler arasında fütüristtik detaylar, şifon ve tül kumaş, 80’li yılların parlaklığı ile 70’li yılların patchwork deseni en fazla dikkatimizi çekenler oldu. Elbette tüm bu trendlere bakarken burçlar için en uygun trendin hangisi olduğunu nedenleri ile düşündük. Tasarımın birebir aynısını da yaptırabileceğin gibi sadece trende odaklanıp kendine uyan modeli arkadaşının kınasında, mezuniyetinde ya da kendi nişanında giyebilmen için sana uygun olan daha iyi bir öneri bulamazsın şimdiden söyleyelim. Çünkü burcunun özelliklerine göre seçim yaptığında hata yapman sıfıra yakındır. O halde hazırsan 2020 İlkbahar Yaz Haute Couture modasının senin burcun için seçtiğimiz trendlerini anlatmaya başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Eldiven Oyunları

Koç burcu kadını olarak sana couture haftasından bir aksesuar önermek istedik. Sen dilediğin elbiseyi giyebilirsin, büyük bir ihtimalle de kırmızı rengi kullanacağın için senin öne çıkacağın parça kesinlikle deri eldivenler olmalı. Renk konusunda ise bütün coşkunu kullanabilirsin. Pembe, lila, yeşil, mor, sarı hepsi farklı ve harika duracaktır. Boyutları da dirseklerin üzerinde olursa ne ala ama kısa da tercih edebilirsin. Eldivenleri sana önermemizin bir diğer sebebi de sadece soğuk günlerin aksesuarı olarak kalmasını istemediğimizden. Üstelik herhangi bir trendde öncülük etmeye bayılacağın için harika bir fırsat olacak sana…

Boğa Burcu Kadını İçin Şifon ve Tül Kumaş 

Vücuda uyumu şahane olan uçuş uçuş şifon kumaş tül kumaşı da yanına alarak couture trendlerinde oldukça öne çıkıyor. Neredeyse tüm tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan şifon ve tüller Boğa burcu kadını senin için nokta atışı olacak. Çünkü sen kaliteyi seversin. Şifon kumaşı kullanmak da oldukça zordur. Eğer iyi bir terzi elinden çıkmamışsa seni rezil eden bir elbiseye dönüşebilir. Fakat sen kaliteli olduğunu 20 metre öteden anlayacağın için vezir olman kesin olacak.

İkizler Burcu Kadını İçin Fütüristtik Elbiseler  

İkizler burcu kadını sen değişime fazlasıyla açık olduğun için sana klasik bir elbise önermek istemedik. Sen çılgınlığını elbisene yansıtan detaylardan keyif almalı, hareketli tasarımlara göz kırpmalısın. Zaten kesin çizgilerden de hoşlanmadığından senin için en iyi trend fütüristtik elbiseler olacak. Özellikle yaka detaylarında iyice coşan tüy ya da tafta kumaştan tasarlanan modellerle harika olacaksın.

Yengeç Burcu Kadını İçin Püskül, Tüy ve Fırfır Detaylar

Aşırı hassas, alıngan ve çekingen bir kadın olduğun için sana seni özgüvenli hissettirecek kumaş oyunları yapmanı tavsiye ediyoruz. Son birkaç yıldır ortalarda görünmeyen ve 20’li yılların baş tacı püsküllü elbiseler bu sene yeniden ortaya çıktığı için çok şanslısın. Hem nostalji yaratan hem de bütün auranı değiştiren bir kostüm giymiş olacaksın. Püskül sönük kalır diyen Yengeç burcu kadınları için etek kısımları bol fırfırlı tasarımları ya da baştan aşağı tüylerden tasarlanmış elbiseleri öneriyoruz.

Aslan Burcu Kadını İçin 80’li Yılların Parlaklığı

Aslan burcu kadını o kadar şanlısın ki sana diyecek bir şey bulamıyoruz. Minimalizmin doruklarında olduğu seneler bile kendine fazlasıyla gösterişli tasarımlar bulduğun yıllar olmuştu ama bu yıl hangi trendi seçersen seç seni mutlu edecek gibi görünüyor. Püsküller, fırfırlar, fütüristtik detaylar, pelerinler hepsi sana da uygun. Fakat seni en ihtişamlı göstereni kesinlikle 80’li yılların parlaklığını yaşatan tasarımlar olacak. Özellikle baştan aşağı payetli olan derin dekolteli tasarımlar ile hem etkileyici hem de fazlasıyla görkemli olacaksın. Haydi, yine iyisin!

