19 Mayıs 2019 – Akrep Burcunda Dolunay

Gökyüzü hareketleri açısından mayıs ayı da nisan ayını aratmayacak gibi görünüyor. 19 Mayıs 2019 tarihinde, Türkiye saati ile 00.11’de Akrep burcunda 27 derecede bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay elbette yükselen burçlarımıza göre hepimizi etkileyecek ancak en çok etkilenecek burçların Boğa, Aslan, Akrep ve Kova olacağını söyleyebiliriz. Dolunay haritasında Oğlak burcu yükseliyor.

Yükselen Oğlak yöneticisi Satürn, Oğlak burcunda ve 1. evde retro konumda bulunuyor. Dolunay haritanın 5 ve 11. ev aksında yer alıyor. Ay’ın Akrep burcunda kendini hiç de rahat hissetmediği malum. Bu yüzden bu dolunayın da gerilimli, bizi endişelendiren bir dolunay olduğunu söyleyebiliriz. 5 ve 11 vurgusu, özellikle ilişkilerle alakalı stres yaşanabileceğini gösteriyor.

Dolunay astrolojide sonlanmaları, bitişleri temsil eder. Dolunayın Akrep’in son derecelerinde oluşması da bu bitiş, sonlanma temasını destekliyor. Toplum kurallarına karşı çıkamadığımız, el alem ne der kaygısıyla ya da görev bilinciyle sürdürdüğümüz, uzun süredir sürüncemede olan ilişkilerin, iş birliklerin bu dönemde bitmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Yükselen Oğlak ve dolunay haritasındaki toprak elementi vurgusu, bu değişimi makul bir şekilde, soğukkanlılıkla karşılayabileceğimizi de gösteriyor. Endişeli olacağız ama paniğe kapılmayacağız.

Ayrıca dolunayın etkileri sürerken, Venüs ve Uranüs’ün de birleşme açısı yapması, korkularımızla yüzleşip, zincirlerimizi kırmamızı, ani kopuşlar yaşamamızı sağlayabilir. Dolunaya Merkür’ün eşlik etmesi ise manipülasyona açık olduğumuzu belirtiyor; bu nedenle de sakin olmamız, tartışmalardan uzak kalmamız ve kışkırtmalara kapılmamamız gerektiği konusunda bizi uyarıyor.

Bu dolunay, korkularımızla yüzleşme, eskiyi geride bırakma, sonlanması gerekenleri sonlandırma dolunayı. Değişime direnmemizde fayda var.

Akrep Dolunay’ının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Dolunay, seni finansal konularda etkiliyor olacak. Ailenin parası, ortaklıklardan gelen gelirler, borç, vergi, sigorta gibi konularda gerginlik ve endişe yaşadığın bir süreç sonlanabilir. İşi gerginliğe ve çatışmaya vardırmak yerine daha uyumlu olmaya çalışmanda fayda var. Maddi konularda manipülasyona açıksın. Temkinli ve akıllıcı adımlar atmalı, hemen gaza gelmemelisin.

Boğa: Karşıt burcundaki Dolunay seni ilişkiler konusunda dikkatli olman için uyarıyor. Hayatında biri yoksa yeni biriyle tanışabilir ya da sadece görev bilinciyle yürüttüğün ama artık mutlu olmadığın bir ilişkiyi kesip atmak isteyebilirsin. Ancak burcunda hareket eden Merkür, dolunaya eşlik ettiği için manipülasyonlara ve aldanmalara dikkat.

İkizler: Dolunay seni en çok, sağlık, günlük rutinler ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. İş ve günlük yaşamında bazı şeylerin sonlandığı bir dönemdesin. Birlikte çalıştığın kişiler değişebilir. Farklı bir işe geçebilirsin. Günlük yaşamından bazı kişileri ailenden bile olsalar sonsuza kadar çıkarabilirsin. Sağlığınla ilgili aldığın kararları uygulamaya başlayabilirsin. Diyet yapmak istiyorsan iyi bir zaman.

Yengeç: Akrep burcundaki Dolunay, seni aşk ve ilişkiler konularında etkiliyor olacak. İlişkiler açısından yol ayrımındasın. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen ve ilişkide sorunlar yaşıyorsan, kesin kararını bu dolunayda verebilirsin. Hayatında yürümediğini düşündüğün her şeyi geride bırakmak ve yoluna devam etmek için uygun bir zaman dilimindesin.  Bu dönemde yaşamına kadersel olarak değerlendirebileceğin birileri girebilir. Evlenme teklifi alabilirsin. Eğer evliysen, çocuk sahibi olma kararı verebilirsin.

Aslan: Akrep Dolunay’ı ev ve aile ile ilgili konuları ön plana çıkaracak. Geçmişten gelen bazı konuları gündeme getirebilir, ailenle ilgili yaşadığın sorunları geçmişte bırakmak isteyebilirsin. Seni şok edecek aile sırları ortaya çıkabilir. Ayrıca aile bireylerinin sağlığı ile ilgili bir konu gündeme gelebilir. Taşınma, gayrimenkul alımları ya da satışları da söz konusu olabilir. Kariyerinden dolayı ev, şehir, ülke değiştirmek zorunda kalabilirsin.

Başak: Yakın çevren, kardeşlerin ve arkadaşların ile ilişkilerin dolunaydan en çok etkilenen alanlar olacak. Bu dönemde sevdiklerin ve yakın çevren ile iletişim trafiğin artacaktır. Uzun zamandır sürüncemede kalan ve aranızda sorun yaratan konuları sonuçlandırabilirsin. Uzaklardaki aile bireylerinden ya da arkadaşlarından ilginç haberler gelebilir. Bu dönemde sosyal medyada çok aktif olabilirsin.

Terazi: Dolunay, seni en çok maddi konularda etkiliyor olacak. Bütçeni dengelemek için harekete geçebilir, finansal konularla ilgili endişelere kapılabilirsin. Evle ilgili çıkan masraflar endişelerini daha da arttırabilir. Maddi güvenliğini sağlamak için yeni düzenlemeler yapmak isteyebilir, borçlarından kurtulmak ve düzlüğe çıkmak için yeni girişimlerde bulunabilirsin. Ancak manipülasyonlara açık olduğundan dikkatli hareket etmende fayda var.

Akrep: Burcunda gerçekleşen Dolunaydan en çok etkilenecek burçlardan birisin. İlişkilerin ve genel olarak hayatınla ilgili yeni düzenlemeler yapmak, sana faydası olmadığını düşündüğün konuları sonlandırmak, sana yeteri kadar değer vermediğini düşündüğün insanları hayatından çıkarmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Yeni teklifler, yeni iş birlikleri gelebilir. Sana yeni şeyler katacak yeni insanlarla tanışabilirsin. Ailen ile ilgili ilginç haberler alman mümkün.

Yay: Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, iç dünyanda iniş çıkışlar yaşamana sebep olacak. Korkularınla yüzleşmek isteyebilirsin. Ayrıca bu dönemde senden saklanmış bazı sırlar ve gizli düşmanlar ortaya çıkabilir. İş ortamı ve günlük rutinler açısından da bazı şeyleri sonlandırmak isteyebilirsin. Sağlık konusunda da çok dikkatli olman gereken bir dönem. Sezgilerin bu dönemde çok güçlü olacak. Maddi dünyadan uzaklaşıp bir süre manevi tarafını beslemek isteyebilirsin.

Oğlak: Akrep Dolunay’ı, seni sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarında etkiliyor olacak. Bir önceki dolunay döneminde karşı karşıya geldiğin ya da çatıştığın bazı insanları hayatından çıkarmak isteyebilirsin. Kariyer açısından senin için çok önemli olacak kişiler hayatına girebilir ve sana yol gösterebilir. Bir süredir planladığın, hayalindeki bir iş gerçekleşebilir. Gereksiz konuları geride bırakabilir, geleceğe yönelebilirsin.

Kova: Akrep Dolunay’ı, seni ev ve iş hayatı konularında etkiliyor olacak. İşle ilgili konular gündeme gelebilir. Kariyerinle ilgili bir yol ayrımına geldiğini hissedebilirsin. Üstlerinle veya ebeveynlerinle iletişim kurmakta zorlanman ve çatışmalar yaşaman mümkün. Ailen ya da üstlerin tarafından senden bugüne kadar saklanmış bazı şeyleri bu dönemde öğrenebilirsin. Çatışmalardan kaçınmanda fayda var ancak manipülasyonlara karşı da kendini korumalısın.

Balık: Akrep burcundaki Dolunay, eğitim, yurt dışı, medya, hukuk alanlarında etkisini gösteriyor olacak. Dünya görüşünü sorguladığın, kendini bir arayış içinde hissettiğin bir döneme giriyorsun. Bu dönemde uzun süredir devam eden bir hukuksal süreç nihayet sonuçlanabilir. Sosyal medyada dikkatli olman gereken bir dönemdesin. Geçmiş konuları ön plana çıkarmak yerine geleceğe yönelmeli, kendine yeni hedefler çizmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.