2 Mart 2018 – Başak Burcunda Dolunay

Bu gece sabaha karşı Başak burcunda bir dolunay gerçekleşti. Dolunaylar, gizli konuların açığa çıkmasını, karar verme ve sonlandırma süreçlerini ve anlatır. Başak burcundaki dolunay ise devam mı, tamam mı kararı vereceğimiz bir sürece işaret ediyor. Peki bu dolunay bizleri nasıl etkiliyor?

Önümüzdeki 10 – 15 günlük süreçte özellikle günlük rutinlerimiz ve sağlığımızla ilgili kararlar vermek durumunda kalabilir, sağlık nedeniyle alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz. Doktorumuzu değiştirmemiz, farklı bir tedaviye karar vermemiz ya da daha sağlıklı bir hayat için yeni bir beslenme tarzı benimsememiz mümkün. Daha sade ve düzenli bir hayat tarzına yönelebilir, bedenimizin bize verdiği sinyallere kulak kesilebiliriz.

Hayatımızı verimlilik perspektifinden değerlendirecek, kendimize sık sık “ne işime yarıyor?” sorusunu soracağız. Tabiri caizse dip köşe bir bahar temizliğine girişecek, maddi ve manevi olarak bir arınma sürecine gireceğiz. Bize faydası olmadığımız kişileri hayatımızdan çıkarmaya, faydasız alışkanlıklarımızı değiştirmeye kısacası hayatımızdaki fazlalıklardan ve bize zarar veren şeylerden kurtulmaya çalışacağız.

Detaylara takılabilir, her şeyi kontrol etmeye çalışırken daha kaygılı bir ruh haline bürünebiliriz. Bugünlerde olayları mümkün olduğunca akışına bırakmak hem beden hem ruh sağlığımız için daha doğru olabilir. Bazı konularda ise karar vermekte zorlanabiliriz. Ne yardan ne serden geçerek orta yolu bulmaya çalışabiliriz. Bu durum hayatımızda belirsizliklere yol açabilir ve attığımız adımlardan sonuç alamayabiliriz. Ancak akışına bıraktığımız işlerin bir şekilde yoluna gireceğini unutmayalım.

Sevgili Koç; Başak burcundaki dolunay, sağlığınla ilgili farkındalığının artmasına yardım edecek. Daha sağlıklı bir hayat tarzı benimsemek isteyebilir, ihmal ettiğin sağlık kontrollerini yaptırabilirsin. Önümüzdeki 15 günlük süreçte iş ortamında yükün artabilir, iş arkadaşlarının sorumluluklarını da yüklenmen gerekebilir, kendini fazla yormamanda yarar var.

Sevgili Boğa; Başak burcundaki dolunay aşk hayatını etkileyebilir, hayatına yeni girebilir. Ancak karşındaki insanı gözünde fazla büyütebilir, sonrasında hayal kırıklığı yaşayabilirsin, dikkatli olmalısın. Boş vakitlerini daha verimli geçirmene yardım edecek hobiler edinebilirsin. Çocuklarının sağlığı ile ilgili konular gündeme gelebilir. Daha sağlıklı yaşamak için adımlar atabilirsin. Hamile kalabilirsin.

Sevgili İkizler; çalışma ortamın hareketlenebilir, günlük rutinlerin değişebilir. İş ortamında seni yoracak bir sorumluluk yüklenmen gerekebilir. Günlük işlerinde artışlar olabilir, sürekli evde bir şeylerle uğraşmak durumunda kalabilirsin. Ebeveynlerin sorumluluğunu alabilirsin. Evde temizlik yapman gerekebilir, eşyaların yerini değiştirebilir ya da taşınma kararı alabilirsin.

Sevgili Yengeç; bugünlerde alacağın haberler kafanı karıştırabilir. Özellikle hakkındaki bir dedikodunun canını sıkması mümkün. Yeni bir eğitime başlamaya karar verebilirsin. Bir süredir devam eden ticari görüşmeler nihayet bir sonuca ulaşabilir. Günlük hayatın her zamankinden daha telaşlı olabilir. Kardeşlerine yardım etmen gerekebilir.

Sevgili Aslan; Başak burcundaki dolunay seni özellikle finansal konularda etkileyebilir. Senden borç isteyenler olabilir, bir alacak verecek konusu kapatabilirsin. Ancak borç alma verme konularında dikkatli olmanda yarar var. Harcamalarına dikkat etmen gerekebilir, bütçeni gözden geçirebilirsin. Gelirlerinde artış olması da muhtemel.

Sevgili Başak; burcunda gerçekleşen dolunay hayatının birçok alanında etkili olabilir. Sağlığın ve dış görünüşünle ilgili konular gündeme gelebilir, kendine daha çok özen göstermeye başlayabilirsin. Evlenmeye ya da çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin. İkili ilişkilerde karşındaki insanların talepleri daha fazla sorumluluk almanı gerektirebilir. Hayatındaki yükleri temizlemek isteyebilirsin.

Sevgili Terazi; Başak burcundaki dolunay, senin için içsel huzursuzluklarının artacağı bir döneme işaret ediyor. İç dünyana yönelebilir, gizli kaygılarınla yüzleşmek durumunda kalabilirsin. Bugünlerde kendini fazla yormamalı, sağlığına özen göstermelisin. Kuruntulardan uzak durmalı, yersiz endişelerle kendini yıpratmamalısın. İş ortamında artan rekabet seni yorabilir.

Sevgili Akrep; dolunay arkadaş ilişkilerin, kariyer gelirlerin ve gelecek hedeflerin üzerinde etkili olabilir. Arkadaşlarının yardımına koşmanı gerektiren durumlar oluşabilir. Ancak bugünlerde gereksiz huysuzluklar yapman arkadaşlarınla aranın açılmasına neden olabilir. Geleceğinle ilgili planlarını gözden geçirebilir, kendine daha gerçekçi hedefler koymaya çalışabilirsin.

Sevgili Yay; Başak burcundaki dolunay özellikle iş hayatın ve kariyerin üzerinde etkili olabilir. İş değiştirmeye karar verebilir, işten ayrılabilirsin. Bugüne kadar ihmal ettiğin işler karşına çıkabilir, onları yetiştirmek için telaş yapabilirsin. Seni koşturmacası çok ve yorucu bir dönem bekliyor olabilir. Ailenle ilgili sorumluluklarında da artış olabilir, annenin sağlığıyla ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Oğlak; dolunaydan en olumlu şekilde etkilenen burçlardan birisin. Bu süreçte kafanı toplayabilir, kafanı meşgul eden sorunları bir çözüme kavuşturabilirsin. Bugünlerde alacağın haberler farkındalığını arttırabilir. Yakın çevrenle ve kardeşlerinle aranda gerilim olsa da ilişkilerini gözden geçirip yeniden düzenleyebilirsin.

Sevgili Kova; önümüzdeki 15 günlük süreç senin için biraz sıkıntılı olabilir. Özellikle finansal konularda küçük krizler yaşaman mümkün. Ortak maddi kaynaklarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Bir mirasla ilgili sorunlar su yüzüne çıkabilir. Partnerinin ya da ortağının kazançları için endişelenebilirsin. Vergi borcu, prim borcu gibi konularla ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Balık; karşıt burcunda gerçekleşen dolunay özellikle ikili ilişkilerin üzerinde etkili olabilir. Devam eden bir ilişkin varsa evlilik teklifi alman mümkün. Partnerin, iş ortağın ya da iş birliği içinde olduğun kişilerden destek göreceğin bir dönemdesin, sorumluluklarını paylaşabilir, yükünü hafifletebilirler. Sana yol gösterecek insanlarla tanışabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir