19 Ekim – Terazi Burcunda Yeniay

19 Ekim’de Terazi burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar bize gerçekleştiği burcun temasıyla ilgili fırsatlar sunar ve bu temalarda başlangıçlar yapmamıza imkân verir. Terazi burcundaki yeniay ise karşımıza özellikle ilişkiler, evlilik, iş birlikleri, ortaklıklarla ilgili fırsatlar çıkarabilir ve hayatımızda bu konularla ilgili yenilik yapma isteği verebilir. Estetik, sanat, adalet, uyum ve denge de bu yeniayın temaları arasında. Bu dönemde sanatsal faaliyetlere yönelebilir, adalet arayışına girebilir, iç dengemizi bulmamıza ve çevremizle uyum içinde olmamıza yardım edecek fırsatlar yakalayabiliriz.

26 derece Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniay, aynı zamanda Uranüs ile karşıtlık yapmakta. Bu durum fırsatların karşımıza beklediğimizden çok daha hızlı bir şekilde çıkacağına işaret ediyor. Yeniaydan sonraki birkaç gün içinde hayatımızda yukarıda sağdığımız konularda ani gelişmeler olabilir ve hatta sürpriz diyebileceğimiz durumlarla karşılayabiliriz. Özellikle özel hayatımızda, yani evlilik ve ilişki konularında beklentilerimizin çok dışında gelişmeler yaşayabiliriz. Yeni ilişkiler kuramaya çalışabilir, mevcut ilişkilerimizdeki sorunları çözmek için harekete geçebiliriz. Küs olduğumuz insanlarla barışmak için adım atabiliriz. Ancak Uranüs’ün etkisini unutmalı, ani tepkiler vermekten kaçınmalıyız. Bir tarafımız sağduyulu ve rasyonel davranmak ve Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek istese de diğer tarafımız güdüsel bir şekilde davranmayı ve aklımıza geleni yapmayı isteyebilir. Bu ikilemin ilişkilerimizi yıpratmasına izin vermemeliyiz.

Yeniay dönemlerinde gizli konular açığa çıkar. Terazi yeniayıyla birlikte özellikle ilişkilerimiz, ortaklıklarımız ve iş birliklerimizde bilinçaltımıza ittiğimiz, üstünü örttüğümüz ya da görmezden geldiğimiz ne varsa görünür olacak. Uranüs’ün etkisiyle de bu konularda farkındalık kazanabilir, bir aydınlanma yaşayabiliriz. Yeniay, ilişkiler açısından yeni bir dönemin habercisi. Uranüs ise değişimin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Biz de bu dönemde yeni şartlara uyum sağlamak için kararlarımızı ve stratejimizi değiştirebiliriz.

Terazi burcunun bir diğer teması ise diplomasi. Yeniay sürecinde arabuluculuk yapmamızı, taraflar arasında orta yolu bulmamızı gerektiren olaylar yaşayabiliriz. Ayrıca yeniayın etkisiyle sosyal hayatımız hareketlenebilir ve çevremiz genişleyebilir.

Sevgili Koç; romantik ilişkilerinle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsin. Partnerin sürpriz yaparak ilişkinizi renklendirebilir. Evlilik teklifi alman mümkün. Yalnızsan yeni biri hayatına girebilir. İlişkilerini, iş birliği içinde olduğun kişileri gözden geçirmeni gerektiren olaylar meydana gelebilir. Bir ortaklık kurmaya karar verebilirsin. Sürpriz sayılabilecek bir anlaşma hayatında yeni bir dönem başlatabilir.

Sevgili Boğa; iş ortamında seni şaşırtacak gelişmeler olabilir. Terfi edebilirsin ya da görev tanımın değişebilir. Yeni iş arkadaşları edinmen mümkün. İş ortamında ya da akrabaların arasında çıkacak bir tartışmada arabulucu rolü üstlenebilirsin. Kişisel bakımına daha özen göstermeye karar verebilir, bu amaçla alışkanlıklarını ani bir şekilde değiştirebilirsin.

