2018 Sonbahar Kış Çanta Raporu

Sonbahar Kış sezonuna resmen girdik artık. Havalar bile bunu gösterirken sen de hala yazda kalamazsın öyle değil mi? Çok iyi biliyoruz ki yeni sezon demek sadece giyimleri kapsamaz. Ayakkabı ve çantaların yeni sezon ve trendleri de biz kadınlar için oldukça önemli. Peki ya tasarımcılar için? Her sezon binlerce yeni çanta tasarımı olan moda dünyasında bu soruyu sormak bile anlamsız değil mi?  Eh, madem öyle 2018- 2019 Sonbahar Kış çanta raporuna hemen göz atalım.

Bu yıl seni bekleyen fazlasıyla çanta modeli var. Büyük, daha büyük ve kocaman çantaların yanı sıra küçücük ve kutucuk çantalar, aynı anda kullanılan birden fazla çantalar, dev logolar, yuvarlak formlar, zincir askılar hepsi ve daha fazlası 2018 ve 2019 çanta sezonun bir parçası. Peki, senin burcunun çanta trendi hangisi? İşte onu öğrenmek için yazıyı okumaya devam etmelisin.

Birden Fazla Seçeneği ile Koç Burcu 

Hayatı canlı ve cesur bir şekilde yaşayan Koç burcu kadını hareketlerinin hiçbir şekilde kısıtlanmasını istemez. Bu nedenle sadece şık olmak uğruna küçük bir çanta ile arzı endam edemeyecek kadar yoğundur. Eh, madem öyle, işte Koç burcu kadınlarına moda dünyasının armağanı olan çoklu çantalar. Tasarımcıların farklı iki boyu aynı anda taşıyabilme özgürlüğünü veren bu trend, burçlar arasında en çok Kova burcunun işine yarayacaktır. Aynı renk ya da farklı desen. Yakın boy ya da farklı boy seçenekleri de cabası. Sana sadece seçim yapmak kalıyor. Bizim favorimiz ise Carven!

Farklı Dokularda ile Boğa Burcu

Boğa burcu kadınları için çanta özel bir tutkudur. Çanta denince de tek bir dokuya, boya ya da kumaşa bağlı kalamaz asla. Bu sezonsa tasarımcılar Boğa burcu kadınları için hem kumaş hem de boyda Boğa burcu kadınları için muhteşem seçenekler sunuyor. Boğa kadınlarının yatırıma yönelik aldığı küçük formdaki çantalar kürk, nubuk, işlemeli ya da taşlı olmak üzere neredeyse kalite olan her materyali barındırıyor. Eh, kalite denince akan suları durduran Boğa kadını bu trendlere kayıtsız kalabilir mi?

Kocaman Çantalar ile İkizler Burcu

Bu sezon tasarımcıların minyatür çantalara olan tutkusu kadar onların 7 katı büyüklüğündeki oversize modellere yönelik eğilimi de oldukça fazla. Hatta bazen tasarımcılar da her burca yönelik mi çanta tasarlıyor merak ediyoruz. Nasıl Boğa kadını için mini çanta tasarlıyorlarsa İkizler kadınının hareketli hayatı için de çantalar tasarlıyorlar. Hal böyle olunca hayal gücünün bile yetersiz kaldığı kocaman çantalarda gün yüzüne çıkıyor. Bazen acaba çuval mı dedirtecek modelleri ile devasa çantalar İkizler burcunun radarına giriyor. Bu sezonun en büyük meselesi ise Dries Van Noten’in yerleri süpüren modeli mi, Salvatore Ferragamo’nun derli toplu modeli mi olacak?

Ekose ile Yengeç Burcu

Vintage ve retro giyime aşık, dolabının daima en önemli parçaları geçmişe ait olan tasarımlar olan Yengeç burcu kadınına bu yılın trendlerinden ekoseli çanta modellerini öneriyoruz. Üstelik 2018 ve 2019 sonbahar kışında ekose her renkte. Böylece zamansız bir desen olan ekoseyi çanta tasarımlarına yansıtan tasarımcılardan çantanı dileğin renkte seçme özgürlüğüne sahipsin. Üstelik 100 yıl geçse de yine moda olacağı için dolabının en nadide parçalarından biri olacak.

Kocaman Logolar ile Aslan Burcu

İhtişamlı Aslan burcu kadınının gösteriş yapmayı seven ruhuna hitap ediyor bu sezon tasarımcılar. Kimse kendini kandırmasın 2018-2019 sezonuna ait olan en belirgin trend hiç kuşkusuz belirgin logolar. Ve bilin bakalım bu trend kimin için tasarlandı. Bize göre hiç tartışmasız Aslan burcu kadınları düşünüldü! Eh, böylesi bir özgüven kimde olabilir ki? Kim böylesi bir görkemi tereddüt etmeden kolunda taşıyabilir ki? Yine bu kadar benim için bile fazla diyen Aslan burcu kadınlarına, Stella Mc Cartney ve Givenchy’nin çanta modelleri bir nebze olsun küçük bir nefes verecek.

Büzgülü Çantalar ile Başak Burcu

Minimal tarzı ile eşsiz ve zamansız bir stile sahip olan Başak burcu kadınının radarına, her sezon olduğu gibi bu sezon da büzgülü çanta modelleri girmeli. Tek bir farkla bu sezon büzgüler biraz daha kullanışlı. Çünkü artık sadece klasik bir büzgülü çanta modeli yerine formları da farklılık gösteriyor. Böylece sade ve gösterişsiz Başak burcu kadını neye ihtiyacı varsa onu bulacak.

Kutu Çantalar ile Terazi Burcu

Zarif, zevkli ve şık stilini aksesuar seçimi konusunda da devam ettiren Terazi kadınları için tasarımcılar farklı formlarda kutu çanta tasarlayarak kibarlıkta devrim yarattılar. Zira artık Terazi kadınları da zarif stillerini sadece dikdörtgen, ve kare formunda sabitlemeyecek. Materyal ve kumaş seçimi ile de fark yaratacak. Favorilerimiz ise işleme şampiyonu Dolce & Gabbana’nın kutu çanta modeli ile Hermes’in zincir saplı olan modeli.

Zincir Askılar ile Akrep Burcu

Seksi Akrep burcu kadını için zincir bir tutku olmalı. Çünkü eğer dolabında zincir saplı bir çanta varsa en sportif kıyafet ile bile seksi olmayı başarabilirsin. Bu sezonsa hemen her boyutta ve kumaştan tasarlanmış çantalara umarsızca altın ya da gümüş renginde bir zincir tutturulmuş. Birçok kadın için zincir saplı çanta gece aksesuarı olmasına rağmen Akrep kadınlarının hiçbir zaman böyle bir kuralı olmadı. Onun için zincir saplı çanta gizemli ve seksi olmak istedikleri günlerin kurtarıcısı, öyle değil mi?

Sırt Çantaları ile Yay Burcu

Farklı ülkelere gezmeye meraklı maceraperest Yay burcu kadını kol çantasıyla gezecek değil ya. Onun için çanta demek sırt çantası anlamına gelir. Neyse ki son birkaç sezondur trend olan sırt çantaları artık öyle bir noktaya geldi ki her sezon en az 5 tasarımcının koleksiyonuna girmeyi başarıyor. Bu yılsa biraz daha büyük boyda. Özellikle Marni’nin devasa çanta tasarımı Yay burcuna bavul taşıttırmayacak anlaşıldı. Böyle muhteşem bir tasarımı karşı koyabilecek bir Yay burcu kadını varsa onunla tanışmak isteriz.

Kısa Saplı Modeller ile Oğlak Burcu

Tarzı, klasikliği ve geleneksel ruhu ile vazgeçilmez olan Oğlak burcu kadınları da en az terazi burcu kadar zariftir. Sadece biraz daha ağır başlı olanı diyelim. Derli toplu ve kusursuz görünümü tamamlayacak olan kısa saplı çantalar bu sezon fazlasıyla moda olduğu için Oğlak burcu kadınları rahatlıkla yeni çanta alışverişine çıkabilir. Renk konusunda da oldukça geniş bir seçenek sunan tasarımcılar 2018 2019 sezonunda Oğlak kadınları için uzun mesai harcadılar desek yalan olmaz.

Çift Renkli Kova Burcu

Bağımsız ve yenilikçi Kova burcu kadını kendini tek bir renge sabitlenmeyi hiç sevmez. Tam da bu nedenle kendileri için alternatif çözümler üreten tasarımcıların çanta koleksiyonları asla gözlerinden kaçmaz. Tek bir farkla, Kova burcu kadını çift renk çanta tercih edecekse bu renkleri düzenli ve eşit bir şekilde dağılmasını tercih eder. Ya simetrik ya da keskin bir çizgi ile ayrılmalı onun çantasındaki renkler. Neden diye soruyorsan bu Kova burcunun tuhaflıklarından biri diyebiliriz.

Yuvarlak Formlu Çantalar ile Balık Burcu

Romantikliğin ve feminenliğin doruk noktası olan yuvarlak formlu çantalar Balık burcu kadını için özel olarak ayırtıldı. İster zarif ister taşlı ister günlük kullanıma uygun olan yuvarlak formlu çantalar Balık kadınları için hoş bir aksesuar olarak gardıroplarında kendine özel bir köşe edinecek. Favorimiz hem romantik hem de cool bir duruşu olan Balmain’in püsküllü tasarımı…

Görseller: Tüm görseller Vogue sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.