2018 Yılında En Çok Kazanan Aktörlerin Burçları!

Forbes dergisi 2018’in en çok kazanan oyuncularının isimlerini açıkladı. Listenin başında 239 milyon dolar ile George Clooney yer alırken, 119 milyon dolarla Dwayne Johnson ikinci, 79 milyon dolarla Robery Downey de üçüncü oldu. Listede en çok dikkat çeken şeylerden biri ise kadın ve erkek oyuncuların gelirleri arasındaki büyük farkların olmasıydı. İşte dünyanın en çok kazanan erkek oyuncuları ve burçları! Kadın oyuncular ise bir sonraki yazımızda.

George Clooney – 239 Milyon Dolar

George Clooney’i son dönemde hangi filmde gördün diye sorsak, hatırlaman biraz zaman alabilir. Çünkü ünlü oyuncu son zamanlarda pek fazla bir yapımda başrol olarak yer almadı. E nereden geliyor bu değirmenin suyu, dediğini duyar gibiyiz. Casamigos adlı tekila şirketini, içki devi Diageo’ya 1 milyar dolara satan George Clooney, bu sayede listede ilk sıraya yerleşti. Gelelim burcuna. 6 Mayıs 1961 yılunda Kentucky’de doğan oyuncu, Boğa burcu!

Dwayne Johnson – 119 Milyon Dolar

Güreşte “The Rock” lakabıyla bilinen Dwayne Johnson’un toplamda 16 şampiyonluğu bulunuyor. 2002 yılından sonra ise ringlere ara verip, film setlerinin yolunu tutmasıyla biliniyor. Akrep Kral ile yakaladığı çıkışı, Kıyamet Öyküleri, Sihirli Dağ gibi sürdüren Johnson, Hızlı ve Öfkeli 5’te Vin Diesel ve Paul Walker ile başrolleri paylaştı. Forbes’in listesine de ismini ikinci sıradan yazdırdı. 2 Mayıs 1972 doğumlu oyuncunun burcu ise Boğa!

Robert Downey Jr – 79 Milyon Dolar

Geldik listenin üçüncü sırasına! Yahudi asıllı bir aileden gelen Robert Downey Jr. genç yaşlarda tanıştığı uyuşturucu nedeniyle başladığı hiçbir okulu tamamlayamadı. Fakat kapılar sonuna kadar kapanmadı. Sinema ve televizyonda şansı dönen Downey, çeşitli rollerde izleyiciyle buluştuktan sonra Saturday Night Live ekibinde yıldızı parladı. Fakat esas patlama noktası ise Oscar’da aday gösterildiği Chaplin’in filmiyle oldu. Sonrası malum, Iron Man, Sherlock Holmes derken 79 milyon dolarla Forbes’e girmeyi başardı. 4 Nisan 1965 doğumlu Robert Downey’in burcu Koç! Haritada bir Boğa mı eksik yoksa? Hah işte o da tam olarak Ay’da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.