2018-2019 Sonbahar-Kış Sezonu Makyaj Trendleri

Podyum dünyasında tasarımcılar makyaj ve saç modellerine karar verirken hem koleksiyonun yapısına uygun hem de trend yaratacakları modelleri seçmeye özen gösterir ve her sezon bu düşünceyle yola çıkarlar. Böylece hem koleksiyonları ile hem de güzellik kısmına yaptıkları vurgu ile o sezonun modasını belirlemiş olurlar.

Sanılanın aksine saç ve makyaj trendi birlikte değil ayrı ayrı işlenmelidir. Hem saç hem de makyaj modasının senden sorulmasını istiyorsan sana ayrıca “2018-2019 Sonbahar Kış Sezonunun Saç Trendleri Nelerdir?” adlı içeriğimize göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Hangisi sana uyumlu diye merak ediyorsan tüm sezonun makyaj trendlerini burçlara göre analiz ettik. Bakalım senin burcunun makyaj modası seni yansıtacak mı?

Kırmızı Koç Burcu Kadınının Rengi

Koç burcu ve kırmızı ayrılmaz bir bütün. Çünkü kırmızı gücü simgeler. Cesur, canlı ve coşkuludur. Tıpkı Koç kadını gibi. O nedenle dolabında nasıl kırmızı parçalarla ateş gibi parlıyorsan makyajın ile de öyle olacak. Bir, Koç burcu kadınlarına kırmızıdan asla vazgeçmemelerini öneriyoruz. Tabii kırmızı göz farı da özellikle farklı tonlarda olan renk seçeneği ve göz kalemi ile son yıllarda popüler olsa da Koç kadınının vazgeçilmez makyaj ürünü ruj. Elbette, her kırmızı tonu sana yakışmayabilir. Tek yapman gereken saç ve ten rengine uygun olan kırmızı ruju deneyerek keşfetmek. Podyumda ise yıllardır değişmeyen makyaj stili ile bu sene yine Dolce & Gabbana’nın kırmızı dudakları ön planda.

Parlak Dudaklar Boğa Burcu Kadını ile Işıldayacak

Boğa burcu kadını kaliteyi sever. Makyajda da abartmaz, genellikle tek bir noktaya odaklanır. Onu abartılı göz makyajı ile en fazla düğünlerde görebilirsin. Ama iş dudaklar olunca onun da sınırı arada geçtiği olur. Özellikle bordo konusunda bir zaafı vardır. Fakat bu sezon bordo renkten daha fazla aşk yaşayacağı bir trend var. O da parlak dudaklar. Fakat öyle eskiden olduğu gibi yapış yapış duran bir parlaklıktan değil, hafif ve doğal bir dudak parlatıcısından bahsediyoruz.

Tan Rengi Göz Farı ile İkizler Kadını Güneşi Yakalayacak

Bu sonbahar gözlerde tan rengi ile ışıldayacak İkizler burcu kadını. Değişime açık olan İkizler burcu için tan rengi göz farını seçme nedenimiz, bu rengin bu yıl hem matı hem ışıltılısı hem de kremsi yapıdaki tonu ile trendler arasında olması. Üstelik göz makyajı ön planda olsa da allık ve rujlarda da bu rengin tonlarını kullanarak sıcakkanlı bir görünüm yakalayabilirsin.

Göz Makyajı Yengeç Burcu Kadınından Sorulur

Yengeç burcu kadını için geçmiş dönemler ne kadar cezbediciyse göz makyajı da en az o kadar önemli. Eh, bir de makyaj trendleri arasında kedi gözler ve göz kalemi modası ön plandaysa bu trendlerin hakkını kimse Yengeç burcu kadını kadar veremez. Her zaman aradığı retro kişiliğe bir makyajla kavuşma fırsatını kaçıracak değildi öyle değil mi? Yengeç kadınları duyarlı ve duygusaldır hatta onlara arada bir dram kraliçeleri bile dediğimiz olur. İşte bu dram bu sene gözlerine yansıyacak.

Göz Alıcı Işıltılar ile Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadını bu yıl ışıltının hakkını fazlasıyla verecek. Gerçi o her zaman gösterişin ve ihtişamın hakkını veriyor ama 2018-2019 Sonbahar Kış makyaj trendlerinde yer alan göz makyajında taşlarla yaratılan ışıltı için gece davetlerini beklemeyeceğine emin olabilirsin. Özellikle soğuk kış günlerinde bakışları ile ısıtacak Aslan kadını. Gündüz makyajında kim böyle taşlar kondurur gözlerine diye düşünüyorsan henüz hiç Aslan burcu kadını ile tanışmadığını düşünüyoruz.

