14 Aralık – İkizler Burcunda Dolunay

Bu gece 03:05’te ikizler burcunda bir dolunay gerçekleşti. Özellikle ikizler ve yay burçları bu dolunaydan fazlasıyla etkilenecek. Geçtiğimiz yeni ayın etkisiyle yani 29 Kasım civarında başlattığımız girişimler sonuçlanabilir ya da bu girişimlerle ilgili bir geri bildirim alabiliriz.
Bu dolunayın en önemli teması sonuç alma diyebiliriz. Bir süredir sürüncemede kalan konular ve bizi meşgul eden işler hızlı bir şekilde sonuçlanabilir. Dolunayın etkisiyle bir aydınlanma yaşayabiliriz ve sorunlarımızın oldukça kolay bir şekilde çözülebileceğini fark edebiliriz. İlişkiler konusunda farkındalığımız artabilir. İlişkilerde uyumu ve dengeyi korumanın önemi anlayabiliriz. Bu farkındalık sadece romantik ilişkileri değil, iş ilişkilerini ve sosyal ilişkileri de kapsıyor. İletişim trafiğimiz yoğunlaşabilir. Bilgi alışverişi artacak. Bu dönemde edindiğimiz bilgiler, bizleri karar verme konusunda harekete geçirebilir. Bu süreçte kararsız kalmak istemeyeceğiz, genel olarak hızlı bir şekilde kararlar alıp uygulamaya geçeceğiz. Kısacası bu dolunay ile hayatımızın tüm alanlarında tıkanmış, çözümsüz ya da sürüncemede kalmış tüm olayları bir sonuca bağlayabileceğiz.

Sevgili Koç; bugün gerçekleşen dolunayla birlikte iletişim trafiğin yoğunlaşabilir. Aldığın haberler sende ani bir farkındalık yaratabilir. Hedeflerini değiştirebilir ve olayları başka bir gözle değerlendirmeye başlayabilirsin. Bu haberler üzerine yeni kararlar alıp uygulamaya geçebilirsin. Bazı anlaşmazlıkların açığa çıkması ve net bir şekilde dile getirilmesi çözümünü kolaylaştırabilir. Kardeş, kuzen ya da komşularla ilgili bir sorunu bertaraf edebilirsin.  Bunun yanında sosyal iletişim konularında ve de sosyal medya paylaşımlarında dikkatli olmanda fayda var.

Sevgili Boğa; parasal alanda yaşadığın tıkanıklık açılabilir ve beklediğin ödemeler gelebilir. Finansal kazançlarını arttırmak için yeni girişimlerde bulunabilirsin. Bir ürünün ya da hizmetin alım satımıyla ilgili teklif verebilir ya da teklif alabilirsin. Üstünde çalıştığın ticari anlaşmalar bugün imzalanabilir. İş ve sosyal hayatında olumlu sonuçlanacak gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca sosyal alanda görünür olmak için yeteneklerini ön plana çıkarabilir, kendini gösterebilirsin.

Sevgili İkizler; burcunda gerçekleşen dolunay, yaşamınla ilgili sorunların çözümü için sana farkındalık kazandırabilir. Özellikle kendini baskı altında hissettiğin alanlarda bu baskıdan kurtulmak ve özgürleşmek için gözü kara davranabilir, ani kararlar verebilirsin. İlişkilerini gözden geçirip hangi yöne gideceğini belirleyebilirsin. Hayatına dair önemli kararlar alabilirsin. Yapmak istediklerini belirleyip hızla harekete geçebilirsin.

Sevgili Yengeç; bugün gerçekleşecek dolunay, bazı sırların açığa çıkmasına ve dedikoduların ortaya dökülmesine neden olabilir. Bu gelişmeler biraz canını sıksa da ilerleyen dönemlerde senin için olumlu olabilir. Senin aleyhine konuşan insanların kimler olduğunu öğrenip önlem alabilirsin. İçten içe korktuğun şeylerle yüzleşince hiçte korkulacak bir tarafının olmadığını görebilirsin. Gelişmeler senin kontrolünde olmasa da sonuçları lehine olabilir.

Sevgili Aslan; bu dolunay, genel olarak keyifli vakit geçirmene olana sağlayacak. Arkadaşlarınla sohbetlerin bazı gizli konuların açığa çıkmasına neden olabilir ya da arkadaşlarla sözlü gerginlikler yaşayabilirsin. Gruplar içinde senden hoşlanan biri olduğunu fark edebilir ya da sen birinden fazlasıyla hoşlanabilirsin. Ancak kalabalık gruplar içinde kendini biraz huzursuz hissetmen de mümkün. Geleceğe dair hedeflerini gerçekleştirdiğini görmek seni çok mutlu edebilir. Eğer çocuk sahibi olmakla ilgili bir planın varsa bu konuda kararların netleşebilir ya da devam eden süreçler netlik kazanabilir.

Sevgili Başak; yaşamının birçok alanında ani gelişmeler olabilir ve seni seçim yapmaya zorlayabilir. İş değişikliği ya da taşınma gibi konular gündeme gelebilir. Aileni özellikle de anne babanı ilgilendiren konularda gelişmeler yaşanabilir ve bu konular bir sonuca varabilir. Özellikle kariyerine dair alacağın kararlar önümüzdeki günlerde seni çok etkileyebilir. Çabalarının karşılığını almanın rahatlığını yaşayabilirsin. Eğer beklediğin bir terfi varsa bu konuda olumlu gelişmeler olabilir. Toplum önünde fikirlerini açıklaman gerekebilir.

Sevgili Terazi; bu dolunay ile birlikte zihnen aydınlanma yaşayacağın bir döneme giriyorsun. Sorunlarına pratik çözümler bulabilirsin. Kardeşlerinle ya da kuzenlerinle ilgili bir sorun varsa bu konu gündeme gelebilir ve çözümlenebilir. Duyacağın bir söz veya alacağın bir haber üzerine harekete geçebilir ve kararlar alabilirsin. İlişkilerinde yeni düzenlemelere gidebilirsin. Çevrendekiler hakkındaki düşüncelerinde yanılmadığını göreceksin. Bu durum artık daha da kararlılıkla olayların üstüne gitmeni sağlayabilir. Yolculuklar ya da eğitimle ilgili çalışmaların sonuçlarını görebilirsin.

Sevgili Akrep; bugün gerçekleşen dolunay finansal durumunla ilgili gerçeklerle yüzleşmeni sağlayacak. Devam eden finansal sorunların varsa bu sorunları çözmek için acil eylem planları oluşturabilirsin. Bu dönemde borçlanabilir ya da alacaklarını toplayabilirsin. Bankalara fazlasıyla işin düşebilir. Kredi başvuruları yapabilirsin. Parasal konularda hızlı karar vereceğin bir dönem olduğu için riskleri de detaylı incelemende yarar var. Gayrimenkullere dair teklifler alıp verebilirsin. Satamadığın bir gayrimenkulün varsa bu konuda olumlu bir gelişme olabilir.

Sevgili Yay; karşıt burcunda gerçekleşen dolunay, kontrol edemediğin olayların açığa çıkmasına ve ilişkilerde farkındalığa neden olabilir. Evlilik, ortaklık, iş birliği gibi ilişkileri kapsayan kararlar alabilirsin. Yakın ilişkide olduğun kişilerin aldığı kararlara uyabilir, en azından ortak hareket etmek zorunda kalabilirsin. İş birliği yapmanı gerektiren durumlar açığa çıkabilir, karşındakinin tavrına göre aksiyon alabilirsin. Çevrendekilerin neler düşündüğünü ve neler hissettiğini daha rahat anlayabileceğin bir dönemdesin.

Sevgili Oğlak; dolunayla birlikte özellikle yazılı işlerini başarılı bir şekilde bitirebileceksin. Örneğin bitirmen gereken raporlar bir çırpıda bitebilir. Yorulacak olsan da hızla yaşanan olaylar lehine sonuç verebilir. Beraber çalıştığın kişiler ufkunu açabilir. Uzun süredir istediğin görev ve pozisyonları üstlenebilirsin. Terfi gibi bir durum halihazırda gündemindeyse olumlu bir gelişme yaşanabilir. Sağlığını ihmal ettiğini fark edebilir ve kötü alışkanlıklarına son verebilirsin. Çevrendeki insanlarla ilgili bir sağlık haberi de alabilirsin.

Sevgili Kova; dolunayla birlikte üzerindeki baskıdan kurtulmak isteğin artacak. Bu nedenle ani çıkışlar yapabilirsin. Harekete geçmeden önce iyi düşünmende yarar var. Zihinsel keyif alarak başladığın işlerin sana başarı kazandırdığını görmekten mutluluk duyabilirsin. Yaratıcılık gerektiren konularda başarılı olacağın bir dönem. Aşk ilişkilerine dair gerçeklerin açığa çıkması seni farklı bir noktaya taşıyabilir. Yaşamını etkileyecek kararlar alabilirsin. Çocuk haberleri duyabilir ya da çocuk sahibi olmak isteyebilirsin.

Sevgili Balık; bugün gerçekleşen dolunayla birlikte kariyerin için attığın adımların ya da başlattığın girişimlerin sonucunu alabilirsin. Üstlerinin seninle ilgili görüşlerini öğrenebilirsin. Genel olarak harekete geçmek yerine olayları gözlemlemek istediğin bir süreçtesin ama hayatınla ilgili önemli kararlar vermek durumunda kalabilirsin. Taşınmak, iş ve şehir değiştirmek gibi konularda adımlar atabilir ve ailenle konuşarak onları ikna edebilirsin.  Ev alım satımı yapabilir ya da evinde büyük bir tadilata başlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.