17 Temmuz 2019 – Oğlak Burcunda Parçalı Ay Tutulması

17 Temmuz tarihinde Türkiye saati ile 00.38’de Oğlak Burcunun 24 derecesinde Parçalı bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulma öyle ya da böyle tüm burçları etkileyecek. Ancak en çok etkilenecek burçların özellikle öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve tabii ki tutulmanın gerçekleşeceği Oğlak olacağını söyleyebiliriz. Tutulmanın Ay düğümleriyle çok yakın bir derecede gerçekleşmesi de etkilerini iyice artırıyor.

Tutulma haritasında Boğa burcu yükseliyor. Boğa burcunun yöneticisi Venüs de tutulmanın diğer ayağı olan Yengeç burcunda bulunuyor. Yükselen derecesinin 0 derece olması, bu tutulmanın hayatımızın bir dönemini kapatarak yeni bir döneme geçiyor olma temasını destekliyor. Uranüs’ün de Boğa’da yer alması, istesek de istemesek de bu geçişi yapacağımızı söylüyor bize. Üstelik değişimler çok da ani olabilir.

6 Ocak 2019’da Oğlak burcunda bir Güneş tutulması yaşamıştık. Şimdi o tutulma ile başlayan girişimlerin sonuçlarını alacağız. Artık hayatımızdan çıkarmamız gereken şeylerle ciddi bir şekilde yüzleşmemiz gerekiyor. Bu dönemde vadesini doldurmuş ilişkiler bitebilir, uzun zamandır sürüncemede kalmış konuları nihayete erdirebiliriz. Tutulmaya Satürn ve Plüton’un da eşlik etmesi, gerçekten bazı kapıları bir daha açılmamak üzere kapatacağımızı ve ne kadar ayak diresek de bazı şeylerin bittiğini kabullenmemiz gerektiğini çok sert bir şekilde vurguluyor. Değişime direnirsek, bu süreçten çok zararlı çıkabiliriz.

Peki tutulma seni nasıl etkileyecek? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç: Ay tutulması 10. evinde yani kariyer evinde gerçekleşiyor. Bu durumda hayatında kariyer ve hedeflerin ilgili büyük değişimlerin yaşanması mümkün. Uzun zamandır beklediğin bir terfi haberi gelebilir. Eğer iş arıyorsan çok istediğin bir işe başlayabilirsin. Ya da tam tersine, bir süredir ilişkini kesmek istediğin bir işten ani bir kararla istifa edip ayrılabilirsin. Evlilik kararı alabilir, nikah masasına oturabilirsin. Ya da bir hamilelik haberi gelebilir. İşin nedeniyle taşınman söz konusu olabilir.

Sevgili Boğa: Tutulma 9. evinde yani eğitim, medya, hukuk, gelecekle ilgili kararlar, uzun yolculuklarla ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu konularda değişiklikler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Eğitimin sürüyorsa, başarıyla tamamlayacağın bir döneme giriyorsun. Devam eden bir hukuksal sürecin varsa, o da bu dönemde sonlanabilir. Yurt dışı, yabancılarla çalışma gibi konularda önüne yeni fırsatlar çıkabilir. Çok fazla seyahat edebilirsin, hatta yurt dışına taşınman söz konusu olabilir. Fikirsel bir dönüşüm de yaşayabileceğin güzel bir dönemdesin. Düşüncelerini dile getirmekten çekinmeyeceksin ancak öfkene hakim olmakta yarar var.

Sevgili İkizler: Ay tutulması 8. evinde gerçekleşiyor. Yani, finansal konular, eşin ya da ortağın parası, vergi, sigorta, miras, prim, komisyon gibi konular ön plana çıkıyor. Vergi, sigorta, miras gibi konularda devam eden bir süreç varsa, bu tutulma ile sonuca ulaşabilir. Eşinin geliri ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Eline geçen beklenmedik bir para ile bir borcunu erken kapatabilirsin. Ancak yeni borçlar almamalı, ayağını yorganına göre uzatmaya devam etmelisin. Bu dönemde maddi sorumluluklar kendini stres altında hissetmene yol açabilir. Fakat tutulma senin için sana yük olan bir engelden ya da bir kişiden kurtulma için bir şans da tanıyabilir.

Sevgili Yengeç: Tutulma, 7. evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşiyor. Duygusal olarak biraz zorlanabileceğin bir dönemdesin. Eğer bekarsan hayatına kalıcı bir ilişki yaşayacağın biri girebilir. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen, evlilik kararı alabilir ve hatta nikah masasına oturabilirsin. Eğer zaten evliysen ve sorunlu bir ilişki yaşıyorsan, o zaman ayrılık söz konusu olabilir. İyi gitmeyen ilişkiler, özellikle bu yıl başında başladılarsa bu tutulmayı sağlam atlatamayabilir. Ama iyi giden ilişkiler daha da fazla güçlenebilir. Ortaklıklar için de aynı şeyler geçerli diyebiliriz.

Sevgili Aslan: Ay tutulması, 6. evinde yani iş ortamı, günlük rutinler ve sağlık konularını kapsayan alanda gerçekleşiyor. İş yerin ile ilgili bir değişiklik olması çok muhtemel. Bir projeyi bitirip teslim edebilirsin. Ya da bir iş yerinden ayrılıp, yeni bir yere geçebilirsin. Günlük rutininde ve yakın çevrende de yeni gelişmeler, değişiklikler olabilir. Hayatında sana yük olan sorumluluklardan kurtulmak istediğin bir dönemdesin. Bazı iş arkadaşların ya da çevrendeki kişilerle arana biraz mesafe koyman gerekebilir. Sağlık konusunda da çözüm odaklı olabilir, sağlıklı bir yaşam için gerekli şekilde davranmaya başlayabilirsin.

Sevgili Başak: Tutulma 5. Evde yani aşk, ilişkiler, çocuklar ve hobilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Yeni bir aşk söz konusu olabilir. Bekar Başaklar bu dönemde aşkı bulabilirler. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan uygun bir dönem. Çocukların varsa onlarla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Ancak riskli yatırımlardan uzak durman gereken bir dönemdesin. Mevcut ilişkinde yenilikler ya da dönüşümler yaşanabilir. Ayrılıklar ya da ilişkinin daha da ciddileşmesi gündeme gelebilir. Hayallerin ve gelecek planlarını uygulamak için harekete geçebilirsin.

Sevgili Terazi: Tutulma 4. Evinde yani aile, ev ile ilgili konularda etkin olacak. Aile ve ev konularında değişim zamanı başlıyor diyebiliriz. Aile ile ilgili sorumlulukların artabilir. Sen de anne ya da baba olabilirsin. Bir hamilelik haberi gelebilir. Yeni bir eve taşınabilirsin ya da yeni bir gayrimenkul satın alman söz konusu olabilir. Evinde birtakım değişiklikler yapmaya karar verebilirsin. Bu tutulma senin 4 ve 10. Ev aksında gerçekleştiği için evle birlikte kariyer temaları da öne çıkabilir. Üstlerinle ya da ebeveynlerinle aranda gerilimler yaşanabilir.

Sevgili Akrep: Ay tutulması senin 3. evinde, yani kardeşler, kuzenler, yakın çevre ile ilişkilerinde etkin olacak. İletişim trafiğin artabilir. Uzaklardaki tanıdıklarından haberler alabilirsin. Yeni bir eğitime başlaman söz konusu olabilir. Ya da eğitim hayatın devam ediyorsa başarıyla sonlandırabilirsin.  İletişim yeteneklerini gösterebileceğin, satış, pazarlama, sosyal medya gibi konulara eğilebilir, hatta bu alanlarda bir kariyer yapmaya başlayabilirsin. Bu dönemde karamsar düşüncelerden uzak durmaya çalışmalısın. Kardeşlerin ya da yakın çevren ile ilgili ekstra bir sorumluluk üstlenmen gerekebilir.

Sevgili Yay: Tutulma 2. evinde yani para evinde gerçekleşiyor. Finansal konular ön plana çıkıyor. Yeni yatırımlar yapman ve yeni gelir kaynakları bulman söz konusu olabilir. Eski bir dönemi kapatıp, kendini geliştireceğin yeni bir alana yönelebilirsin. Tabii riskli yatırımlardan kaçınman, kazandığını elinde tutman ve birikim yapmaya çalışman çok önemli. Beklentilerini de çok yüksek tutmamanda büyük fayda var. Aşırı özgüven bu sefer sana yardımcı olmayabilir. Bütçeni çok fazla aşmak sana daha sonra zor anlar yaşatabilir.

Sevgili Oğlak: Tutulma 1. evde, burcunda gerçekleşiyor. Çok büyük bir değişim sürecine giriyorsun. Yaşamında yeni bir sayfa açabilir, yeni kararlar alabilirsin. Hayatını tekrar gözden geçirmek, eskiyen şeyleri geride bırakmak için ideal bir dönem. Geçmişinle yüzleşebilir, kendi kendini sorgulayabilirsin. Tutulma senin için 1. ev ve 7. ev aksında gerçekleştiği için, ilişkiler de bir dönüşüm yaşaman söz konusu. Eğer bekarsan, hayatında kalıcı olacak yeni bir ilişki başlayabilir. Bir ilişki içindeysen, evlilik yolunda adım atman söz konusu olabilir. Bu arada imajında da değişiklik yapman söz konusu. Bu dönemde sağlığına da ekstra dikkat etmende fayda var.

Sevgili Kova: Tutulma 12. evinde, yani bilinçaltı alanında gerçekleşiyor. Bu dönem senin için geçmişinle yüzleşme zamanı. Geçmişin hesabını yapabilir, travmalarınla karşı karşıya gelerek, zihinsel bir temizlik yapmak için çaba gösterebilirsin. Ruhunu dinlendirmek, meditasyon, yoga gibi sakinleştirici aktivitelerle uğraşmak sana çok iyi gelebilir. Sezgilerin güçlenebilir. Ruhsal bir aydınlanma ve içsel bir dönüşüm yaşayacağın bu dönemden sonra hayatında yeni bir sayfa açılacak diyebiliriz.

Sevgili Balık: Ay tutulması 11. evinde, yani gelecek planları, arkadaşlık, sosyal çevre alanlarında etkili olacak. Sosyal çevrende bir dönüşüm olması söz konusu. Bazı kişilerle ilişkilerin artık geçmişte kalabilir. Yeni kişilerle tanışabilir, yeni bir çevreye girebilirsin. Ancak eski arkadaşlarınla da gerginlik yaşamamaya ve kırıcı olmamaya dikkat etmelisin. Yaşam hedeflerinde ve gelecek planlarında da dönüşümler yaşanabilir. Hayatına yeni girecek yaşça ve kafaca olgun kişilerden büyük destek görebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.