13 Ocak 2020 – Venüs Balık Burcunda – Romantik İlişkiler Zamanı

Aşkın, ilişkilerin, güzelliğin, barışın, keyif veren konuların gezegeni Venüs 13 Ocak 2020 itibariyle özgürlüğüne düşkünlüğü ve kural tanımazlığıyla tanınan Kova burcundaki yolculuğunu bitiriyor ve yüceldiği bir diğer deyişle temsil ettiği özellikleri daha rahat, güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebildiği Balık burcuna geçiş yapıyor.

Venüs’ün 8 Şubat’a kadar sürecek olan Balık burcundaki seyahati süresince aşk, ilişkiler, sanatsal, güzellik ve estetikle ilgili konularda son derece destekleyici etkiler altında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Bu süreçte romantik ilişkilerle ilgili şansımız yüksek olacağa benziyor. Ayrıca empati kurabilme yeteneğimizde bir artış olabilir. Katıldığımız çevrelerde uzlaşmacı tavırlarımızla uyumlu ilişkiler geliştirebiliriz. Venüs’ün Kova burcundaki hareketi süresince ilişkiler içinde bireyselliğimizin daha ön planda olduğu tutumlar sergilerken, Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle birlikte içimizdeki şefkat duygusu yükselebilir ve fedakârca eğilimlerimiz artabilir. Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta var ki; Venüs Balık burcundayken gerçekçilikten uzaklaşıp, olanı olduğundan farklı görmeye başlayabiliriz. Fedakârca tutumlar sergilemeden önce neyi kim için yapıyor olduğumuzu etraflıca değerlendirmekte fayda olabilir.

Venüs Balık burcundayken yaratıcılığımız artabilir. Sanatsal organizasyonları takip etmek isteyebiliriz, sanatçılarla ya da sanatsal yönü kuvvetli kişilerle bir arada olmaktan zevk alabiliriz.

16 Ocak günü Venüs ile Uranüs arasındaki olumlu açının etkisiyle iç dünyamızda nereden kaynaklandığını tam çözemediğimiz kıpırtılar hissedebiliriz, duygusal heyecanımız yüksek olabilir. Romantik maceralara sıcak bakabiliriz. İçimizde sıra dışı deneyimler yaşama arzusu yükselebilir ve kendimizi ışık hızıyla başlayan bir aşkın ortasında bulabiliriz.

23 Ocak günü Venüs ile Jüpiter arasında uyumlu bir açı olacak. İyimserliğimizin ön planda olduğu, fırsatlarla dolu şanslı bir gün olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca sosyalleşmek için de çok güzel bir gün olabilir. Ortaklı bir işi hayata geçirmek istiyorsak gökyüzünün bu olumlu etkisinden yararlanabiliriz.

27 Ocak günü Venüs ile Mars arasındaki kare açının etkisiyle yaratıcılığımız yükselebilir. Özellikle sanatsal konularda rekabetçi tavırlar ön plana çıkabilir.

2 Şubat günü Venüs ile Plüton arasındaki olumlu açının etkisiyle güç sahibi kişilerden destek görmemiz mümkün. İlişkilerimizde ise tutku teması ön plana çıkabilir.

4 Şubat günü Venüs ile Satürn arasındaki olumlu açının etkisiyle süregelen ortaklaşa projelerimiz varsa olumlu sonuçlar alabiliriz. Ayrıca ilişkilerimizi daha ciddi bir boyuta taşımak isteyebiliriz.

Venüs’ün Balık burcundaki seyahatinin yükselen burçlara göre etkisi;

Yükselen Koç

Venüs’ün Balık burcundaki hareketi süresince kalabalıkların içinde olmak yerine yalnız vakit geçirmek sana kendini daha huzurlu hissettirebilir. Ruhsal konulara ilgi duymaya başlayabilirsin. Bu süreçte meditasyon yapmak iyi gelebilir. Gündeminde henüz kimseyle paylaşmadığın bir platonik aşk ya da gizli bir ilişki olabilir. Beklemediğin finansal bir fırsatla karşılaşabilirsin. 23 Ocak günü iş hayatınla ilgili şanslı bir gün olabilir.

