16 Mayıs Hangi Burçtur ve Yükseleni Nedir?

16 Mayıs hangi burçtur? Yükseleni nedir? 16 Mayıs’ta doğan kadın ve erkek burç özellikleri…

16 Mayısta doğanlar Boğa Burcu‘dur. 16 Mayısta doğanların yükselen burcunu hesaplayabilmek için doğum saatine de ihtiyaç vardır. Yükselen burcunuzu öğrenmek için: Yükselen Burç Hesaplama

Dışa dönük, enerjik ve renkli bir kişiliğin var.

Kendine daha fazla zaman ayırırsan daha mutlu olabilirsin.

Mutlu Yıllar!

Burcun: Boğa
Yönetici gezegenin: Venüs
Elementin: Toprak
Niteliğin: Sabit
Anlaşabildiğin burçlar: Başak ve Oğlak

Boğa Burcu Özellikleri:

Boğa burcu güvenilir, sağlam, serinkanlı ve kararlılık özellikleriyle ön plana çıkan bir burçtur. Tüm burçlar içinde en fiziksel olan Boğa, çoğu zaman yumuşak tavırlar sergiler. Duyuları oldukça gelişmiştir. Gördüğü, duyduğu, kokladığı somut dünya Boğa burcunun ilgi alanındadır. Dünyanın insanlara sunduğu kaynakları verimli olarak değerlendirme konusunda oldukça beceriklidir ve dolayısıyla para onun için son derece önemlidir.

Boğa, insanların para kaynaklarını ve finansal durumlarını yapılandırır. Kendisine keyif veren ve rahatlatan her şeyi hayatında ister fakat önce sahip olduklarının yeterliliğini sorgulayarak çoğu şeye sahip olduğunun farkına varmalıdır.

Beş duyu organı oldukça gelişmiştir. Şarap tadımcılığı, gurme özellikleri ve müzik kulağı son derece iyidir. Sahip olduğu enerjilerini güç gerektiren spor türlerine, atletik karşılaşmalara veya dansa yönlendirmesi, onu olumlu olarak etkiler.

Boğa burcu ayağını daima yere sağlam basmak ister. Güvenli ve sağlam yapılarda rahat eder. Onun sağlamlığını ve sürekliliğini tehdit eden yeniliklerden kendini korur. Konforunun, keyfinin yerinde olması ve maddi durumunun yerinde olması durumunda kendini duygusal açıdan iyi ve güvende hisseder.

Bir karar vermeden önce uzun uzun düşünür. Hedeflerini gerçekleştirmek için engeller ve yorucu çalışmalar onu yolundan alı koyamaz. Mevcut bir durumu nasıl daha sağlam bir hale getirebileceğini ve dayanıklı kılabileceğini düşünür.

Huzurlu olmak ve huzuru sağlamak Boğa burcu için çok önemlidir. İstikrarlı bulduğu bir şeyin değişmesine son derece direnç gösterebilir. Değişime zorlanan bir Boğa son derece öfkeli bir insan olabilir. Biriktirme arzusu Boğa’yı bazen cimriliğe itebilir.

Boğa Burcu’nun ilişki kurma biçimi son derece ağır ve temkinlidir. Sosyal ilişkilerinde başarılıdır ve iyi bir sırdaştır. Sevgide fiziksel ve tensel yakınlık önemlidir. Sevdiğine güçlü bir şekilde bağlanabilir ve sadakati güçlüdür. Sevdiği şeylerde sahiplenme arzusu yoğundur.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir