2000’lere Dönüş: Burcuna Göre En Çok Özlediğin Şey Ne?

Şu an geri dönüp baktığımızda kimimize fazlasıyla anlamsız gelen bolerolar, kafamızı hayvanat bahçesine döndüren kelebek tokalar, saçların bir yapıştı mı sonrasında yapış yapış kalmasına neden olan dudak parlatıcıları… 2000’li yıllarda moda olup şimdi esamesi bile okunmayan o kadar çok şey var ki. Üstelik buna rağmen her burcun burnunda tüten akımlar da var!

Koçlar: Boyundan Bağlamalı Bluz

Canlılığını daima koruyan, hareketli, hevesli ve mücadeleci olmaktan gurur duyan bir Koç burcuysan, cesur hareketlerinle de oldukça dikkat çekiyorsun demektir. Sana neyin yakıştığını çok iyi biliyor, trendleri yakından takip ediyorsun. Tabii ki takip ediyor olman demek, birebir her şeyi uyguladığın anlama gelmiyor. Stilin için kendine özel dokunuşlar yapıyor, 2000’lerde moda olan boyundan askılı bluzları zaman zaman çok özlüyorsun.

Boğalar: Baştan Aşağıya Jean

Rahatına düşkün, kaliteyi seven bir Boğa burcuysan, senin ne kadar zevkli olduğunu çevrende herkes biliyor demektir. Lüks olan her şeyi seviyorsun hele bir de bu kaliteyle birleştiği zaman öyle bir harcamalar yapıyorsun ki, çevrendeki herkes o paraları nasıl verdiğine çoğu zaman inanamıyor. Ama o sırada şunu unutuyorlar, kimsede olmadığı kadar gelişmiş bir maliyet bilincine sahipsin. Eğer bugün o paraları harcıyorsan mutlaka onun hesabını yapmışsındır. 2000’lerde de en çok paralarını saçtığın baştan aşağıya Jean kıyafetler belki de o zamanlardan en çok özlediğin şeyler!

İkizler: Kelebek Tokalar

Hava grubunun en sosyali, iletişim burcu olarak girdiğin her ortamda mutlaka konuşacak bir şey bulabiliyor, kendini nasıl göstermen gerektiğini çok iyi biliyorsun. Aslında bunu bilinçli olarak yapmıyorsun, fakat kendini çok iyi tanıdığın için iletişim kurma konusunda hiçbir zaman alçakgönüllü davranmaya gerek duymuyorsun. Tıpkı 2000’lerde de oluğu gibi öz güvenin fazlasıyla yüksek ve kendine has bir tarzın var. O döneme ait en çok özlediğin şeylerden biri ise bıkmadan, usanmadan taktığın kelebek tokalar!

Yengeçler: Bermuda Pantolon

Sezgileri kuvvetli, doğallığı seven bir Yengeç burcuysan, rahatlığını da korumak istiyorsun demektir. 2000’li yıllarda bol bermuda pantolonlar ile çok rahat hareket ediyor, korunmak isteyen ruhunu da bu moda akımı ile sarıl sarmalıyordun. Üstelik bu akımın ne kadar tarz ve rahat olduğunu herkes fark etmiş olmalı ki, birçok marka hala bu modelde pantolonlar üretiyor, gün geçtikçe daha da popüler oluyor!

Aslanlar: Düşük Bel Jean

Görkemli, dikkat çekici ve etkileyici bir Aslan burcu olarak gerek neşenle, gereke hayat doluluğunla, gerekse de sıcakkanlılığınla girdiğin her ortamda dikkat çekiyor, tüm gözlerin üzerine dönmesini sağlıyorsun. Özgüvenin oldukça yüksek, sana neyin yakıştığını iyi biliyor, ilgi toplamaktan da çok hoşlanıyorsun. Düşük bel jeanler belki de 2000’li yıllarda en çok sevdiğin moda akımıydı. Üstelik hala herhangi bir mağaza gördüğün zaman almaya ve giymeye devam ediyorsun!

Başaklar: Bolero

Titiz ve detaycı bir Başak burcuysan, formda kalmak için sürekli olarak birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemek tarifleri öğreniyor, bunları deniyor ve düzenli olarak spor yapmaktan da geri kalmıyorsun demektir. Senin için hayatın boyunca sağlıklı beslenmek, fit görünmek oldukça önemli. Çünkü ne kadar formda olursan, o kadar sağlıklı ve uzun yıllar yaşayacağına inanıyorsun. Üstelik 2000’li yıllarda da tam olarak böyleydin, hiçbir zaman değişmedin. Değişen tek şey o yıllarda moda olan, fitliğini muhteşem bir şekilde yansıtan ama artık doğru düzgün satılmayan ve çok özlediğin bolerolar!

Teraziler: Avril Lavigne Tarzı

Bakış açınla yepyeni tarzlar yaratmaktan mutlu olan bir Terazi burcuysan, modayı daima takip ediyor ama birebir uygulamaktan hoşlanmıyorsun demektir. Senin için denge ve uyum çok önemli. Masumiyetini küçük detaylarla dengelemeye çalışıyor, zamanın modasına ayak uydurmakta hiç zorlanmıyorsun. 2000’li yıllarda moda olan Avril Lavigne tarzı en çok özlediğin şeylerden biri! Ne de olsa Avril da tam da senin gibi gerçek bir Terazi burcu!

Akrepler: Pantolon Baskıları

Gizemli ve gözlem yeteneğin kuvvetli bir Akrep burcuysan, insanlarla dost olmakta ve onlara güvenmek konusunda biraz sıkıntılar yaşıyor olabilirsin. Zor güveniyor, bir de sonrasında güveninin boşa çıktığını görüyorsan tam anlamıyla yıkılıyor, ama güçlü karakterin sayesinde küllerinden yeniden doğuyorsun. Hayatın boyunca bunu sık sık yaşayabildiğin için gizemli takılmayı tercih ediyorsun ve bunu zaman zaman tarzına da yansıtıyorsun. 2000’li yıllarda pantolonların arka ceplerine yapılan baskılar tarzını fazlasıyla yansıtıyordu. Minik dokunuşlarla kendi stilini yaratıyor, gizeminden de ödün vermiyordun!

Yaylar: Eşofman Takımlar

Her zaman nasıl eğleneceğini biliyor, özellikle seyahatlerin sırasında rahatından ödün vermek istemiyorsun. Orada oraya koşuştururken, etek ya da topuklu ayakkabılarla ne kadar rahat ve kendin olabilirsin ki? Her zaman rengarenk spor ayakkabıların, pantolonların ve kazakların ile çok mutlusun. Hele bir de yolculuk varsa en rahat eşofmanlarını giyiyor, keyfini hep üst seviyede tutuyorsun. Ama hiçbir şeyi 2000’li yıllarda moda olan eşofman takımlar kadar özlemiyorsun.

Oğlaklar: Dudak Parlatıcıları

O kadar basit, ama bir o kadar da tatlı bir gülümsemen var ki kalabalık ortamda bile hemen fark ediliyorsun. Dikkat çekmek için modaya ya da enteresan aksesuarlara falan hiç mi hiç ihtiyacın yok. Sen başarılarınla, olgunluğunla, hırsın ve çalışkanlığın ile bu hayatta iz bırakmak istiyor, profesyonelliğin ile saygınlığı fazlasıyla önemsiyorsun. Arkadaşlarınla ya da hoşlandığın çocukla buluşacağın zaman giyinişine ekstra özen göstermeye gerek duymuyorsun. 2000’li yıllardan en çok özlediğin şey ise dudak parlatıcıları! Dudağındaki küçük bir parıltı resmen seni cool göstermeye yetiyordu. Yanlış mıyız?

Kovalar: Bağcıklı Jean Pantolon

Özgür ruhlu, bağımsız, sıra dışı ve zaman zaman tuhaf olan bir Kova burcuysan, seni tanımayan insanların tarzını tahmin edemediklerini, bazen senin bir sır perdesi arkasına saklandığını düşündüklerini de gayet iyi biliyorsun demektir. Giydiğin kıyafet her ne olursa olsun ne kadar garip ya da tuhaf olsa bile kendine nasıl yakıştıracağını iyi biliyorsun. Bunun için bir dokunuşun bile yetiyor. 2000’li yılların başında ortaya çıkan bağcıklı kot pantolonlar senin için hiçbir zaman tuhaf olmadı, hatta kendine o kadar yakın hissediyordun ki, bu moda akımını fazlasıyla özledin!

Balıklar, Kalkık Yaka Gömlekler

Duygusal, zaman zaman içine kapanık olabilen ve merhametli bir Balık burcuysan, insanların çevrende olmasını seviyor, ama spot ışığının altında olmaktan pek hoşlanmıyorsun. Kalkık yaka gömlekler arkasına saklanıp başkalarını gözlemlemek adına senin için harika bir moda akımıydı. Zaman zaman da kendini bir koruma kalkanının arkasında hissediyordun. İşte bunlar bile 2000’lerde moda olan kalkık yaka gömlekleri özlemen için fazlasıyla geçerli sebepler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.