2018 Yılında Burçları Bekleyen Fırsatlar!

Sağlık, mutluluk, huzur, para… standart dileklerimizin yanına, yükselen burcumuzun karşımıza çıkaracağı fırsatlara göre taleplerimizi belirlemek var sırada! Bakalım bu yıl hangi burcun şansı neyden yana!

Koç       

Koç, 2018’de şansın finansal alandan yana! Bolca para kazanmanın vakti geldi çattı sonunda. Aman ha kendi sermayene göz ucuyla dahi dokunma, kazanç fırsatın başkalarının parasını kullanma yollarını bulmakta. Elini cebine atarsan paralar suyunu çeker, dımdızlak kalırsın yıl sonunda! İyisi mi senin zekân, başkalarının parası bir olsun, bal tutan parmağını bir güzel yalasın yıl boyunca!

Boğa    

İlişkilerinden yana şansın yaver gidecek 2018 boyunca. Hem aşk kapını çalacak hem dostluk! Sen riskten köşe bucak kaçıp kuytulara saklanırsan hayatın boyunca, biri gelip cesaret aşısını saplar sonunda. Samimi olduğun insanların seni motive etmesine izin verir, risk alman konusundaki öğütlerini dinlersen, aydınlık var yıl sonunda!

İkizler  

Hep gez, eğlen, sohbetlere dal, kahkahalara boğul; nereye kadar? Bu yıl mesleğinde atılım yapmanın tam zamanı, konsantrasyonunu topla, kariyerine konacak talih kuşunu gözden kaçırma! Şansı uzaklarda değil, göz hizanda ara! İş yerinde karşılaşacağın terfi fırsatlarını aman ha kaçırma! Böyle şans her yıl gelmez insanın başına!

Yengeç

2018’in fendi aşk hayatına geldi! Romantik bir akşam yemeği öncesi, dişlerinin arasına sıkıştırdığı gül ile sana doğru gelen bir beyefendi! Akşam yemeği yerini bir kahve molası alır ya da sen ona doğru gidersin, detaylara takılma. Gözünü dört, kulağını hepten aç! Böyle aşk her yıl gelmez insanın başına! Mumları yakmayı unutma!

Aslan   

Sevgilisinin övmelere doyamadığı, arkadaşlarının örnek aldığı, çevresinin alkışlara boğduğu Aslan; tatlı bir 2018 molasında rafa kalksın, yerini hanım hanımcık bir ana kuzusu alsın! Bu yıl şans; kapını kapatıp gözlerini hanene çevirmene imkân tanıyor! Talih kuşu annenin ya da babanın başına konuyor, onlar da canı yavruları Aslan’a el uzatıyor!

Başak  

Herkese burun kıvırma, komşuları tanımazlıktan gelip “Kurulu düzenimi bozamam, çocuk sesine hiç dayanamam!” deyip kapılarını kapatma! Şansını yakalamak istiyorsa canın, gir mutfağa! Kısır yap, poğaça yap, börek yap, çal komşunun kapısını, altın günlerini kaçırma! “Fırsatın kapı komşumda ne işi var?” deme! Talih kuşunun sürprizlerinden sual olunmaz, demedi deme!

Terazi  

Bu yıl yağan paraya şaşırıp şemsiye açma, sırılsıklam da olsan sığınacak kuytu arama! Aman ha yan gelip yatma, “bu yıl da tembellikle geçsin” deyip fırsatları kaçırma! Nerede hareket orada bereket unutma! Tuttuğunda altın, yaptığın işte keramet var, paraya para demeyeceksin de ne diyeceğini kendin bul, onu da bize aratma ?

Akrep  

“Bu sene güç sende artık!” diyeceğiz, “Daha önce kimdeydi ki?” dersin diye çekiniyoruz biraz! Bu defa başka, bireysel olarak elini nereye atsan yeşerecek, kendini yeniden yaratmaya kalksan evren sana “daha neler!” demeyecek. Ne “dur!” ihtarlarına kulak vereceksin ne gördüğün durakta dinlenmek isteyeceksin. Elini korkak alıştırma, kendinle ilgili planını yap, keseni doldur yıl boyunca!

Yay       

Bu yıl yıldız tozu, ilahi takdirde! Karşına çıkan fırsatlara ayak direme, “hiç aklımda yoktu, istemem” demeden yan cebine koymayı eksik etme! Gelene aç kollarını kucakla, gidenin önünde barikat yapma! Kendini akışın harikasına bırak, pişman olurum sanma, fırsat rüzgârın esintisinde saklı, es; nereden gelirse oraya! Kader senin için ağlarını özenle örerken, ayağına gelen fırsata gülümse yeter!

Oğlak   

Ne de güzel çalıştın, kariyerinde önüne düşmeyen fırsatları dahi ensesinden yakalayıp saygınlığına ek yaptın ama bu yıl mola; şans sosyal ortamlarda! Bol bol partileme, sosyal çevrenle gülüp eğlenme vakti geldi çattı! Keyif dolu bir yıla merhaba demeyi unutma!

Kova    

2018 kocaman bir trampleni açmış seni bekliyor sana da harika bir sıçrayış yapmak düşüyor. Fırsat köşemizde bu yıl senin payına kariyer düştü! Meslek hayatın “yürü ya kulum” ile sen ise harika pozisyonlara yükselişle müjdelendin. Fırsatları yakalamak da yeni görevinin tadını çıkarmak da senin elinde! Haydi beyaz yakalı gömlekleri ütülemeye!

Balık    

Senin için 2018’in leyleği havada, rengarenk bir gelecek planı güvercinin kanadında! Ne kadar uçar, nerelere kanat çırparsan çırp, şansın başka bir diyarda! Sınır ötesi operasyonları için valizini hazırlamaya bugünden başla, hangi alanda uzmanlaşacağını da planla! Eğitim al, seyahat et, hayallerini dünyaya aç, pişman olmayacaksın sonunda!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir