18 Aralık 2017 – Yay Burcunda Yeniay… Son Yılların Muhasebesini Yapıyoruz!

Sabah saatlerinde Yay burcunda bir yeniay gerçekleşti. Bu yeniay özellikle ideallerimizi, gelecek hedeflerimizi ve hayata bakış açımızı etkileyebilir. Yurt dışı ile ilgili konular, akademik çalışmalar, hukuk ve adaletle ilgili temalar da gündeme gelebilir.

Normal şartlar altında yeniaylar, bizlere yeni başlangıçlar yapma fırsatı sunar ama bu yeniayda Merkür’ün Yay burcunda geri hareket etmesi ve Satürn’ün Yay burcunu terk etmek üzere olması nedeniyle hayatımızda başlangıçlar yerine bir muhasebe ve revizyon teması etkili olacak.

Hayatımızın son iki buçuk yılını gözden geçirebilir, bu dönemde hangi konularda sınandığımızı ve hangi konularda dersler aldığımızı görme fırsatı yakalayacağız. Geçtiğimiz iki buçuk yıl boyunca üzerinde çalıştığımız konuların ve aldığımız sorumlulukların somut ve kalıcı sonuçlarını görmeye başlayacağız. Eğer bu konularda üzerimize düşüne yaptıysak aldığımız sonuçların olumlu olduğunu görebiliriz, aksi durumda ise bu konularda sınıfta kalmış olacağız.

Yay burcundaki yeniay, aynı zamanda iş hayatımız üzerinde etkili olabilir. Otorite konumundaki kişiler, köklü yapılar, ailevi ya da toplumsal konular gündeme gelebilir. Bu konuların arka planında bizim bildiklerimiz dışında gelişmeler oluyor olabilir, gizli kapaklı işler konusunda dikkatli olmalıyız. Biz de kendi hedeflerimize ulaşmak için gizli çalışmalar yapıyor olabiliriz.

Yeniay enerjisi bizleri harekete geçmek ve yeni adımlar atmak için heyecanlandırabilir, ancak bu yeniayda işler beklediğimiz gibi ilerlemeyecek, yeni bir adım atabilmemiz için geçmişten gelen sorunları çözmemiz gerekecek. Ani gelişmeler sayesinde çözmemiz gereken sorunlar hakkında bir farkındalık kazanabiliriz. Kısacası hedeflerimize ulaşmak, isteklerimizi yerine getirmek için sabırsızlansak da mevcut sorunları çözmeden ilerlememiz mümkün olmayacak.

Önümüzdeki on beş günlük süreç, bu anlamda hepimiz için oldukça önemli. Bu dönemde geçtiğimiz iki buçuk yılın muhasebesini yapma ve geçmişten gelen sorunları çözme fırsatı yakalayacağız.

Sevgili Koç; bu yeniay senin için iş ve özel hayatında özellikle çocukları ilgilendiren konularda yaptığın araştırmaların sonuçlarını almanı sağlayacak. Ayrıca geçtiğimiz dönemde aldığın eğitimler ve de çıktığın seyahatler senin için fırsatlar getirebilir.

Sevgili Boğa; kariyerinle ilgili çabalarının finansal karşılığını alabileceğin bir dönemdesin. Ayrıca yakın çevren ve eşinin akrabalarınla ilişkilerin de sana parasal fırsatlar getirebilir. Geçtiğimiz dönemde eşinin, ailenin ya da ortağının kazançlarında dalgalanmalar olduysa bunlar sona erebilir.

Sevgili İkizler; geçtiğimiz iki buçuk yıl sana hayata başkalarının gözünden de bakman ve sorumluluklarını paylaşman gerektiğini öğretti. Eşine ya da partnerine finansal destek vermiş olabilirsin. Önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili sorunları çözmen ve çevrenden destek alman mümkün.

Sevgili Yengeç; son yıllarda fazlasıyla yorulmuş ve yıpranmış olabilirsin. Kendini bile dinlemeye fırsat bulamadığın bir dönemden geçmiş olabilirsin. Artık eşini ya da partnerinle daha fazla ilgilenmen ve kendi hayatının finansal sorumluluğunu üstlenmen gerekiyor.

Sevgili Aslan; son yıllarda hayattan keyif almakta zorlanmış olabilirsin, hobi olarak gördüğün şeyler sorumluluğa dönüşmüş olabilir. Çocukların hayatının odak noktası olmuş olabilir. Önümüzdeki günlerde kendine yeni bir düzen kurman gerekecek. Sağlığına da dikkat etmende yarar var.

Sevgili Başak; son yıllarda ailen ve evinle ilgili temalar fazlasıyla gündemde olmuş olabilir. Ailenin sorumluluğunu üstlenmen gerekmiş olabilir. Kendine yeni bir düzen kurmaya ve kariyerine odaklanmaya çalışırken zorlanmış olabilirsin. Şimdi kendine vakit ayırma zamanı gelmiş olabilir. Çocuk sahibi olmak için de uygun bir zaman.

Sevgili Terazi: geçtiğimiz iki buçuk yılda kardeşlerin, kuzenlerin ya da komşularınla ilgili konular gündeme gelmiş olabilir. Bu süreçte kiminle nasıl konuşman gerektiğini öğrenmiş olabilirsin. Kişisel gelişimin için adımlar attıysan bunun karşılığını alman mümkün. Önümüzdeki günlerde ailenle ilgili sorumluluklar alman ve kariyerine odaklanman gerekebilir.

Sevgili Akrep; son yıllarda finansal konular gündemini meşgul etmiş olabilir. Parana nasıl sahip çıkabileceğini ve nasıl para kazanabileceğini öğrenmiş olabilirsin. Bu konulardaki yanlış adımlarının çevrene nasıl zarar verdiğini görmüş ve ders almış olabilirsin. Düzenli gelir sahibiysen artık yatırımlara yönelme zamanı gelmiş olabilir.

Sevgili Yay; geçtiğimiz iki buçuk yıl sağlığının değerini anlamana yardım etmiş olabilir, kilo vermiş ve daha sağlıklı yaşamaya başlamış olabilirsin. Evlenmiş aile ve çocuk sorumluluğu almış olabilirsin. Şimdi de kendini daha güvende hissetmek için adımlar atman gerekebilir.

Sevgili Oğlak; geçtiğimiz birkaç yıl seni fazlasıyla zorlamış olabilir. Ama içsel bir aydınlanma süreci yaşamış olabilirsin. Bu dönemde hayatının kontrolü elinde değilmiş gibi hissetmiş olman mümkün. Ama şimdi hayatının kontrolünü eline alacak ve istediğin ilerlemeyi kaydetme imkânı bulacaksın.

Sevgili Kova; son yıllarda çok çalışsan da emeğinin karşılığını almamış olman mümkün. Arkadaş çevren değişmiş olabilir, kimin dost kimin düşman olduğunu anlamış olabilirsin. Artık dostunu düşmanını tanıyarak hedeflerine daha sessiz bir şekilde ilerlemeyi öğrenmiş olabilirsin.

Sevgili Balık; geçtiğimiz iki buçuk yılda annenle ya da eşinin ailesiyle ilişkilerini yoluna koymak için çaba sarf etmiş olabilirsin. İş ve özel hayatında sorumlulukların artmış olabilir. Şimdiyse gelecekle ilgili hedeflerini belirlemen ve disiplinle ilerlemen gerekiyor olabilir. Çocuklarınla ilgili sorumlulukların da artabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir