12 Ocak – Yengeç Burcunda Dolunay

12 Ocak’ta Ay’ın güçlü olduğu Yengeç burcunda Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay ile birlikte duygularımız harekete geçecek. Kararlarımızda aklımız yerine duygularımızın etkisi yoğunlaşacak ve atacağımız adımları sezgilerimizi kullanarak belirleyeceğiz. Dolunay, içten içe endişe duyduğumuz konuların gün yüzüne çıkmasına neden olabilir. Evimiz, ailemiz, sağlığımız ve güvenliğimizle ilgili konular gündeme gelebilir.

14:33’te Yengeç burcunun 22. Derecesinde meydana gelecek Dolunay ile birlikte Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi ve Venüs Neptün kavuşumu da bizi etkileyecek. Yaz aylarında yaşadığımız olaylar, attığımız adımlar ya da verdiğimiz kararlar üzerine tekrar düşünmek durumunda kalabiliriz. Özellikle kariyerimiz, sosyal hayatımız ve ailemizle ilgili konularda o dönemdeki tutumumuzun sonuçlarını daha net bir biçimde anlayabilir, tüm etkilerini kavrayabiliriz. Eskiye özlemin arttığı, geleneksel, milli ve manevi değerlere sahip çıkmanın önemli bir hale geldiği günlerdeyiz.

Dolunayda Jüpiter, Uranüs ve Plüton’la birlikte bir “Grand Cross” oluşturuyor. Başlangıçta işlerimizde bir çözümsüzlük hali hissetsek de sonrasında her şeyin sırayla çözüldüğünü göreceğiz. Mars’ın da Ay ile olumlu bir açı yapıyor olması, bu süreçte enerjimizin yüksek olacağını ve mücadele gücümüzün artacağını gösteriyor. Bu dönemde, kendimizde hayatımızın birçok alanında yeni bir düzen kurmak için cesaret bulacağız. Yaşamımız da çeki düzen vermek istediğimiz konulara sessiz sakin bir şekilde müdahale edebilir ya da bu konuların gidişatını huzur içinde kabullenebiliriz.

Dolunay haritasının yükselen burcu İkizler, bu durum bize tüm bu gelişmelerin değişken koşullar içinde cereyan edeceğini gösteriyor. Merkür’ün burç değiştirecek olması da bazı durumların sona ereceğine işaret ediyor. Bu süreçte olayları esnek bir bakış açısı ile ele almak yararlı olabilir. Finansal açıdan çok hareketli bir on beş gün bizi bekliyor. Kurumsal yapılarda ekonomik açıdan dönüm noktaları yaşanabilir, kendi kazançlarımıza sahip çıkmak, mümkün olduğunca harcama yapmadan biriktirmek isteyebiliriz.

Sevgili Koç; gerçekleşecek Dolunay sorumlulukların, işin, sosyal konumun ve hayattaki duruşunla ilgili konular gündeminde olabilir, bu konularda kendini biraz hassas hissedebilirsin ve bu gerilime neden olabilir. Ayrıca üzerinde çalıştığın konuları, bir üst seviyeye çıkarmak isteyeceksin. Özellikle evin ve ailenle ilgili olarak içinde bulunduğun koşulları iyileştirmek isteyebilirsin. Duygusal tepkiler verebilirsin, dikkatli olmanda yarar var.

Sevgili Boğa; Dolunay enerjisiyle birlikte gelecekle ilgili planların, yurt dışı veya akademik uğraşlarınla ilgili haberler, seni yeni kararlar almaya zorlayabilir. Kararların bazı değişimlere ve duygusal çalkantılara sebep olabilir. Yakın çevre, kardeş ve arkadaş ilişkilerinle ilgili bir aydınlanma yaşayabilir, bir dönüşüm sürecine girebilirsin. Duygularını paylaşmak isteyeceksin ama çok tepkisel olmamaya çalış.

Sevgili İkizler; bugünkü Dolunay finansal koşulların ve duygusal paylaşımlarınla ilgili konularda farkındalık yaratabilir ve ani bir değişimi tetikleyebilir. Bu değişim biraz zorlayıcı gibi görünse de finansal konularda başkalarından destek görebilirsin. Mevcut gelirlerinde bazı kayıplar da söz konusu olabilir. İlişkilerde duyguların doğrultusunda hareket etmeyi seçebilirsin. Sezgilerinin seni yönlendirmesine izin verebilirsin.

Sevgili Yengeç; burcunda gerçekleşecek olan Dolunay yakın çevre ve aile ilişkilerinde yeni bir döneme işaret edebilir. Üzerindeki baskıdan sıkıldığını fark edebilir, hissettiklerini açıklamak, yeni kararlar almak ve bu kararları isteyebilirsin. Ayrıca duruşun, tavrın ve davranışlarının ve de dış görünüşünle ilgili kararlar da verebilirsin. Karşındakilerin baskısı seni duyarlı ve kırılgan kılabilir. İdeallerinin peşinden aklını değil duygularını izleyerek ilerleyebilirsin.

