13 Temmuz 2018 – Yengeç Burcunda Yeniay ve Güneş Tutulması

13 Temmuz itibariyle Yengeç Burcunda bir yeniay gerçekleşti. Bu Yeniay’a, bir de Güneş tutulması eşlik ediyor. Tutulma destekli bu Yeniay, elbette tüm burçları derinden etkileyecek. Ancak, en çok etkilenecek burçların özellikle Koç Yengeç, Oğlak ve Terazi olacağını söyleyebiliriz.

Bu Yeniay ve tutulmanın sonuçların bu kadar şiddetli bir şekilde hissedecek olmamız, tutulmanın “Plütonik” etkisinden kaynaklanıyor. Yengeç burcunda 20 derecede gerçekleşen Yeniay ve tutulma, tam karşısında, Oğlak’ta 20 derecede bulunan ve geri hareket eden Plüton’un etkisiyle, daha da sertleşiyor.

Hayatımızda büyük değişimler yaşayabileceğimiz, bir sayfayı kapatıp, yeni sayfalar açabileceğimiz önemli bir döneme giriyoruz. İstemediğimiz değişiklikleri yapmamak için ayak diretebiliriz ancak bu süreçte inat etmemizin bize kazandırabileceği bir şey yok. Yaşayacağımız dönüşümlerde kadersel bir temadan bahsetmek mümkün. Biz fark etmesek bile, hayatımızdaki gereksiz, süresini doldurmuş, eskimiş olan her şeyi söküp atmamız gerekiyor.

Yengeç, güvenlik hissimizle yakından alakalı bir burç olduğu için, bu dönemde her zamankinden daha fazla endişeli olabilir, ailemiz ve sevdiklerimiz için de endişelenebiliriz. Kendimizi baskı altında hissedebilir, duygularımızı dile getirmekte zorlanabiliriz. Korkularımızla yüzleşmemiz gereken bir zamandayız.

Ülke geneline bakarsak, ulusal güvenlik, milli değerler gibi konularda yeni gelişmeler yaşanabilir.

Peki tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç; Bu tutulma, seni en çok ev ve ailevi konularda etkiliyor olacak. Bu dönemde, yeni bir yuva kurmaya karar verebilir ya da var olan ilişkini sonlandırabilir, yeni bir ev satın alabilir, şu anda yaşadığın yerden taşınmak zorunda kalabilirsin. Bir süredir seni zorlayan aileyle ilgili bir sorun, istemediğin gibi olsa da sonuca ulaşabilir. Kariyer ve aile ikilemi arasında kalabilir, bir seçim yapmak zorunda kalabilirsin.

Sevgili Boğa; Tutulmayla beraber, kardeşlerin ve yakın çevren ile ilgili radikal değişimler söz konusu olabilir. Daha önce hiç ilgilenmediğin bir konuda eğitim almaya başlayabilir, bu alanda ilerlemek isteyebilirsin. Alacağın haberler ya da çıkacağın seyahatler, dünyaya çok daha farklı bir bakış açısıyla bakmana sebep olabilir. Gerçek benliğini gösterme imkânı bulabilir, kendini çok daha iyi ifade edebilirsin.

Sevgili İkizler; Tutulma ile senin için maddi konular ön plana çıkıyor olacak. Kazançlarını artırmak için kendine yeni finansal hedefler çizmen ve daha tutumlu olmaya çalışman söz konusu olabilir. Eskisine göre daha cesur davranman ve korkularınla yüzleşmen de seni motive edebilir, ayrıca ailenin ve sevdiklerinin de desteğini almanı sağlayabilir. Çabalarının sonucunu bu sene sonuna doğru alabilirsin.

Sevgili Yengeç; Burcunda oluşan tutulmadan en çok etkilenecek burçlardan birisin. Önemli bir değişim sürecine giriyorsun. Hayatında eskimeye yüz tutmuş, sana bir yararı kalmamış, sadece ayak bağı olan her şeyi bir kenara atmanın tam zamanı. Hedeflerin, bakış açın, fikirlerin değişebilir. Yeni bir benlik kazanabilirsin. Tertemiz bir başlangıç yapmak için çok uygun bir dönemdesin. Ancak, sana muhalefet edenlere karşı dikkatli olmanda ve finansal konularda da radikal kararlar almamanda yarar var.

