2 Temmuz 2019 – Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması

2 Temmuz tarihinde Türkiye saati ile 22.16’da Yengeç Burcunun 10 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma elbette tüm burçları derinden etkileyecek. Ancak, en çok etkilenecek burçların özellikle Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi olacağını söyleyebiliriz.

Tutulmanın haritasında Kova burcu yükseliyor. Yükselen yöneticisi Satürn ise on ikinci evde diğer yöneticisi olduğu Oğlak burcunda yer alıyor. Tutulmanın kendi yöneticisi Ay ise yönettiği burçta yani Yengeç burcunda. Haritada sabit bir burç yükselmesine rağmen, yükselenin yöneticisinin öncü bir burç olan Oğlak’ta yer alması ve tutulmanın gerçekleştiği Yengeç burcunun da öncü bir burç olması, bu tutulmanın hayatımızda önemli gelişmelere gebe olduğunu gösteriyor. Hayatımızda yeni kapılar açılıyor demek yanlış olmayacaktır.

Özgürleşmek, değişim yaşamak istediğimiz alanı temsil eden Kova’nın yükselmesi tutulmanın yeni başlangıçlar temasını pekiştiriyor. Ancak yükselen yöneticisi Satürn’ün yine diğer bir yönettiği burç olan Oğlak’ta olması, Satürnyen enerjilerin yoğunlukta olduğu bir tutulma yaşayacağımıza işaret ediyor. Bu durumda kendimizi hem bir değişim başlatmak için hevesli hissedebilir hem de aynı zamanda değişim fikri karşısında kaygı ve stres yaşayabiliriz. Ancak Oğlak burcunun on ikinci evde kalması ve Kova’nın birinci eve yerleşmesi, ne kadar endişelensek de bu değişimin şart olduğunu ve bizim için hayırlı olacağını belirtiyor.

Tutulmanın Yengeç burcunda gerçekleşiyor olması, aile, ebeveynlerimiz, gayrimenkuller ile konuların ön plana çıkacağına da işaret ediyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi tutulmanın Satürnyen etkisi, bu konularda sorumluluk almak zorunda kalacağımızı gösteriyor. Fakat tutulma Yengeç burcunda olduğu için bu bizim için isteksizce üstlendiğimiz bir sorumluluk olmayacaktır.

Bu arada Ay düğümlerinin de Yengeç – Oğlak aksında yer alması ve Yengeç’teki Kuzey Ay Düğümü’nün yöneticisi Ay’ın aynı zamanda tutulmanın da yöneticisi olması, bu gökyüzü hareketinin ne kadar önemli ve kadersel olduğunu açıklar nitelikte. Değişimin ayak sesleri duyuluyor diyebiliriz. Biz de bu değişime ne kadar ayak uydurabilirsek, o kadar rahat edeceğiz.

Peki tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç: Tutulma 4. Evinde yani aile, ev ile ilgili konularda etkin olacak. Aile hayatınla ilgili uzun sürecek bir değişim dönemine giriyorsun. Ailenin, özellikle anne ya da anne figürü olarak gördüğün birinin sağlığıyla ilgilenmen gerekebilir. Ancak yine de bu dönemde ailenden destek almaya devam edeceksin. Aile mülkleriyle ilgili bir sorun bu dönemde çözülebilir. Bir taşınma söz konusu olabilir. Tek başına yaşamaya karar verebilirsin. Ya da bu dönemde, evden çalışmaya karar vermen de gündeme gelebilir.

Sevgili Boğa: Güneş tutulması senin 3. Evinde, yani kardeşler, kuzenler, yakın çevre ile ilişkilerinde etkin olacak. İletişim trafiğin yükselebilir. Kardeşlerin ya da kuzenlerin ile ilgili sorumluluklar alman gerekebilir. Bu dönemde yakın çevrenden ya da kardeş ve kuzenlerden hamilelik haberleri alabilirsin. Eğitim hayatın sürüyorsa, fikir değiştirerek başka bir alana geçiş yapmak isteyebilirsin. Bu arada sosyalleşme ihtiyacın da artış gösterecektir. Hayatına birçok yeni insan girebilir. Medya, sosyal medya, internet ile ilgili bir iş yapıyorsan, şansın açılacak. Uzaktaki akrabalarla ilişkilerde biraz gerilmen mümkün. Onlarla ortak paydada buluşmakta zorluk yaşayabilirsin. Ayrıca, tatil planları ve uzun yolculuklarda yaşanacak sıkıntılar seni biraz bunaltabilir.