Minimalizm Başak Kadınının Fondöteninde Gizli

Güzelliği konusunda bile alçakgönüllülüğü elden bırakmayan Başak burcu kadını için podyumlardan soluk fondöteni seçtik. O da ne diye soranlar için hemen açıklayalım. Işıltılar ya da kontürlerle gizlenen tenler artık sadece kendi rengi, yani içinde sarı pigmentlerin olduğu bir fondöten ile ışıldayacak anlamına geliyor. Karşında pürüzsüz bir cilt ile sade ve gösterişten uzak Başak kadını makyajı. Bu fondöten ile gece koyu bir ruj, gündüz ise sadece bol maskara ile mükemmel görüneceğine emin olabilirsin.

Terazi Kadını İçin Şeftali ve Pembe Tonlarında Gezinecek

Naifliğin rengi 2018-2019 sonbaharında şeftali, kışında ise pembe olacak. Kış mevsimine yaklaştığımız bugünlerde hala bronz tonları kullanıyorsan eyvahlar olsun. Onlar artık yaz mevsiminde kaldı. Bir Terazi burcu kadınıysan bu yıl podyumlardan yüzüne bebeksi bir renk gelecek hazırlıklı ol. Çok pembe değil, fazla bronz da değil, tam ortası şeftali rengi ile sıcacık bir görünüm elde edeceksin. Tam da hep aradığın huzur gibi…

Fazlasıyla Dumanlı Gözler Akrep Burcu Kadınına Yakışır

Dumanlı göz makyajının yakışmadığı kadın yok, bu konuda hepimiz hemfikiriz. Fakat Akrep kadını göz makyajı insanı olduğu için onda daha bir başka duruyor. Gizemli havasını pekiştirerek seksi bir görünüm kazanmasına sebep oluyor. Bu sezonda tasarımcılar sanki Akrep burcuna çalışmışçasına en koyu renklerden dumanlı göz makyajını tercih ettiler. Siyah ve koyu griden yapılan makyaja bir de eyeliner eklenince geriye başka makyaj ürünü kullanmaya gerek kalmıyor neredeyse. Bu makyajın en iyi örnekleri ise Max Mara, Miu Miu ve Tom Ford defilelerinde görülebilir.

Şarap Rengi Dudakları ile Yay Burcu Kadını

Coşkulu ve enerjik Yay burcu kadınına derinlik katacağını düşündüğümüz için podyumlardan yeni makyaj trendi olarak şarap rengi ruju öneriyoruz. Bu renk her ne kadar tek bir ton olduğu düşünülse de onun da birkaç farklı tonu olduğunu bilmelisin. Sonbaharda alt tonu kahverengi olan kış ayında ise alt tonu mora yakın olan ruj ile enfes görüneceksin.

Kontürsüz Bir Ten ile Oğlak Burcu Kadını

Tüm yüzlerin kusursuz çizgilerle göründüğü Aşk-ı Memnu makyajlarını hatırlayın. Bihter, Firdevs hatta Nihal bile elmacık kemikleri ile öne çıkarak kusursuz bir yüz tipi sergiliyorlardı. Günümüze dönersek bu kadar kusursuzluk artık moda değil. En azından yanaklar için. Şimdi derin yanak çukuru, kalın kontürleme ve kusursuzluk yerine daha doğal yanaklar ile gezinme vakti. Kontür bu sezon yüzün doğallığını bozmayacak şekilde az ama etkili bir dokunuş sergileyecek. Bu makyaj stili ile de tutarlı olmayı seven Oğlak burcu kadını aradığı ihtişamı yakalayacak.

Kova Kadını Çok Renkli Göz Makyajına Göz Kırptı

Risk almaktan çekinmeyen, sıra dışı olmak umurunda olmayan Kova burcu kadını için podyumlardan çok renkli blok göz farı trendini seçtik. Sonbahar Kış 2018-2019 makyaj trendleri için tasarımcılar ikili, üçlü ya da dörtlü paletleri tüm gözde aynı anda kullanmayı tercih ettiler. Pembe, gri, mor, mürdüm, bordo bir arada. Hatta turuncu ve mor ya da sarı ve mavi bir arada. Hadi düşünün bakalım Kova burcu kadınından başka kaç burç bu kadar dikkat çekici bir makyaj yapmayı tercih eder?

Romantik Pembeler ile Balık Burcu Kadını

Göz makyajında fazlasıyla pembenin tonu var bu yıl. Hatta pembenin hakimiyeti yanak ve dudaklarda da hissediliyor ama Balık burcu kadınları için biz yine romantik göz makyajında karar kıldık. Pembe her mevsim trend olabilecek sakinlikte bir renk. Biraz da duygusal bir ton. Tıpkı Balık burcu kadının ruhu gibi. Fakat bu sezon Balık kadınları neon pembeler ile biraz daha yaratıcı bir görünüme sahip olabilecekler. Ancak yine sakin ve naif bir romantik olmak isteyenler için soluk göz makyajı öneriyoruz.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.