Sevgili İkizler; romantik ilişkin hareketlenebilir. Yeni biriyle tanışabilir ve bu kişinin aradığın insan olduğunu düşünebilirsin. Şans oyunlarında bahtın açılabilir. Sanata olan ilgin artabilir, sanatsal bir hobi edinebilirsin. Çocuklarla ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. Ani bir hamilelik yaşayabilirsin. Hayattan daha fazla keyif almak için neler yapabileceğini düşünebilir, bu konuyla ilgili kararlar alabilirsin.

Sevgili Yengeç; bir süredir satılamayan bir mülk aniden satılabilir. Ailenle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsin. Babandan maddi ve manevi destek alabilirsin. Evini değiştirmeyi düşünüyorsan bu konuda hızlı gelişmeler olabilir. Çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin.

Sevgili Aslan; bir süredir içinde olan ama kimseye belli etmediğin duygularını karşındaki insanlara anlatabilir, onları şaşırtabilirsin. Kardeşlerin ya da kuzenlerinle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Yeni komşular edinebilirsin. Yakın çevrenin dahil olduğu bir anlaşmazlığın çözümünde arabulucu bir rol üstlenebilirsin. Önemli bir sözleşme imzalatabilirsin.

Sevgili Başak; bir süredir tahsil edemediğin ödemeleri alabilirsin. Ancak beklenmedik gelişmeler planlamadığın harcamalar yapmana neden olabilir. Kardeşlerin ya da kuzenlerinle ortak bir iş yapabilirsin. Kendi yeteneklerinin ve değerinin farkına varmanı ya da değerlerini gözden geçirmeni sağlayacak gelişmeler yaşayabilirsin.

Sevgili Terazi; belirlediğin hedeflere ulaşmana yardım edecek fırsatlar yakalayabilir, isteklerini gerçekleştirebilirsin. Yaşamının her alanında fırsatlara açıksın. Hayatını değiştirecek başlangıçlar yapmak isteyebilirsin. Ani bir kararla evini ya da işini değiştirebilirsin.

Sevgili Akrep; gizli anlaşmalardan ya da kulislerden fayda sağlayabilirsin. Gizli düşmanlarının farkına varabilir, oyunlarını açığa çıkarabilir, kendinde onları alt edecek gücü bulabilirsin. Bilinçaltına attığın konular beklemediğin bir anda yeniden su yüzüne çıkabilir, içsel bir farkındalık kazanabilirsin.

Sevgili Yay; çevrende sana hayranlık duyan insanlar olduğunu fark edebilirsin. Sosyal hayatın renklenebilir, yeni bir ortama girip birçok arkadaş edinebilirsin. Beklenmedik olaylar taşınmanı gerektirebilir. Kariyer kazançlarını etkileyecek bir karar verebilirsin. Eşinin ailesiyle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir.

Sevgili Oğlak; yeni bir sosyal ortama girebilirsin. Özel hayatındaki beklenmeyen gelişmeler, iş hayatını etkileyebilir. Ani bir şekilde iş değiştirmeye karar verebilirsin. Terfi edebilirsin. Taşınmakla ilgili planların varsa bunları hızla hayata geçirebilirsin. Annenden destek alman mümkün.

Sevgili Kova; bu dönemde eğitimle ilgili konular ön plana çıkabilir. Yeni bir eğitime başlama kararı verebilirsin. Devam eden hukuksal süreçlerin varsa bu konuyla daha aktif bir şekilde ilgilenebilir, hakkını nasıl alabileceğine kafa yorabilirsin. Ani bir şekilde yurt dışına gitmeni gerektiren gelişmeler yaşayabilirsin. Yurt dışından bir misafirin olabilir. Sanatsal çalışmalar yapan bir gruba katılabilirsin.

Sevgili Balık; bir süredir seni zorlayan finansal sorunlar beklemediğin bir şekilde çözülebilir. Kredi almayı düşünüyorsan bu dönemde yapacağın başvuruların sonucunu hızla alabilirsin. Planlamadığın harcamalar bütçeni zorlayabilir. Eşin iş değiştirmeye karar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.