2019 İlkbahar Yaz Trendleri

Sonbahara henüz girdik, İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını incelemeye hazır değiliz, diyenlerdensen moda dünyasının hiçbir zaman yerinde durmadığını ve hep bir sezon önde olduğunu hatırlatmak isteriz. Madem ki İlkbahar-Yaz sezonu görücüye çıktı ve biz de sonbahar kış trendlerine hakimiz, o halde neden gelecek sezon için harekete geçmeyelim? En azından nelerin moda olduğunu ve öne çıktığını bilirsen yatırımını burcuna en uygun olan trende göre yaparsın öyle değil mi?

Önümüzdeki yaz adeta renk bombardımanına tutulacağımızı söyleyebiliriz. İlkbaharın vazgeçilmezi pastel tonlar ve beyazın yanı sıra bu yaz fazlasıyla turuncu, sarı, nude, gökkuşağı, yeşilin neredeyse her tonunu ve garip ama gerçek gri rengi çok göreceğiz. Genelde kışa ait olan gri bu sezon yaz ile de hayatına devam edecek gibi görünüyor. Renklerin yanı sıra takım elbiseleri de her köşe başında görmeye hazırlanın. Göz alıcı ışıltılar, PVC, kemer detayı, çizgiler, fazlasıyla desen, ağ görünümlü tasarımlar öne çıkan trendler arasında. Şimdi hazırsanız burcunuza uygun olan trendi açıklıyoruz.

Takım Elbise ile Koç Burcu Kadını

Koç burcunun maskülen sevdası İlkbahar Yaz sezonunda takım elbiselerde kendini bulacak. Fakat klasik takım elbiselerin yanında farklı dönemlere hitap eden modelleri de görmemiz mümkün. Özellikle renkleri ve tarzları ile çok farklı boyutlarda karşımıza çıkıyor. Işıltılı modeller, yelekli takımlar, oversize ya da pencere dekolte dediğimiz modeller göreceğiz. Fakat bizim maskülen ve enerjik Koç burcu kadınımıza bunlar uygun değil. Koç kadınları bu sezon maskülenliği feminenlikle birleştirecek. Rahatlığı biraz rafa kaldırarak daha dar kalıplara geçiş yapacak. Renklerinde ise siyah, beyaz ve toprak tonlarında karar kılacak, kırmızıyı kışta bırakacak.

Yeşilin Tonları ile Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadının doğaya olan aşkı 2019 yılının ilkbaharında yeşilin her tonu ile yüzeye çıkacak. Podyumda en fazla koyu yeşile rastlasak da yağ yeşili de bu sezon oldukça ön planda. Peki Boğa kadını sadece renkler ile mi trendlerden nasibini alacak? Tabii ki hayır. Kadife kumaştan tasarlanmış Longchamp safari ceketi, Victoria Beckham’ın tasarımı uzun yeşil pardösü ve Missoni’nin merserize takımı Boğa burcu kadınları için ilk gözümüze çarpanlar.

Turuncu Renk ile İkizler Burcu Kadını

Belki de sarı ile birlikte 2019 yılının en çarpıcı rengi turuncu. İnsanı mutluluktan yerinde duramayacak kadar aktif hissettiren bu renk genç ve dinamik tarzı ile İkizler burcuna hitap ediyor. Oversize aşkı dillere destan olan İkizler kadını için tasarımcılar en fazla oversize ürünü dış giyimde tasarladılar. O nedenle İkizler kadınının hakkına da podyumdan en çok trençkot ve pardösüler düşüyor. Hareketli yapına daha fazla enerji katacak bu rengi hemen dolabına eklemeni tavsiye ediyoruz.

Şişkin Kollar ile Yengeç Burcu Kadını

Yengeç kadını için trendler ne olursa olsun ona düşen, o trendler arasında en vintage ve retro görünümü seçmektir. Çünkü Yengeçler geleneksel olma ve döneme ait olma hissini moda ve trendlerde de sürdürür. İşte tam da bu nedenle Victoria Dönemi ve 80’lerin kesiştiği şişkin kollar Yengeçlerin bu sezondan kaptığı parçalar olacak. Bizim favorimiz Roderta ve Brock Collection…

Göz Alıcı Işıltılar ile Aslan Burcu Kadını

Genellikle gece görmeye alışık olduğumuz ışıltılar podyumlardan sonra Aslan burcu kadını ile gündüz sokağa çıkmaya hazırlanıyor. Işıltı, görkem, ihtişam Aslan kadınlarının parmak izi olduğuna göre 2019 İlkbahar ve Yaz koleksiyonlarının tüm ışıltısı Aslanların dolabında yer bulacak. Özellikle Victoria Beckham ile David Koma tasarımlarındaki ışıltılar, diğer burçlara bile “keşke ben de bunu gündüz giyebilme özgüvenine sahip olsaydım” dedirtecek.

