13 Haziran 2018 – İkizler Burcunda Yeniay

Artık hepinizin bildiği üzere her ay bir burçta yeniay oluşuyor ve bize o burcun konularıyla ilgili başlangıçlar yapma fırsatı sunuyor. Bu ay yeniay, ikizler burcunda gerçekleşiyor, İkizler dediğimizde ise aklımıza öğrenmek, iletişim kurmak, yakın çevre ile ilişkiler, kısa yolculuklar ve ticari konular geliyor.

Merkür yönetimindeki İkizler, zihinsel faaliyetler ile yakından ilgili. İkizler, objektif olabilen, duyguları ile değil, mantığı ile hareket eden, olaylara çok yönlü bakabilen bir burç. Haliyle bu yeniay, yeni bir şeyler öğrenmemiz, olaylara farklı ve objektif bir gözle bakmamız gerektiğini vurgulayacak. Ancak yeniay haritasına baktığımızda zorlayıcı bir Neptün etkisi olduğunu görüyoruz. Neptün, her ne kadar yaratıcılık gerektiren konularda olumlu etkilere sahip bir gezegen olsa da mevzu, tarafsız ve mantıklı değerlendirmeler yapmak, doğru çıkarımlara varmak olduğunda Neptün’ün bizi zorlayacağı kesin.

Yeniayın yönetici gezegeni Merkür’ün Yengeç burcuna geçmiş olması, olaylara bakış açımızın çok objektif olamayacağını, mantığımızı kullanarak yargılara varmakta zorlanacağımızı gösteriyor. Hem yeniay haritasındaki Neptün etkisi hem de Merkür’ün Yengeç burcunda ilerliyor olması, değerlendirmelerimizin duygusal ve sübjektif olacağına işaret ediyor. Yani tarafsız bir şekilde rasyonel kararlar vermek istesek de bunu başarmamız pek mümkün olmayacak. Ayrıca bu dönemde edindiğimiz bilgilerin de doğruluğunu sorgulamamız gerek.

Önümüzdeki günlerde yeni bir şeyler öğrenmek için fırsatlar karşımıza çıkabilir, ancak bu etkilerin çok uzun soluklu olduğunu söylemek zor, yani bir hevesle bir şeylere başlayabilir ama sonrasında bundan sıkılabilir, başladığımız şeyin bize uygun olmadığını düşünebilir ve atılımlarımızı nihayete erdirmekte zorlanabiliriz. Çok iddialı adımlar yerine yaratıcılık ve ilham gerektiren, sezgilerimizin bize yol gösterebileceği işlere yönelmekte fayda var.

İkizler burcundaki yeniayın seni nasıl etkilediğini öğrenmek için burcunu ve yükselen burcunu okumayı unutma!

Sevgili Koç; bu dönemde yakın çevrenle, kardeş ya da kuzenlerinle daha çok bir araya gelebilirsin. Onlarla ilgili yeni şeyler öğrenebilirsin ancak onların anlatacaklarının tarafsız olmadığını ve olayları berrak bir şekilde göremeyeceğini unutmamalısın. Ailenden kişilerin duygu sömürüleri kararlarını etkileyebilir. Ticari anlaşmalar yaparken dikkatli olmanda yarar var.

Sevgili Boğa; yeni kazanç yolları arıyor olabilirsin. İçinde bulunduğun gruplardan ya da arkadaş çevrenden bu konuyla ilgili bilgi ya da tavsiye alman mümkün. Ancak harekete geçmeden önce konuyu her yönüyle ele aldığından emin olmalısın. Özellikle kendini yazılı ya da sözlü ifade etmen gereken işlerle ilgili fırsatlar daha olumlu olabilir, çünkü yaratıcılığı kullanabileceğin bir dönemdesin.

Sevgili İkizler; yeniay burcunda gerçekleşiyor, haliyle üzerindeki etkileri daha yoğun olabilir, hayatının her alanında yeni adımlar atma fırsatı yakalayabilir ya da böyle bir ihtiyaç hissedebilirsin. Kariyerinle ilgili kararlar için önemli bir dönem, bu konuda bir adım atmayı planlıyorsan aklın kadar sezgilerine de kulak vermeli, geri dönüşü olmayan hamleler yapmaktan kaçınmalısın.

Sevgili Yengeç; burcundaki Merkür, sezgilerinin fazlasıyla arttığına işaret ediyor, İkizler burcundaki yeniay ise derinlerde gizli olan düşüncelerinin ya da duygularının farkına varmanı sağlayacak. Bilinçaltının kendini dışa vurmak için can attığı bir dönemdesin, bugüne kadar dile getiremediğin konuları gündeme taşımak isteyebilirsin ama bunu yaparken aşırı sübjektif davranmadığından ve kendini doğru bir şekilde ifade ettiğinden emin olmalısın.

Sevgili Aslan; arkadaş ortamın son derece hareketli, yeni insanlarla tanışabilir, yeni çevrelere girebilirsin. Özellikle burcunda hareket etmeye başlayacak Venüs’ün de etkisiyle keyifli günler seni bekliyor olabilir. Hedeflerini gözden geçireceğin bir dönem, daha cesur bir şekilde hareket edebileceksin ancak özellikle finansal konularda bir sonraki adımını planlarken dikkatli olmalısın.

Sevgili Başak; kariyerin ve toplumsal alandaki imajın açısından yeni bir dönem başlıyor olabilir, özellikle iş birliklerine ve ortaklıklara açıksın. İletişim trafiğin hareketlenecek, önemli görüşmeler yapabilirsin. Ancak vereceğin kararlarda duygusal davranmadığından ve alacağın teklifleri her yönüyle değerlendirdiğinden emin olmanda yarar var.

Sevgili Terazi; iş amaçlı seyahatler yapmak ya da yeni bir eğitime başlamak için uygun bir zaman. Hayata bakış açını, görüşlerini ya da inançlarını gözden geçirmeni gerektirecek deneyimler edinebilirsin. Görüşlerini dile getirmek için istekli olacaksın, ancak olaylara her zamanki kadar tarafsız ve adil yaklaşamayabilir, duygusal davranabilirsin.

Sevgili Akrep; hayattan daha çok keyif almak için finansal kaynaklarını gözden geçirmek ve kendine yeni kaynaklar yaratmak istiyor olabilirsin. Bu konuda karşına güzel fırsatlar çıkması mümkün, özellikle gayrimenkullerle ya da başkalarıyla ortak olduğun gelirle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir, ancak ne olursa olsun harcamalarında aşırıya kaçmaktan kaçınmalı, borçlanmamalısın.

Sevgili Yay; karşıt burcun İkizler’de gerçekleşecek olan yeniay, ikili ilişkilerinde, iş birliklerin ve ortaklıklarında yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor. Bu tarz ilişkilerde devam eden sorunlar varsa bunları çözmek için harekete geçebilirsin. Maddi kaynaklarını arttırmak için iş birlikleri kurman mümkün. Bu dönemde önemli kararlar almak isteyebilirsin ama mantıklı düşündüğünden emin olmalısın.

Sevgili Oğlak; günlük işlerinde bir artış ya da çalışma ortamında bir hareketlilik olması söz konusu. Her ne kadar hızlı hareket etmek ya da üretken olmak istesen de konsantre olmakta zorlanabilirsin. İş arkadaşlarınla ya da akrabalarınla daha yoğun bir iletişim içinde olabilirsin. Yeni iş teklifleri alman ya da yeni bir işe başlamak için görüşmeler yapman mümkün.

Sevgili Kova; hali hazırda devam eden bir ilişkin yoksa seni entelektüel açıdan heyecanlandıran biriyle tanışman ve romantik bir ilişkiye başlaman mümkün. Ancak bu karşındaki insan için yapacağın fedakarlıkların seni zorlayabileceğini unutmamalısın. Hayattan daha fazla keyif alacağın, sosyal ortamlarda güzel vakitler geçirebileceğin, neşeli ve hareketli bir dönem seni bekliyor.

Sevgili Balık; özellikle evin, ailen ya da kariyerinle ilgili konularda bir değişiklik yapma ihtiyacı hissediyor olabilirsin. Ancak kararlarını iyi düşünmek gerekiyor, kararsız kaldığın ya da kafanda netleştiremediğin konularda sezgilerine kulak verebilirsin. Aile bireylerinle daha yoğun bir iletişim kurabilir, duygularını dile getirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.