14 Şubat Burç Yorumları

Güne gerilimli enerjiler ile başlayacağız. Beklentilerimiz yüksek olabilir ve bu beklentilerin karşılanmamasından dolayı bazı sorunlar yaşayabiliriz. Genel bir memnuniyetsizlik hissi hakim olabilir. Bir taraftan uyum ararken diğer taraftan da kendi isteklerimizi ön plana çıkarıp baskıcı bir tutum sergileyebiliriz. Akşam saatleri anlaşmazlıkları çözmek daha kolay olacak ancak gece yarısına doğru gerilimler artabilir ve kendimizi çatışma içinde bulabiliriz. Günün enerjileri seni nasıl etkiliyor?
Sevgili Koç; karşıt burcunda ilerleyen Ay tek başına hareket etmek yerine başkalarının varlığının bilincinde olacağına ve davranışlarını onları da gözeterek belirlemen gerektiğine işaret ediyor. İlişki ve iş birliklerinde aceleci tavırların veya düşünmeden atacağın adımlar dengelerde sorun yaratabilir.  Geniş perspektiften değerlendirme yapmak işini kolaylaştıracaktır.Sevgili Boğa; iş ve yükümlülükler rahatının kaçmasına, alışkanlığın olan sakinliğin ve düzenin bozulmasına neden olabilir. Sorumluluklarını yerine getirirken sana yardımcı olanlarla ilişkilerinde uyumu yakalamak için taviz vermen gerekebilir. Beden sağlığın ve güzelliğin için yapacağın tedavilerde  beklediğin sonuçları alamayabilirsin.

Sevgili İkizler; sorumluluklarla geçen birkaç günün ardından artık keyiflerine yönelmek, sıkıntıları geride bırakmak istiyorsun. Aşka ve keyiflere açıksın. Ancak gün idealize ettiğin gibi geçmeyebilir. İlişkilerde uyum ve dengeleri sağlayabilmek için iş birlikçi olman gerekebilir. Öneri ve tekliflere kulak vermelisin zira ufkunu açabilir.

Sevgili Yengeç; eve, gayrimenkule, işe, aileye dair konularda bitiş ve başlangıçlar söz konusu. Ruhunun derinliklerine inerek özel ve sosyal ilişkilerini, huzur ve refah beklentini sorgulayabilirsin. Yeni başlayacağın bir iş, ailenle aranda çatışma yaratabilir; uyum ve dengeleri bozabilir. Ayrıca gelirlerini geleceğini düşünerek düzenleyebilirsin.

Sevgili Aslan; yakın çevren, kardeş ve arkadaşlarla ilişki ve diyaloglarda çatışmalara açıksın. Uyumu ve dengeleri koruyarak ilerlemek yararına olabilir.Bugün yapacağın görüşmelerde fikir ayrılıkları yaşayabileceğin gibi sözleşme,kontratlarda da ortak bir noktaya varamayabilirsin. Ancak başkalarının devreye girmesi ve önerecekleri durumlar bakışını etkileyebilir.

Sevgili Başak; parasal konularla verdiğin emeğin karşılığını almadığını düşünebilirsin. Ortaklı işlerde kazanç paylaşımında bazı sorunlara açıksın. Eşin gelirleri, kira veya ödemelerinle ilgili ortaya çıkabilecek durumları tolerans göstererek çözme yoluna gidebilirsin. Duygusal paylaşımlarda tavizler söz konusu olabilir. Grup çalışmalarından ve ekip işlerinden yeni teklifler alabilirsin.

Sevgili Terazi; burcunda ilerleyen Ay seni toleranslı, uyumlu ve dengeleri sağlayan kişi olmaya yöneltebilir. Gerek özel ilişkilerinde gerekse de iş birliklerinde karşındaki kişilerin cesur, atak ve rekabetçi tutumları ilk etapta seni çekimser kılsa da sonradan yeni ufuklar açabilir. Aşk hayatını renklendirecek yeni karşılaşma ve tanışmalar söz konusu. Grup çalışmaları da seni sosyalleştirebilir.

Sevgili Akrep; iç dünyana dönebilir, beklentilerini sorgulayabilirsin. İlişkinde ve iş birliklerinde aklını kurcalayan noktalar günün ilk bölümünde seni huzursuz kılabilir. Ailen, evin ya da annenle alakalı bir konuda ilk etapta kararsız kalsan dahi günün ilerleyen saatlerinde çözüm yolu bulabilirsin. Ayrıca sağlığın için beslenmene dikkat etmek, spora başlamak gibi kararlar alabilirsin.

Sevgili Yay; ideallerini hayata geçirmek için gerekli kişi ve gruplarla irtibata geçmek isteyebilirsin. Ancak öncelikle aranızda yaşanacak bazı sorunları nabız tutarak gidermen gerekebilir. Ayrıca aşk hayatında seni zorlayan, rekabete iten ve tolerans göstermek istemediğin koşulları tavır ve davranışlarınla yeni bir hale ve yola koymak için harekete geçebilirsin.

Sevgili Oğlak; bugün işin, ailen ve sosyal hayatındaki gelişmeler gözler önünde yaşanabilir.Belki daha önce cesaret edemediğin bir ilki gerçekleştirebilirsin. Ancak uyum ve dengeleri koruyarak ilerlemek pek kolay olmayabilir. Zorlu geçen bir sabahtan sonra zekanla ve yeteneklerinle çıkmazda olan koşullarını olumluya çevirebilirsin. Seni kazançlı kılacak bir anlaşmaya veya kontrata da imza atabilirsin.

Sevgili Kova; yurt dışı, eğitim, yolculuklar, medya ve hukuk işlerini sabah saatlerinde istediğin gibi ilerletemeyebilirsin. Düşünmeden yapacağın hamlelerden veya fazla cesur hareket etmekten olumsuz etkilenme ihtimalin var.Ancak sonrasında söylemlerin veya fikirlerinle gelişmeleri düzeltebilir; çevrendekileri etkileyebilirsin. İşin özünün tolerans ve işbirliği olduğunu fark edebilirsin.

Sevgili Balık; gerek finansal konular gerekse de duygusal paylaşımlarda beklentilerinin yerine gelmesini engelleyecek koşullara açıksın. Uyum ve dengeleri kurmakta veya karşındakilerden bu tavrı görmekte zorlanabilirsin. Sana ufak çaplı kriz yaratan bu durumların arkasındaki nedenleri anlayabildiğin takdirde sorununu çözebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.