16 Şubat 2018 Burç Yorumları

Gece yarısı gerçekleşen Güneş tutulmasının etkilerini hissetmeye devam ediyoruz. Mantığımız kadar duygularımızın da devrede olduğu bir gün ancak ikisi arasında dengeyi kurmayı başarabileceğiz. Öğle saatlerine kadar verimli bir şekilde işlerimiz, yürütebilir, zorlanmadan sorumluluklarımızı yerine getirebiliriz. Daha somut adımlar atabilir, daha kalıcı işler başarabiliriz. Öğleden sonra bu günün ciddi havası biraz dağılabilir, kendimizi daha hassas ve duygusal hissedebiliriz. Çevremizdeki insanlarla özellikle sevdiklerimizle rahatlıkla empati kurabilir, karşı tarafın taleplerini kolayca anlayabiliriz. Her ne kadar daha empatik olsak da sözlü iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşanması riski var, bu nedenle temkinli olmamız yerinde olur. 

Sevgili Koç; Hafta sonunu yakınlarınla birlikte evinde geçirmek istiyor olsan da duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin. Gelecekte hayata geçirmek istediğin projeler için deneyimlerinden yardım alarak bilinçli kararlar verebilirsin. Bugün huzurun yalnızlıkta olduğunu hissederek, izole olmayı tercih edebilirsin.

Sevgili Boğa; arkadaşlarının ihtiyaçlarına daha duyarlı olabilir, farklı sosyal gruplar içinde bulunarak yaratıcı fikirlerini paylaşabilir veya sıra dışı konularla ilgilenebilirsin. Sabah saatlerinde kariyerinden gelen kazançlar konusunda endişe duysan da öğleden sonra sevdiklerinin desteği ile rahatlayabilirsin.

Sevgili İkizler; bugün hayata vizyoner bir bakış açısı geliştirebilirsin. Uzaklardaki dost ve akrabalarınla bağlantıya geçebilir veya seyahat planları yapabilirsin. İlişkilerinde zaman zaman yaşadığın duygusallık, zor anlar yaşamana ve yanılmana neden olabilir. Ayrıca yeni ilişkilere de açık bir süreçtesin.

Sevgili Yengeç; hafta sonu rutin işlerinden uzak durmak isteyebilir, farklı arayışlar içine girebilir, yeni bir eğitim sürecine başlamak isteyebilirsin. Sevdiğin kişi veya çocuklarla olası bir huzursuzluk yaşasan da ortaya çıkan kaos karşısında sakinliğini koruyabilirsin. Günün ilerleyen saatlerinde alacağın danışmanlık kimi karanlık düşüncelerinin aydınlanmasını sağlayabilir.

Sevgili Aslan; bugün ortak gelirler, borç alacak gibi finansal konularla ilgilenebilirsin. Kaynaklardaki belirsizlik fedakârlık yapmanı gerektirebilir. İkili ilişkilerindeki duygusal paylaşımdan tatmin olmamış olsan da gün içerisindeki enerji değişimin empati kurmana yardımcı olacaktır.

Sevgili Başak; ilişkilere ve sosyalliğe önem verdiğin, duygularının yoğunluğunu ilişkilerine de yansıttığın bir gün olabilir. Hayatı sorgulamak, sağlığına önem vermek ve kişisel gelişiminle ilgili destek almak için uygun bir dönemdesin. Mükemmeliyetçiliğin hayatı kaçırmana neden olabilir.

Sevgili Terazi; görsel yaratıcılığını ve pratikliğini, günlük işlerinde kullanman keyfini artırabilir. Sevdiklerinle birlikte organizasyonlara katılabilir, akraba ziyaretlerine gidebilirsin.  Gün içerisinde ufak tefek ev kazalarına, unutkanlıklara ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisin.

Sevgili Akrep; ev, aile ve ilişkilerine dair konularda yenilikler yaşamak, hayatını özgür kılmak, sosyal alanlarda daha aktif olmak isteyebilirsin. Duygusal konulardaki ani çıkışların ve kontrolcü tavrın yanlış anlaşılmana neden olabilir. Çocuklarla zaman geçirmek rahatlamanı sağlayabilir.

Sevgili Yay; ev ve ailene dair konulara katılmakta sahip olduğun kontrolsüz istek, yanlış karar almana ve yanılmana neden olabilir. Yakın çevrenden alacağın danışmanlık da kararını tekrar gözden geçirmene yardımcı olabilir. Sosyal medya üzerinden katıldığın veya katılacağın bir etkinlik, farklı deneyimler yaşamanı sağlayabilir.

Sevgili Oğlak; hafta sonunu sevdiklerinle geçirmek için planlar yapabilir, hoş ve mantıklı konuşmanla çevrendeki kişilerden destek görebilirsin. Zihinsel aktivitenin yoğunluğu, yaratıcı yönlerinin artmasına, çeşitli eğitimler almana neden olurken, düşünce tarzının da değişmesine neden olabilir. Bu süreçte yaşadığın kararlarını revize etmen gerekebilir

Sevgili Kova; güneş tutulmasının etkisiyle, farkındalığı yüksek ve yoğun zamanlar geçiriyor olabilirsin. Sosyal veya kültürel gruplar içinde aktif olacağın, kişisel veya toplumsal olaylarda önemli girişimlerde bulunabileceğin bir gün olabilir. Ancak birtakım yanılgılar ve ufak tefek aksaklıklar yaşaman mümkün. Tutamayacağın sözler vermemelisin.

Sevgili Balık; tutulmanın etkisiyle enerjin düşmüş ve belirsiz koşullar, kişiler seni yormuş olabilir. Ay’ın burcundaki seyri, arkadaşlarınla ortak fikir üretmen, yaratıcılığını ve sanatsal yeteneklerini kullanman için yardımcı olabilir. Gün içerisinde geleceğin üzerinde etkisi olacak insanlarla bir araya gelebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.