20 Eylül – Başak Burcunda Yeniay

20 Eylül tarihinde saat 08:29’da Başak burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Gökyüzünde birçok gezegeninin de halihazırda Başak burcunda olması, Başak temalarının önümüzdeki günlerde gündemimize geleceğini gösteriyor. Bu dönemde özellikle sağlık, hizmet, hijyen ve verimli olma gibi konular bizi meşgul edeceğe ve bu alanlardaki kaygılarımızı arttıracağa benziyor.

Her yeniayda olduğu gibi bu yeniay da başlangıçlar ve yeni kararlarla ilgili ama bu yeniayda vereceğimiz kararlara çok dikkat etmeliyiz. Zira kararlarımızı yanlış ya da yetersiz bilgiler doğrultusunda verebilir, yanlış değerlendirmelerde bulunabilir ve yanlış hesaplar yapabiliriz. Kısacası yanılgılara fazlasıyla açık olacağımız bir dönemdeyiz. Bu nedenle yeniay sürecince verdiğimiz ya da vereceğimiz kararları tekrar gözden geçirmemiz ve kararları uygulamakta acele etmememiz gerekiyor. Karşımıza çıkan fırsatları detaylı bir şekilde değerlendirmeli, yanlış adımlar atmaktan kaçınmalıyız.

Başak burcu verimlilik ve üretkenlikle çok ilgili bir burç. Bu dönemde üretken olmak ve çevremize fayda sağlamak isteyeceğiz. Ancak Başak burcunun detaycılığı bizi bu konuda zorlayabilir. Detaylara kendimizi kaptırarak bütünü görmekte zorlanabilir, bütün enerjimizi detaylara harcayarak verimli olmanın yakınından bile geçemeyebiliriz. Ayrıca yapılan işlerin kusursuz olmasını sağlamak ya da çevremize faydalı olmak isterken yanlış anlaşılabiliriz ve bu nedenle ilişkilerimiz zarar görebilir.

Ayrıca uzlaşma sağlamak istediğimiz konularda ve ilişkilerimizde de yanılgı riski ile karşı karşıyayız. Gizli düşmanlıklara ya da arkamızdan dönen dolaplar bizi yanıltarak istediğimiz sonuçlara ulaşmaktan alıkoyabilir. Yeniay sonrasında genel olarak enerjimiz düşük olacak, hesap kitap gerektiren işlerde çok başarılı olamayabiliriz, yanlış hesaplamalar ve yanlış planlamalar nedeniyle kayıplar yaşayabiliriz, bu nedenle yaptığımız tüm hesapları ve planları birkaç kez gözden geçirmemiz yararımıza olur.

Bu dönemde sağlığımıza da ekstra özen göstermemiz yerinde olur. Yememize içmemize dikkat etmeli, alerjiye sebep olabilecek besinlerden uzak durmalıyız.

Sevgili Koç; Başak burcundaki yeniay, çalışma ortamına hareketlilik getirebilir. Sana başarı getirecek yeni bir projeye başlayabilir, daha verimli bir şekilde çalışabilmek için günlük rutinlerini gözden geçirebilirsin. Akrabaların ya da birlikte çalıştığın kişilerin yönlendirmelerini dikkatle değerlendirmeleri, yanılgıya düşmekten kaçınmalısın. Bu kişilerle ilgili sırlar ortaya çıkabilir. Ayrıca sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısın.

Sevgili Boğa; yeniayla birlikte aşk hayatında bir hareketlilik olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsin ancak karşı tarafı iyi tanıdığından emin olman, olası yanılgıların önüne geçebilir. Devam eden bir ilişkin varsa partnerinin bir hatası seni biraz üzebilir. Genel olarak kendini şanslı hissedeceğin bir dönemdesin. Yeni bir girişimde bulunmadan önce aldığın riskleri akılcı bir şekilde değerlendirmelisin. Çocuk sahibi olmak için de uygun bir dönem.

Sevgili İkizler; bugünlerde ailenle daha fazla zaman geçirmeni gerektiren koşullar ortaya çıkabilir. Onlara faydalı olmak için elinden geleni yapabilirsin. Aile fertlerinden biri küçük bir sağlık sorunu yaşayabilir. Ev almak, satmak ya da kiralamak gibi bir fikrin varsa dikkatli davranmalı, tüm hesaplarını doğru yaptığından emin olmalısın. Bu aralar girişeceğin tadilat ya da temizlik işler düşündüğünden uzun sürebilir.

Sevgili Yengeç; yeniay özellikle kardeş, kuzen, komşu ve de yakın çevrenle ilişkilerini etkileyebilir. Onların sorunları ile uğraşmak durumunda kalabilir, onlara yardım etmek için çok zaman harcayabilirsin. Bu dönemde iletişim kazalarına karşı dikkatli olmalısın, kendini yanlış ifade edebilir, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsin. Ayrıca yanlış bir karar verme riskin var, bu nedenle tüm kararlarını gözden geçirmen yerinde olur.

Sevgili Aslan; Başak burcundaki yeniay, seni özellikle finansal konularda etkileyecek gibi görünüyor. Bu dönemde tüm alışverişlerinde dikkatli olmalı, gelir gider hesaplarını doğru yaptığından emin olmalısın. Beklediğin paraları tahsil etmekte zorlanabilir, bu nedenle harcamalarını yönetmekte zorlanabilirsin. Hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olmalısın. Finansal konularda uzun vadeli planlar yapabilirsin ama harekete geçmekte acele etmemelisin.

Sevgili Başak; yeniay burcunda gerçekleşiyor, bu nedenle etkilerini daha fazla hissedebilir, hayatını etkileyen önemli girişimlerde bulunabilirsin. Ev alma, iş değiştirme, evlenme gibi hayati konularda önemli kararlar verebilirsin. Sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısın, mevcut bir sağlık sorunu yanlış teşhis nedeniyle canını sıkabilir. Partnerinle aranda yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan sorunlar olabilir.

Sevgili Terazi; bu dönemde olayların kontrolün dışında geliştiğini hatta sana rağmen gerçekleştiğini hissedebilirsin. Kaygılarını kontrol etmekte zorlanabilirsin. Kendini hem zihinsel hem fiziksel olarak yorgun hissedebilir, sorumluluklar altında ezilebilir, işlerini yetiştirmek için çok çalışmak durumunda kalabilirsin. Ayrıca sağlık konuları gündeme gelebilir, hastane ziyaretleri yapabilirsin.

Sevgili Akrep; yeniay, arkadaş gruplarınla ilgili konuları gündeme getirecek. Arkadaşlarının arkadan iş çevirdiğini, seni kandırdığını düşünebilirsin. Yaptığın işlerin parasını almakta zorlanabilirsin. Sevdiğin insanlara yardım etmeye çalışırken yanlış anlaşılabilir, kötü bir konuma düşebilirsin. Bu dönem mevcut hedeflerini gözden geçirmek ve planlarını kontrol etmek için uygun olabilir ama harekete geçmekte acele etmemelisin.

Sevgili Yay; bu yeniay, seni özellikle kariyer konularında etkiliyor. Hak ettiğin bir terfi gecikebilir, çalışmaların takdir edilmediğini düşünebilirsin. Amirlerinle sorun yaşayabilirsin. Sosyal ortamında hareketlenebilir, dikkatleri üzerine toplayabilirsin. Bu dönemde yaptığın her işte dikkatli olmalısın çünkü başarılarınla ön plana çıkacağın kadar hatalarınla da dikkat çekebilirsin. Annenin sağlık sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsin.

Sevgili Oğlak; Başak burcundaki yeniay, yakın geçmişte verdiğin kararları yeniden gözden geçirmene ve hatta kararlarını değiştirmene neden olabilir. Yakın çevrenden biri hakkında yanlış yargılarda bulunduğunu düşünebilirsin. Eşinin akrabalarıyla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Kendini doğru ifade etmekte zorlanabilir, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsin.

Sevgili Kova; yeniayla birlikte prim, komisyon, nafaka ya da faiz gelirleri gibi finansal konular gündeme gelebilir. Yanlış hesaplamalar nedeniyle bu tarz gelirlerde kayıplar yaşaman söz konusu olabilir. Eşinin ya da ortağının gelirleriyle ilgili gelişmeler finansal olarak seni zorlayan konuların çözülmesine yardım edebilir. Bu dönemde parasal tüm konularda dikkatli olman gelir ve gider dengeni doğru kurman senin yararına olacaktır.

Sevgili Balık; karşıt burcun olan Başak’ta gerçekleşen yeniay, çevrendeki insanların ağır eleştirilerine maruz kalmana neden olabilir. Kendini savunmakta zorlanabilirsin. İlişkilerinde ya da iş birliği içinde olduğun kişilerle sorunlar yaşayabilirsin. Ancak bu dönem senin için yeni bir sürecin başlangıcı da olabilir; evlilik, ortaklık ya da iş birlikleriyle ilgili akılcı değerlendirmeler yapabilir, yeni girişimlere başlayabilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.