Sevgili Aslan; Bir süredir kafanın içinde dönüp duran belirsizliklerden kurtulma dönemi geldi. Korkularınla yüzleşip, iç dünyandaki karmaşayı sona erdirmenin tam zamanı. Tüm endişelerine rağmen, sezgilerinden daha iyi yararlanabileceğin, ruhsal olarak güçlenebileceğin, kendi kendine yetebileceğin bir döneme giriş yapıyorsun. Sağlığına her zamankinden daha fazla özen göstermeli, iş ortamında gerilimden uzak durmalısın.

Sevgili Başak; Tutulma ile hayatında bir süredir devam eden çileli dönem sona erebilir, yaşamdan biraz daha fazla keyif almaya başlayabilirsin. Arkadaş gruplarında ve sosyal çevrende, ilk başlarda seni endişelendirecek ancak daha sonra yararını görebileceğin değişimler olması mümkün. Bazı ilişkilerin sonlanabilir, hayatına yeni arkadaşlar girebilir. Tedbirli olmalı ancak aşırı endişeyle kendini yormamalısın.

Sevgili Terazi; Tutulma, sana kariyer alanında değişimler vaat ediyor. Hedeflerin ve kariyerin ile ilgili bugüne kadar önüne çıkan engellerin bu dönemde ortadan kalktığını görebilirsin. Hayatındaki değişimler kendini huzursuz hissettirebilir ancak daha sonra yararlarını fark edeceksin. Aile ve iş hayatı dengesini kurmakta zorlanabilirsin. Ancak bunu başarabilecek güce sahipsin.

Sevgili Akrep; Dünya görüşlerin, fikirlerin ve inançların ile ilgili değişimler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Hayatın tamamen değişebilir. Yurtdışı projelere katılabilirsin. Yüksek öğrenim, hukuk ya da medya ile ilgili bir iş yapıyorsan ilerleme söz konusu olabilir. Kendine yeni hedefler belirleyebilir, içten içe endişeli olsan da değişimin sana kazandıracaklarını hissedebilir ve cesurca korkularınla yüzleşebilirsin.

Sevgili Yay; Tutulma, seni en çok finans ve ilişkiler konularında etkiliyor olacak. Bu süreçte hayatını değiştirecek, tutkulu bir ilişkinin ya da güçlü bir ortaklığın başlaması hiç şaşırtıcı olmayacaktır. Süregelen finansal krizlerin, çabaların sayesinde sona erebilir. Bu zamana kadar kullanmadığın yeteneklerin ile gelirini artırma fırsatları da yakalayabilirsin. Kendine güvenmeli ve müsriflikten kesinlikle kaçınmalısın.

Sevgili Oğlak; Tutulma, karşıt burcunda gerçekleşeceği için bu süreçte kontrolün elinde olmadığını hissedebilirsin. Yine de burcundaki Plüton’un varlığı ile çok da güçsüz olduğun söylenemez. İlişkiler konusunda bitişler ve başlangıçlar dönemine giriyorsun. Yolunda gitmeyen ve sana zarar veren birtakım ilişkileri geçmişinde bırakabilir ya da uzun zamandır süren bir ilişkiyi resmiyete dökebilirsin. Finansal konularda ise her zamanki temkinini elden bırakmamakta yarar var.

Sevgili Kova; Çalışma ortamın ve sağlığınla ilgili konularda gelişmeler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Sağlıkla ilgili kontrollerini yaptırmanın ve kendini daha iyi hissetmek için gerekli şeyleri yapmanın tam zamanı. Kendini baskı altında hissettiren, seni üzen kişilerden, ortamlardan ve koşullardan uzaklaşabilirsin. Kariyerini uzun vadede etkileyecek adımlar atabileceğin bir sürece giriyorsun.

Sevgili Balık; Tutulma, sana hayatındaki eskiyen her şeyi atmanı ve yerine yenilerini getirmeni söylüyor. Aşk ve sosyal hayatında büyük değişimler yaşaman mümkün. Bu dönemde biten ilişkiler seni kesinlikle üzmemeli. Önümüzdeki süreçte, hayatına anlam katacak, uzun vadeli aşklar seni bekliyor olabilir. Endişelenmeyi bırakıp, yeteneklerine güvenirsen, yaratıcılığın ile çok büyük işler başarabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.