2019 Bahar ve Yaz Aylarında Burçlar Kafalarına Neleri Takacak?

2019 ilkbahar ve yaz ayları güneşle sınavımızdır. Hem onun gelmesi için hep gökyüzüne bakarız hem de geldiğinde ondan korunmak için elimizden geleni yaparız. İşte o elden gelenlerin en iyisi de şapkalardır. Çoğunlukla korunma malzemesi olan şapkalar 2019 İlkbahar Yaz sezonunda tüm sokak ve sahilleri etkisi altına alacak. Artık güneşten kaçmak ya da korunma amacının dışında şık olmanın yegane kuralı olan aksesuar kullanımının en tepesine çıkacak. Çünkü farklı şapka modelleri 2019 İlkbahar Yaz podyumlarını resmen ele geçirdi. Chanel’den Celiné’e, Marc Jacobs’dan Saint Laurent’e kadar neredeyse tüm tasarımcılar en az bir tane şapka modeli kullanmayı tercih etti. Eh, böylesi bir şapka trendine biz de kayıtsız kalamazdık. O nedenle hemen burçlara göre ayırdık.

Beyzbolcu şapkasından hasır şapkalara, vizör şapkadan fedoraya kadar tüm şapka modellerini inceleyerek burçların özelliklerine uygun olarak ayırdık. İncele bakalım sen burcuna uygun olan modeli beğenecek misin? Tabii sadece güneş burcuna göre değil Venüs burcunun şapkasından bir tane edinmeyi sakin unutma! Eğer hala Venüs burcunu bilmiyorsan hemen öğrenmek için burayı tıklamalısın!

Koç Burcu Kadını İçin Beyzbolcu Şapkası

Hem sportif hem de maskülen stili ile öne çıkan Koç burcu kadınları için şapka aslında spor demek. Spor yapmaya fazlasıyla düşkün olan atletik ve enerjik Koçlar sonunda sadece spor yaparken şapka takmaktan kurtulacak. Tabii Koç burcu kadınlarını floppy ya da kevgir modeli şapkalar yerine beyzbolcu şapkası ile trendlere uyacaklar. Bunun yanında bir de vizör ya da fötr şapkaları deneyebilirler. Fakat hareketli ve güçlü tavırları olan Koç burcu kadınlarını her ne kadar moda olsa da tüllü ve romantik şapkalardan uzak durmalı.

Boğa Burcu İçin Kevgir Modeli Şapkalar

Her ne kadar Terazi burcu kadar zevkli, Aslan burcu kadar da havalı giyime düşkün olduğu bilinmese de Boğa burcu kadınları bu iki özelliği de taşıyor. Onlar dingin ve sakin tavırlarının yanında mükemmel bir moda zevki de barındırıyor. Bu nedenle Boğa burcu kadınlarına 2019 baharında takacağı şapka kevgir modeli olan şapkalar olmalı. Kevgir modeli şapkanın tepesinin dümdüz olması anlamına geliyor. Özellikle 2019 yılında trend olmasına rağmen bu model şapkalar her dönem giyilebileceği için maliyet bilinci konusunda oldukça hassas olan Boğa burcu kadınlarının kalbini çalacaktır.

İkizler Burcu Kadını İçin Vizör Şapka Modeli

Tenisçi şapkası olarak da bilinen vizör şapka modelleri herkes tek tip bir şapka takarken çeşitlilik arayan İkizler burcu kadınları için biçilmiş kaftan. Üstelik sadece plajda da takılmayacak artık. Gerçi bu durum İkizler burcunun umurunda olmaz. Çünkü o kesin kurallara inanmaz. Onun için spor şapkası bile olsa mükemmel bir elbiseye uyum sağlamasında sakınca yoktur. Çünkü İkizler burcu kadınları değişime her daim açıktır. İşte tam da bu nedenle vizör şapka modelini senden daha iyi taşıyacak bir burç daha yok İkizler kadını…

Yengeç Burcu Kadını İçin Dönemsel Şapkalar

Yengeç burcu kadınını öyle her şapka ile etkileyemeyeceğimiz için onun can damarı olan geleneksel ve asla modası geçmeyen bir tarz ile dikkatini çekmek istedik. İşte o modelde tas gibi kafaya geçirilen ışıltısı ve kraliyet ailelerine özgü modeli ile her daim kullanılabileceği zamansız bir şapka. Her ne kadar bu model podyuma toplu saç ile çıksa da sen sen ol açık ve bukleli saçlarınla tak.

Aslan Burcu Kadını İçin Hasır Şapka

Aslan burcu kadını için yeni bir şey söylemeyeceğiz. O zaten her yaz kocaman hasır şapkaları ile sahillerde geziniyor. Aslan kadını için 2019 baharının tek yeniliği hem büyük hem de küçük hasır şapka modellerinin trend olması. Kocaman hasır şapkalar ile gösterişine gösteriş katarken çiçekli ya da fularlı fötr hasır şapkalar ile de oldukça etkileyici görüneceksin.

Başak Burcu Kadını İçin Fularlı Modeller

Başak burcu kadınları iddiasız iddialı tavrı sevdikleri için onlara şapka yerine fular önerisi yapacağız. Fakat öyle toka gibi kullanılan fularlardan bahsetmiyoruz. İpek kumaştan tasarlanmış tek renk ya da çiçek desenli, bandana gibi saçın tamamına takılan modeller takmalılar. Böyle hem Başak burcu kadınının sadeliği öne çıkacak hem de trendlere olan uyumu. Eğer sen de Başak burcu kadınıysan fularını sımsıkı taktıktan sonra kesinlikle büyük küpelerle takmayı denemelisin.

Terazi Burcu Kadını İçin Floppy

Terazi burcu kadını şık olmak için yaratıldığı için ona 2019 İlkbahar Yaz Sezonunun en şık şapka modeli olan floppy modelini öneriyoruz. Geçtiğimiz sezonlarda tek renk olan floppy şapka modelleri bu yaz çiçekli, etnik desenli, jakarlı modelleri ile adete renk cümbüşü sunacak. Terazi burcunun şık ve alımlı kadınlarına ise bu modeli kıyafetlerine zarifçe kombine etmek kalacak.

Akrep Burcu Kadını İçin Fötr Şapka

Her ne kadar fötr şapka modelleri erkekler için tasarlanmış olsa da kadınlara daha çok yakıştığı bir gerçek. Özellikle de büyük kenarlı olanları. Böyle bir şapka taktığında hem maskülen hem de seksi bir havaya bürünürsün. Hatta biraz da alnının ortasına kadar indirdiğin bir modeli tercih ediyorsan gizemli bir görünümde yakalayabilirsin. Eh, bu kadarı Akrep burcu kadınına önermemiz için yeter de artar. Fakat renk konusunda beyaz, açık mavi ve bordo kullanmalısın. Siyah ilk defa senin için doğru bir tercih olmayacak.

Yay Burcu Kadını İçin Balıkçı Şapkası

2019 İlkbahar Yaz Sezonu şapkaların sezonu! Bu işe de en çok sevinenlerin başında da en çok seyahat düşkünü Yay burcu kadınları geliyor. Çünkü onlar seyahat ederken şapkasız asla gezmiyorlar. Hatta şapka onların gezgin ruhlarını anımsattığı için her daim başuçlarında duruyor. Eh, hal böyle olunca Yay burcu kadınlarına da müjde vermek isteriz. Bu yaz balıkçı tipindeki şapkalarda oldukça trend. Senin her daim kafanda olan model için tek bir renge mahkum kalmayacaksın çünkü neredeyse tüm vitrinlerde bulabileceksin.

Oğlak Burcu Kadını İçin Tığ İşi Şapkalar

Burçlar arasında şapka trendi ile barışamayacak tek burç ,ağır başlı Oğlak kadınları. Çünkü şapkayı çıkarttıklarında saçları bozulabiliyor ve bu kuralcı yapılarına ters. Fakat Oğlak burcu kadınlarının bile aklını çalacak bir şapka modeli biliyoruz. Tığ işi, bone tipi şapkalar ile hem eski zamanlara gönderme yapacak hem de geleneksel bir şapkaya göz kırpmış olacaklar. Ne dersin bu şapkayı takabilir misin sence güzel Oğlak kadını…

Kova Burcu İçin Bereler

Egosuz Kova burcu kadını bu yazıdaki birçok şapkayı gönül rahatlığı ile takar. Fakat ona en çok yakışacak şapka bere tipi ama tek bir tarafa devrilen ressam şapkası da adı verilen modeldir. Çünkü bu şapka modeli Kova burcu kadınının entelektüel tavrını ortaya çıkaran bir şapka türüdür. Renk skalasında ise en fazla koyu renkler olmasına rağmen renkli modeller de bulunuyor. Eh, Kova burcu kadını tek bir renge bağımlı kalamaz asla değil mi?

Balık Burcu Kadını İçin Tüllü Şapkalar

Bu yaz resmen Balık burcu kadınlarının yazı. Fiyonklar, tüller, ipek kumaşlar gibi romantiklik ile anılan her şey 2019 yılının bahar ve yaz aylarında fazlasıyla trend. Hatta Balık burcu kadınlarının en sevdiği desen olan puantiye de fazlasıyla var. Hem tül hem de puantiyeyi birleştiren ve naif Balık burcu kadının daha fazla narin görünmesini sağlayacak olan tüllü şapka modelleri ise Balık kadınının dolabına ekleyeceği en güzel parça olacak. Bu sene senin yılın Balık kadını sakın bu fırsatı kaçırma…

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.