19 Nisan 2019 Günlük Burç Yorumları

Sabah saatlerine; geceye oranla daha pozitif bir ruh haliyle uyanabiliriz ancak bugün saat 14:11’ de Terazi burcunda ikinci dolunay gerçekleşiyor. 21 Mart günü gerçekleşen birinci Terazi dolunayı bize her türlü ilişki de biraz daha özgürleşme ihtiyacında ve yol ayrımında olacağımızın işaretlerini vermişti. Şimdi 29 derecede gerçekleşen bu dolunay artık aldığımız kararlar doğrultusunda sona gelindiğini anlatıyor. Astroloji de 29 dereceler aneritik olarak adlandırılır ve sonlanmalarla, bitişlerle sembolize edilir. İlişkilerde, işbirliklerinde, adalet, diplomasi, politika gibi alanlarda yaşanan yol ayrımları bazı vazgeçişleri de beraberinde getirecektir. Dolunay haritasına baktığımızda Aslan burcunun yükseldiğini ve Güneş’in dolunayın hemen ardından Boğa burcuna geçeceğini görüyoruz. Öncelikle hızla kararlar alınıp, yoğun bir iletişim trafiği yaşanabilir, bilgi akışı artabilir. Ancak bu durumun nereye varacağını kestirmek de biraz zor olabilir. Hem kişisel hayatlarımızda hem de ülke açısından bu karar ve girişimler güven krizlerini tetikleyebilir, mali sıkıntılara yol açabilir. 29 derecenin anlamlarından biride yapılacak bir şey kalmadı, durumu olduğu gibi kabullenip önümüze bakmamız gerektiği yönündedir. Önümüzdeki günlerde tekrar aynı konularla ilgili hamle yapmak yerine yola devam etmemiz hepimizin hayrına olacaktır. Zaten Ay’ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte daha derin ve kapsamlı bir araştırma ihtiyacında olacak olayların aslını astarını merak edip yeni stratejiler kurmaya çalışacağız. Dolunayın gerginliği devam ederken Uranüs’ün de devreye girmesiyle bir çok sürpriz yaşanabilir, beklenmedik adımlar kopuşu hızlandırabilir. Bu dönemde ekonomik açıdan dikkatli ve akılcı ilerlemeliyiz, zira spekülasyona açık bir ortam oluşabilir.

Doğum haritana özel günlük burç yorumunu okumak için Moyra uygulamasını indir! 

Sevgili Koç; ilişki ve ortaklık evinde oluşan Dolunay, geçtiğimiz ay eyleme geçtiğin alanlarda bitiş ve yeni başlangıçların önünü açarken farkındalığını da artırabilir. Hayat dinamiklerinde cesur ve atak olmanın yansıra başkalarından da destek görebilirsin. Gün içinde iş ve sosyal hayatında hak ve adaleti önemsemen ve önemsetmen gerekebilir.

Sevgili Boğa; bugün gizli ilişkiler, kulisler ve dedikodular beklenmedik gelişmelere yol açabilir, görüşlerinden dolayı üstünde baskı hissedebilirsin. Dolunay, bir süredir beklemede bıraktığın projelerine hız vermen için fırsat oluştururken, başkalarının maddi ve manevi kaynaklarından yararlanmanı da sağlayabilir.

Sevgili İkizler; günün ilk saatlerinde sevdiklerinle aranda gerilim oluşabilir, bencilce davranışların kriz yaşatabilir. Aşk ve çocuklarla ilgili sürüncemede kalan olaylar ve konular açığa çıkabilir. Edindiğin farkındalık çözüm sürecini hızlandırırken, maddi içerikli bir konu endişelerini artırabilir.

Sevgili Yengeç; iş ve günlük yaşamında desteklenip fırsatlar bulurken, aileni ve özellikle partnerini ilgilendiren birtakım konularda yaşayacağın sonlanmalar, bugün oluşan Dolunayla birlikte gündemine gelebilir. Öğleden sonra dostlarınla birlikte olman, sosyal aktivitelerde bulunman ve gizli saklı konulara merak salman mümkün.

Sevgili Aslan; bugün alacağın haberler yeni kararlar vermene neden olabilir. Çalıştığın insanlara karşı sabrının zorlandığını hissedebilirsin. Dolunay ile yakın çevre, kardeş, kuzen veya komşularla aranda yaşanmış bir konunun sonuca bağlanması mümkün.  Mesleğin gereği daha sık seyahat edebilir, uzak yerlerle bağını arttıran bir anlaşma yapabilirsin.

Sevgili Başak; gelirlerinde yaşanan iniş çıkışları artık bir düzene oturtman için sevdiklerinden tepki ve baskı görebilirsin. Ailenden alabileceğin maddi ve manevi yardımla dengeyi kısa sürede kurabilirsin. Dolunay sayesinde bir süredir ekonomik konularla ilgili devam eden ama sonuç alamadığın girişimlerin olumlu ya da olumsuz karşılığını alabilirsin

Sevgili Terazi; burcunda gerçekleşen Dolunay, kişisel kararlarında başkasının etkilerinin olabileceğini göstermekte. Aile büyüklerinden kaynaklanan baskılardan dolayı çatışmalar yaşayabilirsin. Keyif aldığın bir ilişki veya geliri yüksek olan bir ortaklık ailenden destek bulmayabilir. Ancak sevdiğin insanlar destek kuvvet olarak arkanda olacak.

Sevgili Akrep; yakınlarının senden habersiz yapmış olduğu bir takım konular kulağına gelebilir, gizli ilişkiler açığa çıkabilir ve beklemediğin olaylar karşısında gerilim yaşayabilirsin. Dolunay hayatına kadersel gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kişisel kararlarında daha cesur ve risk almaya eğilimli olabilirsin.

Sevgili Yay; bugün grup içi çalışmalarında beklemediğin gerilimli zamanlar yaşaman mümkün. Üzerinde hissedebileceğin baskı, öğleden sonra içine kapanmana ve çevreni sorgulamana neden olabilir. Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay sana emeklerinin karşılığını maddi ve manevi alıp almadığını sorgulatabilir.

Sevgili Oğlak; bugün gerçekleşen dolunay sonrasında yaşamını yeniden düzenleyebilir, kariyerini gözden geçirebilirsin. Bu ara işini değiştirmek için yoğun istekler içinde olabilir, hayatına yeni bir yol haritası çizmek isteyebilirsin. Öğleden sonra sevdiklerinle yoğun iletişim içinde olabilir, çocuklarla daha fazla zaman geçirebilirsin.

Sevgili Kova; gerek sosyal medyada gerekse de aynı görüşü paylaştığın gruplarda farkındalığını artıracak gelişmeler yaşanabilir, kimi zaman da gizli muhaliflerin baskısını hissedebilirsin. Dolunay ile uzun süredir beklediğin haberleri alabilir, yüksek eğitim, yurtdışı, medya ve mahkemelerle ilgili girişimlerinin sonuçlandığına tanık olabilirsin.

Sevgili Balık; gün içeresinde oluşan Dolunay, borç alacak dengesinde yaşadığın krizlere rağmen olumlu sonuçlar almana, bir borcunu kapatmana ya da alacaklarını toparlamana fırsat verebilir. Öğleden sonra yeni bir eğitime başlama fikrini benimseyebilir ya da aldığın bir eğitimi fırsat ve kazanç kapısı olarak değerlendirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.