17 Ocak 2018 – Oğlak Burcunda Yeniay – Yeni Bir Düzen, Yeni Bir Dönem!

Oğlak burcunda sabahın erken saatlerinde gerçekleşen yeniay, hayatlarımızda yeni bir düzenin habercisi olabilir. Hep söylediğimiz gibi, yeniaylar başlangıçlar ve yeni girişimler için oldukça uygun bir döneme işaret eder. Oğlak burcu ise özetle kariyer hayatını, gelenek değerleri, ailevi konuları, finansal işleri, stratejik ve hedef odaklı olmayı, planlı bir şekilde ilerlemeyi, sistem kurmayı, çalışmayı ve de üretmeyi anlatıyor. Oğlak burcunda gerçekleşen yeniay ise bu konularla ilgili bir başlangıç yapabileceğimizi gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Satürn’ün Oğlak burcunda yaklaşık 3 yıl sürecek yolculuğuna başlaması ve halihazırda Oğlak burcunda bir gezegen yığılması olması bize zaten önümüzdeki dönemde gündemimizi yoğun bir şekilde Oğlak burcunun konularının meşgul edeceğine işaret ediyordu. Yeniayla birlikte bu konulardaki değişim istediğimiz ya da zorunluluğumuz kendini net bir şekilde gösterebilir. Daha doğrusu hayatımızdaki Oğlak burcu temalarını yeniden yapılandırmak için somut adımlar atmaya başlayabiliriz.

Bizi yoran, yıpratan ama artık verimsiz ya da faydasız bir hal almış her konu, bu dönemde karşımıza çıkabilir ve bizi yeni bir düzen kurmaya zorlayabilir. Zamanı dolmuş her şeyi hayatımızdan çıkarmak isteği içinde olabiliriz. Bizi mutlu etmeyen kariyerimizi, bize faydası dokunmayan ilişkilerimizi, çıkarlarımıza ters düşen iş birliklerimizi bu dönemde tekrar gözden geçirebilir; bizim için daha verimli, daha faydalı olacak bir yapılanmaya girişebilir, mevcut düzenimizi iyileştirecek hamlelerde bulunabiliriz.

Oğlak burcunda ilerleyen Satürn; süreçte disiplinli, düzenli, planlı ve de kararlı bir şekilde ilerlememiz gerektiğini, ancak stratejik davrandığımızda ve sorumluluklarımızı şikâyet etmeden yerine getirdiğimizde attığımız adımların bir sonuca ulaşabileceğini hatırlatıyor. Yeniayın Venüs ile kavuşumda olmasıysa ilişkilerimizin ve finansal konuların atacağımız adımlarda belirleyici olacağını gösteriyor. Adımlarımızın kalıcı olmasını istiyorsak iş birliğinin önemini anlamalı ve finansal konularda gerçekçi ve temkinli davranmalıyız.

Şimdi bu yeniayın burçları nasıl etkileyeceğine bir göz atalım:

Sevgili Koç; kariyer hayatında önemli bir dönüm noktasında olabilirsin. Önümüzdeki 15 gün yeni iş fırsatları ile karşılaşman mümkün, mevcut işinde bir terfi de söz konusu olabilir. Sosyal çevreni değiştirme gereği duyabilirsin. Annenle ilişkini yeniden yapılandırmak isteyebilirsin.

Sevgili Boğa; hayata farklı bir pencereden bakmaya başlayabilir, bakış açını revize edebilirsin. Yaşadığın olayları gereğinden fazla ciddiye alma eğiliminde olabilirsin. Yurt dışından kardeş, kuzen gibi misafirlerin olabilir. Yüksek öğrenim ya da mahkemelerle ilgili konular gündeme gelebilir.

Sevgili İkizler: nihayet bütçene bir çeki düzen verme şansın olabilir. Borçlarını yeniden yapılandırarak alacak verecek dengeni kurabilirsin. Varsa mirasla ilgili sorunlar varsa çözülebilir. İçinde bulunduğun her türlü krizi akılcı bir şekilde çözebilirsin. Partnerinin gelirlerinde artış olabilir.

Sevgili Yengeç: bu dönemde ikili ilişkilerin gündemini fazlasıyla meşgul edebilir. Partnerinin günlük düzeni değişebilir, bu durum seni de etkileyebilir. Partnerinin karşısına yeni iş fırsatları çıkabilir. Sana fayda sağlayacak iş birlikleri kurabilirsin, ikili ilişkilerinde daha fazla sorumluluk üstlenmen gerekebilir.

Sevgili Aslan; günlük rutinlerini tekrar gözden geçirebilir, sağlık kontrollerine gidebilirsin. Yeni bir yeme içme düzeni benimseyebilir, spora başlayabilir. Kısacası kendine daha iyi bakacağın, daha özenli olacağın bir yaşam düzenine geçebilirsin. Akrabalarınla ilişkilerini düzenleyebilirsin.

Sevgili Başak; hayata daha pozitif gözlerle bakacağın bir dönem başlıyor. Şansının açıldığını hissedebilir, hayattan daha fazla keyif alabilirsin. Hobilerini kazanca dönüştürmek için çok uygun bir dönem. Ayrıca çocuk sahibi olmakla ilgili planlar yapabilirsin.

Sevgili Terazi; Oğlak burcundaki yeniay hayatının birçok alanında değişikliklerin habercisi olabilir. Ev almak ya da yaşadığın yeri değiştirmek için harekete geçebilirsin. Evlenmeye ya da çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin. İşinin değiştirmen de söz konusu olabilir.

Sevgili Akrep; kardeşlerinle ilgili sorumluluklar üstlenebilir, onların yardımına koşabilirsin. Yakın çevrenle ilişkilerini düzenleyebilir, yaşadığın çevreyi gözden geçirebilirsin. Sana kazanç getirecek bir anlaşmaya imza atabilirsin. İş seyahatlerine çıkman gerebilir.

Sevgili Yay; bu yeniay senin için finansal konularda olumlu gelişmelerin habercisi olabilir. Kazançlarını arttırmanı sağlayacak yeni bir iş bulabilirsin. Yeni beceriler edinmek için bir eğitime başlayabilir, bir ilişkiden fayda sağlayabilirsin. Tahsil edemediğin alacaklarını toplayabilirsin.

Sevgili Oğlak; burcunda gerçekleşen yeniay seni fazlasıyla etkiliyor. Hayatının kontrolünü eline alacağın, şanslı bir dönemdesin. Bu dönemde karşına gayet güzel fırsatlar çıkabilir. Hem kariyerine hem özel hayatına bir çeki düzen verebilirsin. Dış görünüşünle ilgili değişiklikler yapabilir, kendini fiziksel olarak da yenileyebilirsin. Çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin.

Sevgili Kova; bugünlerde ön planda olmak istemiyor olabilirsin ama bu olup biteni yönetemeyeceğin anlamına gelmiyor. Hedeflerine varmak için detaylı araştırmalar yapabilir, araştırmaların sonucunda kendine yeni bir strateji geliştirebilirsin. Hayatına sana faydası dokunacak biri girebilir.

Sevgili Balık; Oğlak burcundaki yeniayın gayet olumlu etkilediği burçlardan birisin. Kendini oldukça şanslı hissedecek, hedeflerine rahatlıkla ulaşabildiğini göreceksin. Arkadaşların aracılığıyla gelecek ve seni mutlu edecek fırsatlar yakalayabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.