Yükselen Boğa

Önümüzdeki yaklaşık bir ay boyunca ajandan yoğun olacağa benziyor. Arkadaşlarınla keyifli paylaşımlarda bulunabileceğin, yeni gruplara katılabileceğin eğlencesi bol bir dönem kapılarını aralıyor. Arkadaşlarından destek görebilirsin. Bir ilişkin yoksa katıldığın çevrelerde yabancı kültürlerden biriyle tanışabilirsin.  Görünümünde sıra dışı bir değişim yapmak isteyebilirsin.

Yükselen İkizler

Venüs iş hayatını güzelleştirmeye geliyor. Bu süreçte yönetici pozisyonundaki güçlü kişilerden destek görebilirsin. Ortaklaşa yürüttüğün bir proje varsa olumlu sonuçlar alman mümkün. Mesleğini sanatsal bir alanda icra ediyorsan sanatını daha geniş kitlelere ulaştırmak için gökyüzü olumlu etkilerini gönderiyor.

Yükselen Yengeç

Bu süreçte alışılmış kalıpların dışına çıkabilir, çok keyif alacağın yeni bir eğitim programına katılabilir ve yeni şeyler öğrenmeye, keşfetmeye başlayabilirsin. Yeni felsefelere merak duyabilirsin. Yurtdışına bir seyahatin olabilir ve gittiğin yerde çok keyifli zamanlar geçirebilirsin. Partnerinden destek gördüğün bir dönem olabilir.

Yükselen Aslan

Maddi-manevi şanslı bir dönemin içinden geçiyorsun. Uzun zamandır alamadığın bir alacağın varsa artık onu tahsil etme zamanı gelmiş olabilir. Gündemde olan bir miras konusu varsa olumlu gelişmeler kendini göstermeye başlayabilir. Partnerinin kazancı yükselişe geçebilir. Ortaklı bir iş yapmayı planlıyorsan uygun bir dönem olabilir.

Yükselen Başak

Çözülmesini beklediğin hukuki bir konu varsa olumlu gelişmeler olabilir. Ortaklı bir iş yapmayı düşünüyorsan uygun bir dönemdesin. Eğer evliysen romantik günlerden geçeceğini söyleyebiliriz. Hali hazırda bir ortaklığın varsa ya da evliysen partnerinden destek görebileceğin bir dönemden geçiyorsun.

Yükselen Terazi

İş ortamında popülariten yükselebilir. Günlük koşturmaların arasında tatlı yiyecekler atıştırmak isteyebilirsin. Sağlık konusunda şanslısın ama yine de dikkat etmekte fayda olabilir. Evcil hayvan sahiplenmek isteyebilirsin.

Yükselen Akrep

Keyifli bir döneme giriş yapıyorsun. İlişkin varsa partnerinle keyifli paylaşımların olabilir. İlişkin yoksa aşk hayatında hareketli günler olabilir. Özellikle 13-20 Ocak arasında hayatın tatlı bir sürprizi olabilir. Çocuğun varsa birlikte çok keyifli zamanlar geçirebilirsin. Çocuğun yok ama olsun istiyorsan Venüs’ün Balık burcundan geçişini değerlendirebilirsin.

Yükselen Yay

Evinde ve ailenle birlikte bolca vakit geçirmek isteyebilirsin. Aile içinde hafif dargınlık içeren bir durum varsa uzlaşma sağlanabilir. Evini değiştirmek ya da onu güzelleştirmek, dekorasyonda değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Evle ilgili beklemediğin sürprizli gelişmeler olabilir.

Yükselen Oğlak

Venüs Balık burcunda seyahat ederken senin de kısa yolculukların olabilir. Kardeşlerinle ve yakın akrabalarınla keyifli vakitler geçirebilirsin. Seni mutlu edecek bir eğitim fırsatıyla karşılaşman mümkün. Kariyerinle ya da yaratıcı konularla ilgili fikirlerini paylaşmak başarılı sonuçlar getirebilir.

Yükselen Kova

Finansal konularda şanslı bir dönemdesin. Maaşında ani bir yükselme olabilir. Özellikle güzellikle ilgili, sanatsal ya da yaratıcı alanlarda kazanç fırsatlarıyla karşılaşabilirsin. Ayrıca bu ay keyif aldığın, seni mutlu eden konulara yönelik harcama eğilimin yüksek olabilir.

Yükselen Balık

Çekiciliğinin arttığı bir dönemdesin, gözler üzerinde olabilir. Dış görünümünle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilir ve çok hoş sonuçlar elde edebilirsin. Arkadaş gruplarından destek görebilirsin. Hayatında sürpriz bir karşılaşma olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir