19 Aralık – Oğlak Burcunda Merkür Retro Hareketi

19 Aralık’ta Merkür oğlak burcunda geri gidiyor. 04 Ocak’ta geri hareketi devam ederken yay burcuna geçiyor. 08 Ocak’ta ise düz harekete başlıyor. 19 Aralık’ta Merkür oğlak burcunda geri hareketine başlayacak. Bu retro hareketin etkilerini aslında bir süre önce hissetmeye başladık ama 19 Aralık itibari ile etkiler şiddetlenecek ve 8 Ocak’a kadar sürecek. Sonrasında Merkür retrosunun etkisi azalarak sona erecek.
Oğlak burcundaki geri hareket ile dış piyasalara bağlı finansal gelişmeler bizi de etkileyecek. Yurt dışına bağlı para piyasalarıyla ilgili revizyon yapmamız gerekebilir. Bu süreçte döviz kurlarında artış olabilir. Özellikle ithalat ve ihracat ile ilgili sektörler Merkür retrosundan fazlasıyla etkilenecek.

Merkür’ün oğlak burcundaki geri hareketi bizleri de özellikle iş hayatında etkileyecek. Bu süreçte yaptığımız iş başvuruları ve iş görüşmelerinde bir gelişme kaydetmemiz mümkün olmayabilir. Kariyer gelişimimiz için attığımız adımlardan beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Bu dönemin güzel tarafıysa daha önce başlattığımız ancak bir sonuç alamadığımız işlerin ve kaçırdığımız fırsatların yeniden canlanması.

Merkür oğlakta retrodayken bizlere iş hayatımızdaki eksikliklerimizi tamamlamamızı sağlayacak fırsatlar sunabilir, kariyerle ilgili eğitimler için gayet uygun bir zaman. Maalesef ki bu dönemde iş başvurularından olumlu sonuç almak mümkün olmayacak, zaten yeni bir işe başlamak ya da yeni bir girişimde bulunmak için uygun bir zaman değil. Gayrimenkul alım satımlarından da kaçınmak iyi olur.

Retro hareketi ile bir süredir görüşmediğimiz iş arkadaşları, okul arkadaşları ile karşılaşabiliriz. Eski sevgililerle bir şekilde tekrar iletişim kurabiliriz.

Aşağıda oğlak burcundaki Merkür retrosunun burçlara etkilerini bulabilirsin. Bir Merkür retrosunu daha kazasız belasız atlamak dileğiyle.

Sevgili Koç; bu hareket ile iş hayatındaki bir eksiğin açığa çıkabilir. Tamamlamadığın bir iş başına bela olabilir, bu nedenle yarım kalan işlerini gözden geçirmende fayda var. Daha önce yapmış olduğun iş görüşmeleriyle ilgili gelişmeler olabilir, tekrar görüşmeye çağrılabilirsin. Üstlerinle aranda iletişime dayalı sorunlar ortaya çıkabilir. Yanlış anlaşılmalardan kaçınmaya çalış.

Sevgili Boğa; eski okul arkadaşlarınla karşılaşma ihtimalin çok yüksek. Geçmişte sarf ettiğin iddialı sözler yüzünden sıkıntı yaşayabilirsin. Tabiri caizse tükürdüğünü yalamak zorunda kalabilirsin. Eğer bir yolculuk planın varsa masrafların tahmin ettiğinin çok üstünde olabilir. Bu nedenle bütçeni aşan harcamalar yapabilirsin. Bu durum seni finansal açıdan sarsabilir.

Sevgili İkizler; Merkür’ün oğlak burcundaki retro hareketi, seni ilişkilerden gelen kaynaklar konusunda zorlayabilir. Örneğin eşinin ya da ortağının kazançlarıyla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.  Unutulmuş vergi cezaları ve sigorta primleri gibi beklenmedik ödemeler finansal durumunu sarsabilir.  Bu dönemde mali durumun ne olursa olsun kredi başvurusu yapmaktan kaçınmanı öneririm.

Sevgili Yengeç; yakın çevrendeki insanlarla anlaşmazlığa düşebilirsin. Evlilik, ortaklık gibi ikili ilişkilerini sorgulamaya başlayabilir, birlikteliğini gözden geçirmen gerektiğini fark edebilirsin. Geçmiş düşmanların tekrar karşına çıkabilir ve eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Bu durum, kendini üzmene ve sağlık sorunların yaşamana neden olabilir. Kafana takmamaya çalış.