Sevgili İkizler: Tutulma 2. Evinde yani para evinde gerçekleşiyor. Finansal konularda büyük bir değişim seni bekliyor. Risk almaya eğilimli olduğun ancak alacağın riskler konusunda çok dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Hiç beklemediğin ani borçlar ortaya çıkabilir. Yeni iş ve para kaynakları bulabilirsin ancak ayağını yorganına göre uzatmanda büyük fayda var. Başkalarını desteğine çok güvenmemeli, havadan gelecek paralara bel bağlamamalısın. Sana bu dönemde kendinden fayda var. Müsriflikten kaçınmalı ve kazandığını elinde tutmaya gayret etmelisin.

Sevgili Yengeç: Tutulma 1. Evde, burcunda gerçekleşiyor. Senin için kadersel sayılabilecek bir değişim dönemine giriyorsun. Yaşamında yeni bir sayfa açabilir, yeni kararlar alabilirsin. Kendini geliştirmek, hedeflerine doğru ilerlemek için ideal bir dönem. Eğer bekarsan, hayatında kalıcı olacak yeni bir ilişki başlayabilir. Bir ilişki içindeysen, evlilik yolunda ilk adımlarını atabilirsin. Bu sene senin için çabalarının karşılığını alabileceğin bir yıl olabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsan, bu isteğin gerçekleşebilir. Evliysen, evlilikle ilgili üstlenmek zorunda kalacağın sorumluluklar seni biraz bunaltabilir. Bir imaj değişikliği yapman da mümkün.

Sevgili Aslan: Tutulma 12. Evinde, yani bilinçaltı alanında gerçekleşiyor. Bu dönem senin için gerçeklerle yüzleşme zamanı. Geçmişin hesabını yapabilir, korkularından arınmak, zihinsel bir temizlik yapmak için çaba gösterebilirsin. Hayatını düzene sokmak için uygun bir dönemdesin. Ruhunu dinlendirmek, meditasyon, yoga gibi sakinleştirici aktivitelerle uğraşmak sana çok iyi gelebilir. Senden saklanan sırları keşfedebilir, gerçek dost ve düşmanların kimmiş öğrenebilirsin. Sağlığını da göz ardı etmemende fayda var. Maddi dünyadan bir süreliğine uzaklaşmak, enerjini toplamanı sağlayacak.

Sevgili Başak: Güneş tutulması 11. Evinde, yani gelecek planları, arkadaşlık, sosyal çevre alanlarında etkili olacak. Arkadaş çevrende bir değişiklik olması söz konusu. Yeni bir çevreye girebilirsin. Sana kariyer alanında destek olacak, senden yaşça büyük otorite figürleriyle tanışabilirsin. Hedeflerinde ve gelecek planlarında dönüşümler yaşanabilir. Yeni projelerde yer alabilir, sosyal çevrenden destek görebilirsin. Uzun zamandır planladığın ancak somut bir hale getiremediğin bir projeyi bu süreçte hayata geçirebilirsin. Bu dönemde yalnız kalmak yararına olmayacaktır. Ekip işleri senin yararına olabilir. Kariyer kazançlarında da bir artış söz konusu. Çocuk sahibi olmak istiyorsan, uygun bir dönemdesin. Çocuğun varsa, onunla ilgili bir değişiklik olabilir.

Sevgili Terazi: Güneş Tutulması 10. Evinde yani kariyer evinde gerçekleşiyor. Tutulmayı en şiddetli hissedecek burçlardan birisin. Hayatında kariyer ve hedeflerin ilgili büyük değişimlerin yaşanması mümkün. Daha fazla çalışacağın, hedeflerini yeniden gözden geçireceğin, hatta belki kendine yeni hedefler belirleyeceğin bir döneme giriyorsun. Aile ve kariyer dengesini kurmakta çok zorlanabilir bu yüzden zaman zaman pes etmek isteyebilirsin. Ancak, içindeki gerginlik ve korkuları dışa yansıtmamaya çalışacaksın. Eğer çalışıyorsan, bir terfi, atama ya da iş değişikliği söz konusu olabilir. Eğer iş arıyorsan, bu dönemde iş bulma ihtimalin var. Evlenerek ya da çocuk sahibi olarak da toplumsal statünü değiştirebilirsin. Bu arada ev ya da yaşadığın şehri değiştirme konusu da gündeme gelebilir.

Sevgili Akrep: Tutulma 9. Evinde yani eğitim, medya, hukuk, gelecekle ilgili kararlar, uzun yolculuklarla ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu konularda değişiklikler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Fikirlerin ile takdir edilebilir, önemli kişilerin dikkatini çekebilirsin. Eğer eğitimine devam ediyorsan bu sene senin için bir başarı yılı olabilir. Yeni bir eğitim için yurt dışına çıkabilirsin. Yurt dışı ile ilgili bir iş söz konusu olabilir. Çok sık seyahat etmen gereken bir işe başlayabilirsin. Devam eden bir hukuksal süreç varsa bu dönemde sonlanabilir. Evliysen eşinin ailesi ile ilgili olumlu bir süreç yaşanabilir. Uzak akrabaların sana yurt dışı planlarınla ilgili destek verebilirler. Öte yandan kardeşler ve yakın çevre ile aranda gerilim olması mümkün. Daha uzlaşmacı olmaya çalışmalısın.

Sevgili Yay: Güneş tutulması 8. Evinde gerçekleşiyor. Yani, finansal konular, eşin ya da ortağın parası, vergi, sigorta, miras, prim, komisyon gibi konular ön plana çıkıyor. Bu süreçte iş birlikleri ve ortaklıklar senin için yararlı olabilir. Uzun süredir devam eden maddi bir sorun, bu süreçte çözülebilir. Mesela bir miras ya da nafaka davası sonuçlanabilir. Bu süreçte nihayet ayağını yorganına göre uzatmayı öğrenebileceksin. Bir kredi borcu bitebilir. Yeni ve sağlam yatırımlar yapabilirsin. Eşinin, partnerinin geliri artabilir. Eşinle ilişkiniz her anlamda daha da derinleşebilir. Sezgilerinin arttığını hissedebilirsin. Doğa üstü konulara daha fazla ilgi duymaya başlaman mümkün. Sen de bu arada ruhsal bir dönüşümden geçebilirsin.

Sevgili Oğlak: Tutulma, 7. Evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşiyor. Evlilik, uzun vadeli ilişkiler, ortaklıklar gibi konular ön plana çıkacak. Bekarsan hayatına kalıcı bir ilişki yaşayacağın biri girebilir. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen, evlilik kararı alabilir ve hatta nikah masasına oturabilirsin. Eğer zaten evliysen, eşin senin için büyük bir destek kaynağı haline gelebilir. Ancak karşılıklı olarak birbirinize baskı uygulamaktan kaçınmalı, sorunları büyütmeden birlikte konuşarak çözmeyi denemelisiniz. İş birlikleri ve ortaklıklar için de aynı şeyler geçerli. Senin için artık önem arz etmeyen kişileri hayatından çıkarabilir, geçmişte bırakabilirsin. Bu arada seninle açıktan açığa rekabet etmek isteyen, düşmanca davranan kişiler de kendilerini gösterebilirler. Temkinli olmaya çalışmalısın. Sağlığına da özen göstermeyi unutma.

Sevgili Kova: Güneş tutulması, 6. Evinde yani iş ortamı, günlük rutinler ve sağlık konularını kapsayan alanda gerçekleşiyor. Eğer çalışıyorsan, sorumluluklarının artacağını söyleyebiliriz. Yeni projelerin yükü senin sırtına yüklenebilir. Günlük rutininde seni zorlayacak değişiklikler olabilir. Sabırlı olman ve aşırı egolu davranmaktan kaçınman senin için çok yararlı olacaktır. Sen de kendini göstermek için varını yoğunu ortaya koyacaksın. Yeni çalışma arkadaşların arasında sabrını zorlayanlar olabilir ancak aynı zamanda destek göreceğin iş arkadaşları da hayatına katılabilir. Çalışmıyorsan, günlük hayatında değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Örneğin evinde tadilat konularına girişmen mümkün. Sağlık konularında da kontrolleri aksatmamakta ve doktorun tavsiyelerine uymakta fayda var.

Sevgili Balık: Tutulma 5. Evde yani aşk, ilişkiler, çocuklar ve hobilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. İlk olarak bekar Balıkların bu dönemde aşkı bulmalarının çok büyük ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Yani aşk kapını çalıyor. Eğer hayatında biri varsa, bu ilişki resmiyete dökülebilir ve evliliğe doğru uzanabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan, çok uygun bir dönemdesin. Kısa süre içinde hamilelik haberi alabilirsin. Hobilerini, somut bir kariyer haline dönüştürmen ve onlardan gelir sağlaman da mümkün. Çocuğun varsa, onlarla ilgili olumlu gelişmeler de yaşayabilirsin. Çok fazla risk almamak şartıyla, borsa ya da şans oyunlarında da kısmetin açılabilir. Tatiller ve keyif alacağın eğlenceli ortamlar bu dönemde seni bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.