Sevgili Aslan; bir süredir üzerindeki sorumluluklar ve hissettiğin baskı seni yıpratmış olabilir. Dolunay, sağlığına özen göstermen gerektiğine dikkat çekebilir. Endişe yaratan durumların seni yorduğunu fark edebilirsin. Parasal konularda kontrolün dışında gelişecek durumlar, çalışma hayatını etkileyebilir. Bilinçaltını rahatlatmalı ve sevdiklerinin de desteğini alarak Dolunay’ın seni cesaretlendirdiği konularda etkili adımlar atmalısın.

Sevgili Başak; ilişkilerinin ve iş birliklerinin seni isteklerine ulaşmak konusunda destekleyeceğini fark edebilirsin. Dolunay aşk hayatın, arkadaşların ve bağlı olduğun topluluklarla ilişkilerinde sana yeni koşullar getirebilir. Çalışkan ve sorumluluk sahibi birisin ama hedeflerine sadece çalışarak ulaşamayabilirsin. Çevrendeki insanlarla ilişkilerini güçlendirmek sana bu konuda yardım edebilir.

Sevgili Terazi; Yengeç burcundaki Dolunay, seni en çok ev ve aile ile ilgili konularda etkiliyor. Evin, ailen, yerleşimin ve işinle ilgili önemli gelişmeler olabilir ve büyük bir değişim süreci içine girebilirsin. Bu dönemde sorumlulukların artabilir ancak yeni fırsatlarla karşılaşacağını da unutmamalısın. Dolunay, sana gelecek için yeni fırsatlar sunsa da hayallerini gerçekleştirmek için daha fazla çalışman gerektiğini anlamana da yardım edecek.

Sevgili Akrep; güçlü görünmeye çalışsan da duygularını göz ardı edemiyorsun. Ancak Dolunay, zihinsel bir farkındalık yaratacak gelişmeler yaşamana sebep olabilir. Duygularının seni yönetmesine izin vererek tutkularınla aldığın kararların hayatını ne kadar etkilemiş olduğunu görebilirsin. Bu konuda bakış açın değişebilir ve artık bu şekilde devam edemeyeceğini fark edebilirsin. Yakın çevren, kardeşlerin, yurt dışı ve eğitimle ilgili konular çözüme kavuşabilir.

Sevgili Yay; Dolunay, maddi ve manevi konularla gerçekleri fark etmene yardım edebilir. Finansal ve duygusal konularda bazı sorunlarla karşılaşabilirsin ama bu sorunları sezgilerin yardımı ile çözebileceksin. Duygusal anlamda seni neyin beslediğini, maddi alanda ise ne gibi ihtiyaçların olduğunu net bir şekilde kavrayabilirsin. Ayrıca Dolunay ile oluşacak koşullar, seni bütçenle ilgili yeni bir yapılanma süreci içine sokabilir.

Sevgili Oğlak; Dolunay karşıt burcunda gerçekleşiyor. Bu etki ile ikili ilişkiler, ortaklılıklar ve iş birliklerinde seni zora sokan durumlarla ilgili yeni kararlar alabilirsin. Senden talep edilenleri karşılamak ve üzerine yüklenilen sorumlulukların ağırlığını taşımak istemeyebilirsin. İçinde bulunduğun koşulları değiştirmek için kendini yeterince güçlü hissedebilir ve harekete geçebilirsin. Yakın çevren ve kardeşlerinle yakınlaşma fırsatı bulabilirsin.

Sevgili Kova; gerçekleşecek Dolunay’dan özellikle duygusal olarak etkilenmen mümkün. Fedakârlık gerektiren durumlar ve kontrolün dışında gelişen olaylar yaşanabilir. İç dünyana çekilmek ve kendini dinlemek isteyebilirsin. İsteklerinde vazgeçmek durumunda kalabilir, kayıplar yaşayabilirsin. Finansal alanda hayal kırıklığına ve yanılgıya sebep olabilecek durumlara karşı temkinli olmalı ve duygusal davranmamalısın.

Sevgili Balık; Dolunay, duygularının şiddetini arttırabilir ya da aşırı duygusal tepkiler vereceğin gelişmelere neden olabilir. Duygusal çalkantılara ve fevri tepkilere karşı dikkatli olmalı, kontrollü davranmaya çalışmalısın. Yer aldığın gruplardan ya da arkadaş çevrenden biriyle yeni bir aşka yelken açabilirsin. Yaratıcı konular ve hobilerinle ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir, değişiklikler yaşayabilirsin. Aileden gelen gelirleri doğru yönetmeye çalışman yerinde olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.