13 Ağustos – Merkür, Başak Burcunda Geri Gidiyor!

Merkür, 13 Ağustos itibariyle Başak burcunda geri harekete başlıyor. 31 Ağustos’ta geri hareketteyken Aslan burcuna geçecek olan Merkür, 5 Eylül itibari ile düz harekete dönüyor.

Geçtiğimiz haftadan itibaren etkilerini hissetmeye bağladığımız Merkür retrosu, 10 Eylül’e kadar etkilerini hissettirmeye devam edecek. Peki iletişim, ticaret, yolculuklar gibi günlük hayatımız üzerinde fazlasıyla etkili olan Merkür’ün Başak burcundaki geri hareketi bizleri nasıl etkileyecek?

13 Ağustos’ta başlayacak olan Merkür retrosunun iki önemli konusu var. Öncelikle evdeki hesapların çarşıya uymadığını göreceğimiz, önceki hesaplarımızı düzeltmemiz gereken bir döneme gireceğiz. Bu dönemde banka hesapları, alacak verecek hesapları, maliyet hesapları gibi finansal konularda çok daha dikkatli davranmamızda yarar var. Özellikle 23 Temmuz sonrası yapılan tüm hesaplarda revizeler olabilir. Yaptığımız hesapları, oluşturduğumuz bütçeler ekstra maliyetler, beklenmeyen ya da gözden kaçan giderler nedeniyle gözden geçirmek durumunda kalacağız.

İkinci olarak Merkür Başak burcundayken normalden daha detaycı olmamız zaten oldukça muhtemel. Merkür’ün geri hareketi ile birlikte bu detaycılık bizi paralize edebilir, yani detaylarda boğulduğumuz için elimizdeki işleri bitirmekte zorlanabilir, önemli işleri geciktirebilir ya da son dakikaya bırakabiliriz. Bu etkiyi 13 Ağustos ile 31 arasında daha yoğun olarak hissetmemiz mümkün.

Merkür’ün geri hareketteyken Aslan burcuna dönecek olması işlerin biraz daha karışmasına neden olabilir. Uzayan işler ve revize gerektiren hesaplar için hayatımızdaki otorite figürlerine veya karar alıcılara başvurmak durumunda kalabiliriz. Bu durum özellikle kurumsal hayatta daha zorlayıcı olabilir, mesela maliyet hesapları tutmadığı için yöneticilere başvurmak durumda kalabiliriz ve durumu düzeltmek için yönetimsel kararların revize edilmesi gerekebilir.

Merkür, 5 Eylül’de düz hareketine dönecek ama retronun etkilerini 10 Eylül’e kadar hissetmeye devam edeceğiz. Bu süreçte gözden kaçan detaylar yüzünden sorun yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Bu nedenle dikkatli davranmamızda, önemli işleri birkaç kez teslim etmemizde yarar var. Ayrıca ihtiyacımız olmayan şeyler için fazla para harcamamaya özen göstermeliyiz.

Sevgili Koç; Merkür’ün Başak burcundaki retro hareketi, gündelik işlerindeki pratikliğini yitirmene ve her işi uzun yoldan yapmana, detaylarda kaybolmana, işleri tamamlamakta zorlanmana neden olabilir. İşlerini ince eleyip sık dokuyarak uzun uzun uğraşarak yapmak isterken sıkılabilir ve yarım bırakabilirsin. Daha önce uyguladığın diyet programları varsa ona dönmen gerekebilir, bu diyetler sadece kilo verme ile ilgili olmayabilir, sağlık sorunları nedeniyle de diyet uygulaman gerekebilir.

Sevgili Boğa; bu dönemde burcunun “az emek, çok iş” düsturunu uygulamakta zorlanabilir, özellikle yaratıcılık isteyen işlerde pratikliğini ve verimliliğini kaybedebilirsin. Ev dekorasyonu, kıyafet seçimi gibi konularda eskisine oranla daha çok zaman harcayabilirsin. Çocuk sahibiysen çocuğunla ilgili kararlar alabilir, sonrasında kararlarından pişman olabilirsin. Ayrıca eski sevgililerin dönmesi söz konusu olabilir.

Sevgili İkizler; Merkür’ün geri hareketi seni özellikle ev ve aile ile ilgili konularda zorlayabilir. Evde tadilat gerektiren sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Aile ilişkilerinde sorunlar çıkabilir, ebeveynlerinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Ayrıca memleketine ziyarete gidebilir, uzun zamandır görüşmedin aile bireyleri ile bir araya gelebilirsin.

Sevgili Yengeç; genel olarak ağzından çıkan sözlere dikkat eden, iyice hesaplamadan harekete geçmeyen birisin ama bu dönemde önceden verdiğin sözler seni zor durumda bırakabilir. Finansal konularda tutamayacağın sözler vermiş olabilirsin ve bu süreçte sözlerini yerine getirmek için hesap yapman gerekebilir. Eğitimle ilgili konularda gelişmeler söz konusu olabilir, yarım bıraktığın bir eğitime dönebilir, eski okul arkadaşlarında bir araya gelebilirsin.

Sevgili Aslan; oldukça gösterişli ve tüm dikkatleri üzerine çektiğin bir dönem geçirdin. Bu süreçte kendine çeki düzen verebilir, özellikle parasal konularda kendini toparlamaya çalışabilirsin. Para ile ilgili hesaplar yapabilir, ödemelerini planlamaya çalışabilir ya da alacaklarını toparlayabilirsin. Kendi yeteneklerinden şüphe duyabilir, yaparım diyerek üstlendiğin sorumlulukları yerine getirip getiremeyeceğinden emin olamayabilirsin.

Sevgili Başak; Merkür’ün burcundaki geri hareketi sende her zamankinden daha kusursuz olma isteği doğurabilir, kendine nasıl daha mükemmel olabilirim diye sorabilirsin. Retro, seni olumlu olarak etkileyebilir. Beğenmediğin işlerini düzenleyebilirsin. Kontrolünü kaybettiğini düşündüğün alanlarda kontrolü yeniden ele alabilirsin.

Sevgili Terazi; kaygılarının açığa çıktığı bir dönemden geçebilirsin. Kendine nerede eksiğim vardı, nerede hata yaptım diye sorabilirsin. Daha önceleri diplomatik davranmak ve insanları idare etmek için yaptığın şeyler seni zor durumda bırakabilir. İlham ettiğin sağlık sorunların açığa çıkabilir ve zorunlu bir tedavi sürecine başlayabilirsin.

Sevgili Akrep; partnerinle arkadaşların arasında kalabilir, sosyal ilişkilerinde huzursuzluklar yaşayabilirsin. Yaptığın işlerin parasını almakta zorlanabilirsin ya da tamamladığın işlerle ilgili revizeler yapmak durumunda kalabilirsin. Beğenerek aldığın şeyler seni mutlu etmeyebilir, yaptığın alışverişlerde pişmanlıklar yaşayabilirsin.

Sevgili Yay; iş ve sosyal hayatına kaçırdığın fırsatlar tekrar gündeme gelebilir. Bu dönemde hayatınla ilgili önemli kararlar alabilirsin. Kariyer hedeflerini gözden geçirebilir, bir iş teklifi alabilirsin. Evlilik kararı verebilirsin. Ancak herhangi bir karar vermeden önce konuyu detaylıca araştırmadan harekete geçmemelisin. Aksi halde pişmanlıklar yaşaman söz konusu olabilir.

Sevgili Oğlak; Merkür’ün Başak burcundaki retro hareketi süresince yolculuk planlarında dikkatli olmanda yarar var. Özellikle uçak ya da gemi yolculuğu yapmayı planlıyorsan aksiliklere karşı tedbirli davranman yerinde olur. Yüksek eğitimle ilgili bir karar arifesindeysen kararlarını detaylıca gözden geçirmelisin. Eşinin akrabalarıyla aranda sorunlar yaşanabilir.

Sevgili Kova; alacaklarını toplayabileceğin bir dönemdesin. Prim, sigorta, vergi gibi konular gündeme gelebilir. Sürüncemede kalmış resmi süreçler nedeniyle alamadığın paraları alabilirsin. Devletten alacağın ödemeler için harekete geçmende yarar var. Ancak unuttuğun borçlar, artmış bir şekilde önüne çıkabilir, finansal hesaplarda yaptığın yanlışlıklar kriz sebebi olabilir.

Sevgili Balık; ikili ilişkilerinde huysuz insanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Karşındaki kişileri esnetmeye çalışabilir, onların düzenini değiştirmek isteyebilir, sonrasında bu nedenle sorun yaşayabilir, yolunda giden işlerin de bozulmasına neden olabilirsin. Eski ilişkilerinle ilgili konular gündeme gelebilir. Karşındaki insanların da bazı konularda haklı olabileceğini kabul edebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.