Nude Tonlarda Başak Burcu Kadını

Minimal çizgisinden ödün vermeyen sade Başak burcu kadını bu sene yavruağzından başlayarak nude rengin her tonunu kullanabilecek. Hatta bazen öyle nude renkler göreceğiz ki bu sütlü kahverengi değil mi diye düşünebileceğiz. Tıpkı Genny koleksiyonundaki kemerli elbise gibi. Seçici ve düzenli Başak burcu kadını nude rengi yine her zaman olduğu gibi zarif ve gösterişsiz stillerde tercih edecek. Takım elbise, pantolon ve etek bu seçimlerden sadece birkaçı.

Zarafeti Kemerde Saklı Terazi Burcu Kadını

Her daim zarif ve şık olan Terazi kadınları şıklıklarını kemer vurgusu ile devam ettirecek. Aksesuarlarla daha çekici olduğunu bilen Terazi burcu kadını bel kemerleri ile ne kadar zevkli bir burç olduğunu her sezon olduğu gibi bu sezon da herkese ispatlayacak. 2019 İlkbahar-Yaz sezonunda kemerleri sadece elbiselerde değil, takım elbise ve tulumlarda da fazlasıyla göreceğiz. Hatta bazı tasarımcılar kemerleri direkt bele takarak farklı bir görünüm bile yakaladı. Merak edenler Maryam Hassir Zadeh koleksiyonuna göz atabilir.

Omuz Detayları ile Akrep Burcu Kadını

 

Akrep kadınları için 2019 İlkbahar-Yaz sezonunda göze çarpan tek bir trend var; omuz detayları. Fakat bu sene omuz detayları sadece düşük yakalı bluzlar ile sınırlı kalmayacak. Seksi ve gizemli Akrep kadınına yaraşır bir güzellikte ve farklılıkta olacak. Bazen her iki omuzu da açıkta bırakan halter yaka bir bluzda bazen de tek kollu bir cekette ya da elbisede vücut bulacak. Biz Akrep kadını için en çok Christopher Kane tasarımı çıkık omuzları beğensek bile onun ilgisini en çok Erika Cavallini tasarımının çekeceğine eminiz.

Desen Karmaşası ile Yay Burcu Kadını

Tam bir etnik desen tutkunu olan gezgin ruhlu Yay burcu kadını için önümüzdeki yaz oldukça keyifli geçecek. Şal desen ile birlikte birkaç değişik motifin bir araya gelmesiyle Yay kadını coşkulu tavrını stiline de yansıtacak. Tory Burch başta olmak üzere Marni ve Versace bu akımın öncülerinden. Ancak biz Yay kadını için her daim etnik desenlere vurgu yapan Etro’nun tasarımlarını beğendik.

Bembeyaz Oğlak Burcu Kadını

 

Her yılın en fazla görünen rengi beyaz 2019 yılında da eksik kalmayacak. Fakat daha zarif ve cool bir şekilde ortaya çıkacak. Yani tam olarak Oğlak burcu kadınına hitap edecek. Carolina Herrera’nın uzun kollu dantel kumaştan tasarlanan bilek hizasındaki elbisesi Oğlak kadının ağır başlı stilini destekleyecek bir tasarım. Michael Kors ise Oğlaklar için çiçekli tulum önerirken, bu kadar motif ve çiçeğe karşı olan Oğlaklar için Victoria Beckham takım elbiseleri imdada yetişecek.

Çizgili Dünyası ile Kova Burcu Kadını

Açık fikirli ve bağımsız ruhu olan Kova burcu kadınları bu sene çizgiler arasında kaybolacak. Her renk çizgi ile istediği gibi dans edecek olan Kova burcu, 2019 yılında sıra dışı olana vurgu yaparcasına bilindik çizgiler yerine renkli ve farklı çizgilerde hayat bulacak. Bu çerçevede en fazla beğendiğimiz tasarımlar Prabal Gurung elbise ve kahverengi, siyah ve lacivertin buluştuğu ve bize göre sadece Kova burcu kadınının bu kadar farklı rengi bir arada giyebileceği Tod’s trençkot.

Zarif Tonlarda Balık Burcu Kadını

Romantik ve naif Balık burcu kadını için tüm tasarımcılar romantik ve naif renkleri gururla sunuyor. 2019 yılı dingin renklerin yılı olacak. Pastel renkler en zarif ve hayalperest bir şekilde podyumda salınırken, tüm Balık kadınlarının da dolaplarında bu renkler için fazladan yer açtığını umut ediyoruz. Özellikle Alberta Ferretti’nin uçuk renkleri ile Marc Jacobs’ın yavruağzı rengi Balık kadınlarının duygusal taraflarını ortaya çıkartacak.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.