18 Kasım 2017 – Akrep Burcunda Yeniay

Bugün saat 14:43 sularında Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Daha önce de belirttiğimiz gibi yeniaylar genel olarak yeni başlangıçlar getirir. Ancak bu yeniay diğerlerinin aksine bizim için daha çok bir sürecin sonuna gelmek ve sonrasında yeni adımlar atmakla ilgili olabilir.

Yeniayın doğum haritamızda etkili olduğu konularda bir değerlendirme yapabilir ve bir karar verebiliriz. Akrep burcunun “ya hep ya hiç” diyen doğası, bizi bir seçim yapmak zorunda bırakabilir.

Yeniay anında gökyüzünde hem Venüs’ün Jüpiter’le olumlu bir açı içinde olması hem de Mars’ın Plüton ile zorlayıcı bir açı yapması da yeniayla birlikte gelişecek olayların bize bir tarafıyla şans, diğer tarafıyla mücadele getireceği gösteriyor. İsteklerimizin peşinden tutku ile giderken kendimizi fazla kaptırabilir, hırsımızın esiri olabilir, çatışmalara açık hale gelebiliriz.

Hedeflerimize varmak için tutkulu hem stratejik davranacağız. Ancak güç savaşlarından kaçınmamız gerektiği unutmamalı, sağduyumuzu ve uzlaşmacı tavrımızı korumalıyız. Zira yeniay finansal konularda olduğu kadar ilişkilerimiz üzerinde de etkili olacak.

İçinde bulunduğumuz koşullar belirsizlikler içerebilir, net değerlendirmeler yapmakta zorlanabilir, yanılgılar yaşayabiliriz. Bu nedenle de vereceğimiz kararları hayata geçirmeden önce koşulların netlik kazanmasını beklememiz yararımıza olur. Fedakarlık gerektiren durumlar yaşayabiliriz. Bir müddet olayları akışına bırakmamız yerinde olur.

Sevgili Koç; yeniay, özellikle ortak kazançlar, eşin ya da ortağın kaynakları üzerinde etkili olabilir. Yatırımlarını gözden geçirebilir, alacak ve vereceklerini bir düzene oturtabilirsin. Ayrıca prim, sigorta, komisyon, nafaka, miras gibi gelirlerle ilgili gelişmeler söz konusu olabilir.

Sevgili Boğa; bu süreçte ilişkiler açısından dikkatli olmalısın. İkili ilişkiler ve ortaklıklar açısından yeni bir döneme girebilirsin. Partnerinle oldukça romantik bir dönem yaşaman mümkün ama kendini anlamsız bir güç savaşının ortasında bulabilirsin.

Sevgili İkizler; yeniay daha çok çalışma ortamında, günlük rutinlerin üzerinde ve akrabalarınla ilişkilerinde etkili olabilir. Günlük rutinlerini değiştirmek, kendine sağlığın için hedefler belirlemen mümkün. İş ortamında değişiklikler yaşayabilirsin. Çalışma arkadaşların ve akrabalarında çatışmaya girmekten kaçınmanda yarar var.

Sevgili Yengeç; yeniay romantik ilişkilerine bir hareketlilik getirebilir, oldukça romantik, duygu dolu ve tutkulu bir dönem yaşayabilirsin. Sana keyif verecek ve yaratıcılığını kullanabileceğin yeni bir hobi edinmen mümkün. Çocukların ilgili bir gelişme olabilir ya da çocuk sahibi olma fikrini gözden geçirebilirsin.

Sevgili Aslan; yeniay özellikle ailevi konuları gündeme getirebilir. Ailenden maddi ve manevi destek alman mümkün. Evinle ilgili köklü değişiklikler yapabilirsin. Gayrimenkullerle ilgili yatırımlarını gözden geçirebilirsin. Hem iş hayatında hem özel hayatında köklü değişiklikler yapman mümkün.

Sevgili Başak; kardeşlerin, kuzenlerin ya da komşularınla ilgili konular gündeme gelebilir. Kısa yolculuklara çıkmanı gerektirecek gelişmeler yaşayabilirsin. Üzerinde çalıştığın konularda derinlik kazanmanı sağlayacak yeni bir eğitime başlaman mümkün. Sana maddi getiriler sağlayacak anlaşmalar yapabilirsin.

Sevgili Terazi; yeniayla birlikte özellikle finansal olarak yeni bir döneme adım atman mümkün. Kazançlarını ve bütçeni gözden geçirebilir. Gelir ve giderlerini dengelemek için harekete geçebilirsin. Borçlarını kapatmak için kredi başvurusu yapabilirsin. Manevi değerlerini gözden geçirebilir, kendi kıymetinin farkına varabilirsin.

Sevgili Akrep; burcunda gerçekleşen seni ay seni fazlasıyla etkiliyor. Bu yeniay hayatında bir dönemin sonuna geldiğinin ve yeni bir döneme başladığının habercisi olabilir. Kendine yeni hayat hedefleri belirleyebilirsin. Hayatına yeni bir ilişki girebilir, evlilik kararı alabilirsin.

Sevgili Yay; bu yeniay sana korkularınla yüzleşme ve gizli düşmanlarının farkına varma fırsatı verecek. Ruh dünyanı yenilecek ve kaygılarından arınacaksın. Bir süredir seni içsel olarak rahatsız eden konular bir çözüme kavuşabilir. Gerçekte ne istediğinin farkına varabilirsin.

Sevgili Oğlak; bu yeniay birlikte gelecek hedeflerini gözden geçirmen mümkün. Kendine yeni hayat yolu çizebilir, hederlerine varmak için daha stratejik edeceğin bir döneme girebilirsin. Bu konuda sana destek olacak kişilerle karşılaşabilirsin. Kariyer gelirlerinle ilgili olumlu bir değişiklik olabilir.

Sevgili Kova; yeniay hem sosyal hem de iş hayatını etkiliyor. Özellikle kariyerinle ilgili güzel başlangıç yapman mümkün. Her ne kadar isteklerini elde etmek için mücadele etmek zorunda kalsan da güçlü kişilerden manevi destek alabilir, çevrenin takdirini kazanacak adımlar atabilirsin.

Sevgili Balık; yeniay hayata görüşünü ve olaylara bakış açını dönüştürebilir. Senin için manevi konuların ön plana çıktığı bir dönem başlayabilir. Yurt dışı, yüksek öğrenim ve hukuksal konularla ilgili şanslı bir döneme girebilirsin. Ancak finansal olarak zorlanman mümkün, harcamalarında dikkatli olmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.