Sevgili Aslan; Daha önceden tamamladığın işleri tekrar gözden geçir. Yaptığın bir işte eksiklik olabilir. Bu nedenle iş yerinde bir sorun yaşayabilirsin. Sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Üstlendiğin bir görevi yerine getiremeyebilirsin. Daha önce deneyip başaramadığın bir görevi başarma ihtimalin de var. Uzun süredir görüşmediğin akrabalarınla bir araya gelebilirsin.

Sevgili Başak; bu retro senin hayatında özellikle geçmiş romantik ilişkileri tekrar harekete geçirebilir. Eski sevgililerin ya da ayrıldığın eşin seninle yeniden iletişim kurabilir, alacağın haberler gündemini meşgul edebilir. Bu dönemde daha önceler zaman ayıramadığın hobilerine daha fazla zaman ayırabilir, sevdiğin aktivitelere yoğunlaşabilirsin. Çocuklarla ilgili konular daha fazla ilgi gerektirebilir.

Sevgili Terazi; bu dönemde evle ilgili konular gündeme gelebilir. Evinde tadilat yapman gerekebilir. Anne ve baban senin ilgine ihtiyaç duyabilir. Onlara daha fazla zaman ayırmak durumunda kalabilirsin. Kardeşlerin yardımını isteyebilir. Kısacası ev ve aile ile ilgili sorumlulukların artabilir. Evinin eksiklerini tamamlamak üzere harekete geçebilir, bu konuda harcamalar yapabilirsin.

Sevgili Akrep; Yolculuk planların varsa bunlarla ilgili aksaklık ortaya çıkabilir. Gecikmeler ya da ertemeler yaşayabilirsin. Bu süreçte kendini ifade ederken zorlanabilirsin, düşüncelerini net bir şekilde açıklayamayabilirsin.  Kardeşlerinle aranda küçük problemler olabilir, bu problemleri büyütmemende fayda var. Ticari faaliyetlerinde bazı aksaklıklar ve gecikmeler olabilir.

Sevgili Yay; oğlak burcunda gerçekleşen Merkür retrosu seni özellikle maddi konularda sarsabilir. Giderlerin gelirlerinin üstünde olabilir, bütçende dengeyi bozabilirsin. Harcamalarını tekrar gözden geçirmen gerekebilir. Kredi kartı veya kredi ödemen varsa borcunu yapılandırman iyi olabilir. Geçmişte elinden kaçırdığın ya da layıkıyla değerlendiremediğin fırsatlar tekrar kapını çalabilir.

Sevgili Oğlak; bu hareket senin hayatında bir yeniden yapılanma dönemi başlatacak. Hayatının tüm alanlarını yeniden gözden geçirebilir, değiştirmen gereken koşulları tespit edebilirsin. Bu süreçte kendini de mercek altına alabilir, neyi neden yaptığını sorgulayabilirsin. Ancak retro hareket bitene kadar yeni girişimlere atılmaman, bu süreyi bir hazırlık dönemi olarak görmen yararına olacak.

Sevgili Kova; önümüzdeki yaklaşık bir aylık sürede dedikodulara ve düşmanlara karşı dikkatli olman gerekiyor. Hoşuna gitmeyecek sözler duyabilir, kötü niyetli insanların hedefi olabilirsin. İletişim kanallarında tıkanmalar olabilir. Özellikle cep telefonunun kırılması ya da çalınması ihtimaline karşı tedbirli olmanda fayda var. Bu dönemde anlaşma, sözleşme gibi imza gerektiren işlerden uzak dur.

Sevgili Balık; retro hareketiyle birlikte eski arkadaşlarınla bir araya gelmen söz konusu olacak. Onlarla fikir alışverişinde bulunabilirsin. Bu dönemde eski sevgililerin sana dönmek, ilişkinizi yeniden başlatmak isteyebilir. Kendine koyduğun hedefleri bir kez daha gözden geçir. Gerçekleşebilecek hedefler belirlemeye çalış. Yaptığın işten elde ettiğin gelirlerde azalma olabilir, dikkatli ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.