Başak Burcu Kadını İçin Yaka Detayları

Sen en abartılı olman gereken günde bile sade ama detaylarda saklanan ihtişamı seversin. Öyle çılgınlar gibi parlak kumaşlar, deli deli tasarımları Aslan, Kova ya da İkizler burçlarına bırakırsın. Sen sade ya da gösterişsiz gibi duran fakat tıpkı senin gibi bir zanaatkarın elinden çıkmış elbiselerle mutlu olursun. Bu yüzden biz de bu yıl sade ama çarpıcı yaka detaylı elbiselerin seni mutlu edeceğini düşünüyoruz. En güzel örnekleri Chanel defilesinde de olsa bu yaz her markada göreceğimizden eminiz.

Terazi Burcu Kadını İçin Belde Kemerler

Terazi kadını sen şık ve elegansın. Her tasarımda zarafet arayan ruhun bu sene de beslenecek gibi görünüyor. Bu yılın trendlerinden birçoğu şıklık konusunda senin giyebileceklerin modeller olsa da en fazla sana yakıştırdığımız ayrıntı kesinlikle belini ortaya çıkaran kemerler olacak. Çünkü hem vücudunun dengesini oluşturacak hem de çekici bir duruş sergilemene yardımcı olacak. Hatta bazı modeller özellikle bu yıl podyumlara veda eden Jean Paul Gaultier’in sanat eseri kıvamındaki sadece kemerlerden tasarlanan kostümünü giydiğinde inanılmaz görüneceksin. Tek yapman gereken el alem ne der diyen düşüncelerine aldırmamak.

Akrep Burcu Kadını İçin Düşük Omuzlu Elbiseler

Akrep kadınları 2020 İlkbahar Couture modası senin beklediğin kadar seksi olmayacak belirtelim. Bu sene gizemli Akrep kadınını ortaya çıkaracak moda dünyası. Gizemin elbiselerde göründüğü en kışkırtıcı detay ise kesinlikle düşük omuzlardır. O nedenle tüm elbiselerini bu modellerde seçmeni öneriyoruz. Renk ve model sana kalmış, omuzlarını düşür, tutkulu bakışlarını takın ve hazırsın.

Yay Burcu Kadını İçin Desen Karmaşası

Yay burcu kadını senin farklı kültürlere olan merakını en güzel anlatan kumaş karmaşık ve etnik desenler ile patchwork detaylardır. Çünkü sen abartmaktan hoşlanıyorsun. Tek renk bir elbise ile yeterince enerjik hissedemiyorsun. Ayrıca fazla risk almayı sevdiğin için bu yıl sana oldukça farklı ama aynı zamanda da ilginç olan tasarımları önereceğiz. Örneğin Jean Paul Gaultier’in deri ceketlerden tasarladığı eteği baz alarak kendine elbise yaptırmanı ya da her tarafından başka bir kumaşın çıktığı oldukça karmaşık bir tasarım da tercih etmeni öneriyoruz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Mor ve Tonları

Ağır başlı Oğlak burcu kadını sen bu yıl elbiselerden ve kumaşlardan ziyade bir renkte kendini bulacaksın. Geleneksel olarak siyah ve beyazı tercih ettiğin düşünülürse 2020 yılında trend olan mor ve tonları ile aşk yaşaman gerektiğini söylüyoruz. Mor rengin ilham verici özelliğinden dolayı çoğunlukla çalışma odanda tercih ettiğini bildiğimiz için uyum sağlamakta zorlanacağını düşünmüyoruz.

Kova Burcu Kadını İçin Pelerinler

2020 yılı, Kova burcu kadınlarının içindeki alternatif çözümler bulmakta uzman ve sezgileri güçlü olan tarafını modern zamanın kahramanı gibi pelerin giyerek öne çıkartıyor. İster elbise ister ceket istersen de takım elbisenin bir parçası olarak tercih edebilirsin. Uyumlu bir günündeysen elbisenle aynı renk ve kumaşta ama aykırı günüdeysen desenlerin karmaşıklığında her telden çalan bir tasarım tercih edebilirsin. Ne yaparsan yap özgür ruhunu ortaya çıkartan bir trend olduğunu göreceksin.

Balık Burcu Kadını İçin Beyaz Dantel

Balık burcu kadını beyaz dantel ile aşk yaşar. Çünkü beyaz renk masumiyeti simgeler, dantel kumaş ise romantikliği. İkisi birlikte olduğundaysa Balık kadını için zarafet ve naiflik demektir. Her ne kadar evlendiği gün yapacağın tercih dantel olsa da bu yıl fazlasıyla trend olduğu için nişanında, arkadaşının nişanında, kınasında ya da mezuniyetinde bu yıl beyaz dantel kumaştan tasarlanmış bir elbise giyebilirsin.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir