2018 Birleşik Astroloji Kongresi Chicago’da Düzenlenecek

Dünya’nın en büyük astroloji konferansı olan Birleşik Astroloji Kongresi 24-29 Mayıs tarihleri arasında Amerika’nın Illinois eyaletinin Chicago kentinde düzenlenecek. Altı gün sürecek konferansta konuşmaların yanı sıra öncesinde ve sonrasında atölyeler ve sosyal aktivitelere yer verilecek.

1984 yılında Birleşik Astroloji Kongresi’ni düzenleme kararı ilk kez 1984’te Güney Kaliforniya’da verildi. O zamanki karara göre konferans her üç yılda bir yapılacaktı. 1986 yılında düzenlenecek ilk konferans için 500 kişinin katılması bekleniyordu. Birçok kişi bunun çok yüksek bir hedef olduğu görüşündeydi çünkü iki hafta sonra 100 mil ötede Los Angeles’ta başka bir konferans düzenlenecekti. Ancak hiç de tahmin edildiği gibi olmadı ve konferansa 1300 kişi katıldı. Yakınlardaki oteller ve toplantı salonları çabucak dolduğu için geçici çadırlar kuruldu ve otobüslerle otellere ulaşım sağlandı. Tüm bunlara rağmen konferansın değişime öncülük eden bir etkinlik olduğu anlaşıldı ve gelecekteki astroloji konferansları için bir standart belirleyeceği görüldü. Bu anlayış Amerika’da düzenlenen 8 uluslararası kongre için de devam etti.

Bu yılki konuşmacılar arasında Osmanlı ve İslam’da astroloji üzerine araştırmalar yapan Barış İlhan ile günümüz sorunlarının çözümlerinde antik tekniklerin kullanımını ele alan Hakan Kırkoğlu da bulunuyor.

İlhan 25 Mayıs’taki konuşmasında Satürn’ün sert ve soğuk yapısının hayatımıza kattığı şekil ve anlamları ele alacak. 27 Mayıs’taki konuşmasında da insan hayatında zaman kavramı için büyük önem taşıyan Jüpiter, Satürn gibi gezegenlerin ve ay döngülerine yoğunlaşacak. İlhan’a göre bu döngüler 35 ile 45 yaşları arasında özellikle aktifleşerek genel anlamında ‘Orta yaş Krizi’ olarak bilinen dönemde nasıl ergenliğe geri dönülüp ‘yetişkinliğe’ tekrar geçildiğini açıklıyor.

Hakan Kırkoğlu da 25 Mayıs’ta yapacağı konuşmasıda doğumdan sonra hayat akışımız konusunda tahminler yürütmek için kullanılan 3’üncü, 7’nci ve 40’ıncı günlere göre farklı hayat hikayelerini ele alınacak. 27 Mayıs’ta da Kırkoğlu Ferdar Tekniği’ne ağırlık verecek. Ferdar Tekniği insan hayatının belli dönemlerinin gezegenler, Güneş ve Ay tarafından yönetildiğini varsayan bir sisteme dayalı. Kırkoğlu da bu konuda örnekler vererek açıklamalarla bulunacak.

Astroloji uzmanları ve takipçileri bu yıl 9’uncusu düzenlenen Birleşik Astroloji Kongresi’nde tüm dünyadan en başarılı astrologlarla ve yazarlarla tanışıp onlardan bilgi alma imkanı bulacaklar. Katılımcılar ayrıca sabah yoga seansları ve akşam partiler, şovlar ve dans gösterileriyle enerji toplayıp sosyalleşme imkanı bulabilecekler. Bu kongre gelecek yıllarda düzenlenecek konferanslar için bilgi paylaşımında ve fikir alışverişinde bulunmak için bir ön çalışma niteliği de taşıyor.

Konferans’ın sponsorluğunu ACVA, AFA, AFAN, ISAR ve NCGR yapıyor. Bu derneklere üye olanlar konferansa katılmak için indirim alabiliyor. Tüm konferansa

katılım için üye fiyatı $495 – üye olmayanlar için ise bu fiyat $545. Konferansla ilgili ayrıntılı bilgiye www.uacastrology.com adresinden ulaşmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.