2018 Sonbahar-Kış Trendleri Hangi Burçların Radarında?

2018-19 Sonbahar-Kış sezonu yine birbirinden farklı trendlere gebe. Hatta oldukça iddialı da diyebiliriz. Koyu renk kumaşlar, kürkler, kadifeler, kovboy kadınlar, 70’lere ya da Viktorya Dönemine ait kadınlardan tutun da pofuduk montlara, fırfırlara ve hatta folklorik desenlere bile yer var bu sezon. Biz de henüz Sonbahar – Kış sezonu gelmeden dolabınızda eksik olan parçaları ekleyebilin diye, her burca özel 12 trendi detaylı inceledik. Bakalım sizin burcunuz bu sezon, stilinize uyum sağlayacak mı?

Pofuduk Montlar ile Koç Burcu Kadını

Kış sezonunun ve hatta soğuk karlı günlerin mecburi kıyafeti olan pofuduk montlar bu sezon mecburiyet olma statüsünden trendlere kayarak yükselişe geçiyor. Hem konforlu hem de sıcak tutan bu yumuşacık montlar rahatlık düşkünü Koç burcu kadınını kalbinden vuracak. Özellikle kırmızı rengi ile Koçların dolabında hemen yer bulacak olan pofuduk montlar yeşil, beyaz ve siyah renkleri ile bu sonbahar, kara kış gelmeden sırtlarımıza geçecek gibi.

Kadife Etkisi ile Boğa Burcu Kadını

Klas ve zevkli Boğa kadınlarının kaliteli kumaşa olan düşkünlüğü bu yıl kadife kumaşta kendini gösterecek. Seksi ve tutkulu tasarımların mimarı Saint Laurent siyah renkte, Balenciaga ise mor renkte drape mini elbiseler ile Boğa burcunun dolabına girmeyi başaracak.

Boğazlı Kazaklar ile İkizler Burcu Kadını

Hareketli yapısına uygun olan oversize giyim tarzı, İkizler burcu kadınının dolabının bir numaralı kıyafeti. En çok boğazlı kazak sahibi olan İkizler kadını için tasarımcılar sözleşmişçesine bu yılı neredeyse boğazlı kazak yılı ilan ettiler. Derek Lam, Philip Lim ve Zadig & Voltaire markalarında beyaz ve nude renklerinde yer alan kazaklar uzun, kısa ve bel hizasındaki modelleri ile çeşitlilik arayan İkizleri mutlu edecek.

70’lerin çizgisi ile Yengeç Burcu Kadını

Bu yıl hem 80’lerin maksimalizmi hem de 70’ler moda. Biz tabii ki Yengeç kadını için 70’ler modasını baz alıyoruz. Zarif ve dönem kıyafeti düşkünü Yengeçler hardal renginde, sarının çeşitli tonlarında gezinecek, kahverengi ile ışıldayacaklar. Uzun çizmelerin ve beli sımsıkı saran kemerlerin de öne çıktığı 70’ler trendi en çok Yengeç burcu kadınının dolabına girecek gibi görünüyor.

Kürklü Kollar ile Aslan Burcu Kadını

Geçen sezon sezona hızlı bir giriş yapacak ve girdiği hızla çıkacak diye düşünülen kürklü kollar 2018-19 Sonbahar – Kış sezonuna kaldığı yerden devam ediyor. Aslan burcu kadınının etkileyici ve dikkat çekici özelliklerini layığı ile karşılayan bu trend en çok paltolara yakışıyor. Özellikle bu sezon Fendi’nin şık paltolarında neredeyse Başak kadınının bile tercih edeceği kadar zarif bir şekilde podyuma yansıdı. Aslan kadınları bu trendi ister Fendi zarafetinde isterlerse de Sonia Rykiel gösterişinde takip etmeyi tercih edebilirler. Tabii gerçek değil suni kürk kullanılan modelleri dolabınıza eklemenizi önerdiğimizi de söylemeden geçemeyeceğiz.

Pelerin ile Başak Burcu Kadını

Kahramanların stilinin vazgeçilmez parçası pelerinler çizgi romanlardan sokağa taşınıyor. Bu sezon, kış aylarını hakimiyeti altına alacak olan pelerinler, Başak kadınların zarif ve sade stilinin biraz daha dikkat çekici hale gelmesini sağlayacak. Başak kadınları dikkat çekmeyi çok sevmese de kendisini bu sade şık tasarımdan uzak tutamayacak gibi duruyor. Özellikle Off –White ve Loewe markalarının koleksiyonlarına bir göz atmanızı öneriyoruz.

Romantik Fırfır ile Terazi Burcu Kadını

Romantizm denince akla gelen Terazi burcu kadınları 2018 -2019 Sonbahar – Kış sezonunda aradıkları romantikliği fırfırlarda bulacak. Her daim zevkli ve şık olan Teraziler diledikleri ölçüde fırfıra bu sezon kavuşacak. İsterlerse baştan ayağa fırfır isterse de sadece kol ve etek ucu detaylarında kullanabilecekleri bu trendin tek kötü yanı, dozunda ya da dengeli kullanılmazsa rüküşlüğünün kaçınılmaz olması. Fakat biz Terazi kadınlarının estetik bakış açısına güveniyoruz ve bu dengeyi yakalayacaklarına inanıyoruz.

İkinci Bir Deri ile Akrep Burcu Kadını

Gelmiş geçmiş en seksi ve gizemli burç olan Akrep kadınlarının kısmetine bu sezon deri trendi düştü. Eminiz ki Akreplerin buna itirazı yoktur. Genellikle pantolon ve ceketlerde kullanılan deri, bu yıl etek, bluz ve elbise formunda karşımıza çıkacak. Akrep kadınları deri kumaşı birçok farklı kombinle ofiste ya da hafta sonu bile rahatlıkla taşıyacaklardır.

Folklorik Desenler ile Yay Burcu Kadını

Gezgin ve özgür ruhlu Yay kadınları trendlerden yana pek şanslı olmazlardı. Fakat bu sezon Yay kadını, Isabel Marant, Sacai ve Etro’nun tasarımları başta olmak üzere folklorik desenler ile Sonbahar –Kış 2018 sezonunda bende varım diyecek. Hatta uzun etekler, şallar, yün kazaklar ve ayakkabılardaki desenler ile birçok trendin de önüne geçerek şampiyonluğunu bile ilan edebilir.

Tüvit Kumaş ile Oğlak Burcu Kadını

Klasik ve her döneme uygun tüvit kumaş bu yıl sadece Chanel podyumunda değil, Prada, Miu Miu, Louis Vuitton gibi devlerin podyumunda da yer buldu. Genellikle döpiyes ya da takım elbise formunda rastladığımız tüvit kumaş Marc Jacobs, Calvin Klein ve Miu Miu gibi tasarımcıların da bu trende dahil olması ile daha serseri bir havaya bürünüyor. Risk almak istemeyecek olan Oğlak ve Boğa kadınları Chanel ve Louis Vuitton markalarını tercih ederken, Aslan ve Kova burçları da asi ve gösterişli tasarımlar sergileyen markaları tercih edebilir.

Kovboy Etkisi ile Kova Burcu Kadını

2018 İlkbahar-Yaz sezonunda bize göz kırpan kovboy trendi önümüzdeki kış da varlığını devam ettirecek. Kovboy filmlerinin erkek egemen kıyafetleri kadın kıyafetlerine dönüşerek, zarif bir geçiş yapacak. Beli sımsıkı kemerlerin sardığı, kazak yakalarının yükseldiği bu trendi sıra dışı tasarımları umarsızca dolabına katan Kova burcu kadınlarına adıyoruz. Özgür ruhları sayesinde Zimmermann ve Alberta Ferretti’nin soğuk ama kendinden emin tasarımlarını rahatlıkla taşıyabilecekler gibi görünüyor.

Viktoryen Etkisi ile Balık Burcu Kadını

Terazi burcu gibi Balık burcu da 2018 -2019 kış sezonunda romantiklikten nasibini fazlasıyla alacak. Viktoryen dönemi kadınlarının elbiselerini andıran, görsellikte ve detaylı işçilikte göz kamaştıran kıyafetleri günümüze uyarlayarak daha sade ama yine de feminen çizgilerde buluşturan bu trend en çok Balık burcu kadının naif tavrına yakışacak. Danteller, çiçek motifleri şiirsel bir dokunuş yaratırken transparan kumaş bu trendi günümüz dünyasına taşıyor. Böylelikle bu trend Balık kadınlarına ise dolaplarına ekleyecekleri zamansız bir parça ile göz kırpıyor.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.